Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakub P.

Użytkownik
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
  1. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jeśli chodzi o zagadnienia prawne, myślę, że sobie poradzę, ponieważ mam okazję wykonywać w życiu zawód radcy prawnego. Bardziej zastanawiałem się nad tym, czy jest to objaw jakiejś ciężkiej choroby, czy raczej jakaś drobnica... ;-) W takim razie nie ma wyjścia, zegarek niezwłocznie jedzie na serwis.
  2. Dzień dobry. Około dwa miesiące temu w jednym z bardziej znanych salonów wrocławskich zakupiłem zegarek Eterna Super KonTiki. Zegarek bardzo mi się podoba i był przemyślanym zakupem, niemniej dostrzegam dwa, być może powiązane problemy, z czego jeden z nich jest przedmiotem niniejszego tematu. Otóż według informacji producenta, zegarek posiada 65h rezerwę chodu. Nie jest to mój pierwszy automat, dlatego jestem świadomy, że sprężyna musi być nakręcona, a zegarek "chodzony". Niestety pomimo, że jak to z nowym nabytkiem, niemal nie zdejmuję czasomierza z nadgarstka w ciągu dnia, kiedy dam mu odpoczać np. w weekend, obserwuję rezerwę na poziomie 30 h. A teraz do rzeczy. Nawet wówczas, gdy zegarek jest na punktualnym chodzie i rano precyzyjnie pokazuje np. godz. 09.00, data się nie zmienia. Zegarek miał prawidłowo ustawianą datę, zgodnie z ogólnymi zaleceniami. Po pierwsze nie istnieje tu możliwość pomylenia 12 w nocy z 12 w dzień. Po drugie, data zaczyna się zmieniać ok. godz. 00, po czym na drugi dzień po 16.00 (godzina pokazywana idealnie zgodnie z rzeczywistością) nadal trwa proces zmiany. Mocne poruszenie zegarkiem na nadgarstku powoduje, że zegarek zmienia datę. Zegarek zachowuje się jakby nie miał "siły" przekręcić tarczki z cyferkami daty. Sklep proponuje wysyłkę na serwis, jednakże w pierwszej kolejności chciałbym poprosić o opinię bardziej doświadczonych Kolegów z forum. Pozdrawiam, Jakub
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.