Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

_Raven_

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    9
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by _Raven_

  1. Muszę przyznać, że to był strzał w 10 z tym zegarkiem. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Każdy kolejny dzień o tym mnie przekonuje. Zegarek powoli zaczyna układać się, Z moich obserwacji wynika, że ma tendencję do śpieszenia się, średnio 2-2,4 sekundy na dobę. Co uważam, że jest to bardzo dobry wynik, oby tak dalej. Na razie szukam optymalnej pozycji leżakowania zegarka w nocy, tak aby wyeliminować częste dokonywanie korekt czasu, których nie zamierzam zbyt często robić. W końcu to zegarek duszą... Jedynym minusem, który zauważyłem, to bransoleta, Podczas noszenia potrafi skrzypieć, mam nadzieję, że z czasem minie.
  2. Przede wszystkim musisz odpowiedzieć na podstawowe pytanie. Czy będziesz miał czas dla swojego zegarka. Zegarek kwarcowy jest bezobsługowy. Nosisz go kiedy chcesz i nie martwisz się, że po dwóch dniach stanie. Raz na miesiąc dokonujesz korekty czasu. Z zegarkiem automatycznym już tak kolorowo nie ma. Zegarek taki jest mniej dokładny ( odchyłki dobowe mogą być +-20 sekund ), trzeba go codziennie nosić, ale podobno taki zegarek ma duszę... Te modele zegarków, które wybrałeś moim zdaniem są bardziej eleganckie i do sportowego ubioru nie będą pasowały. Jeżeli chcesz mieć zegarek automatyczny uniwersalny może ten Cię zainteresuje: Seiko model: SNZG13K1 https://zegarownia.p...omatic-snzg13k1 Ewentualnie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/170723-citizen-np4040-54e/
  3. No i nadszedł czas kiedy mój wysłużony 22 letni Casio przeszedł na zasłużoną emeryturę. Dzisiaj odebrałem swój pierwszy automat Seiko SNZG13K1. Wyjmuję z opakowania moim oczom ukazała się czarna tarcza. Zamarłem z wrażenia tak samo jak wskazówka sekundnika. Kilka szybkich ruchów zegarkiem i ożył. Wskazówka sekundnika płynnie zaczęła przesuwać się po tarczy, piękny widok. Pierwsza przymiarka na ręku, bransoletka za długa. Dwa ogniwa wyjęte i zegarek idealnie leży na ręce. Z ciekawości zegarek wylądował na wibrografie, pierwsze wskazania - 20s. Od teraz zaczyna się życie...
  4. Będąc jeszcze dzieckiem wpojono mi zasadę, że wskazówek zegarka nie można cofać, bo w ten sposób można uszkodzić mechanizm ( mowa tu o zegarkach mechanicznych ). Jedyne logiczne rozwiązanie problemu kiedy musimy dokonać korekty wstecz nie mając stop sekundy. To w zegarku który posiada dzień miesiąca i dzień tygodnia, ustawić godzinę na 6.30 kręcąc wskazówkami do przodu, następnie zmieniamy dzień miesiąca wstecz i dzień tygodnia, następnie ustawiamy ponownie godzinę kręcąc wskazówki do przodu. Trochę na około, ale w ten sposób nie ryzykujemy uszkodzenia mechanizmu. Czy dobrze rozumuję ?
  5. Zegarek zamówiony, teraz z pozostaje cierpliwie czekać, aż przyjdzie. Podczas tego oczekiwania nasunęła mi się pewna myśl. Wiadomo, że zegarki mechaniczne mają pewne odchyłki dobowe + - I od czasu do czasu potrzebna jest drobna korekta czasu. Jeżeli zegarek posiada stop sekundę to sprawa jest prosta, a co z zegarkiem, gdzie nie ma stop sekundy. Jeżeli zegarek spóźnia się to nie ma problemu, a co zrobić gdy zegarek spieszy się. W ciągu tygodnia na plusie może być 2-3 minuty. Jak wtedy ustawić czas, czy można cofać wskazówki ?
  6. Dzisiaj odwiedziłem sklep Time Trend w celu obejrzenia na żywo Seiko SNZG13K1. Po wstępnych przymiarkach jestem zachwycony nim. Na ręce leży jak ulał, nie za duży nie za mały. Myślę, że będzie pasować do wszystkiego. Jako pierwszy mój automat chyba dobrego dokonałem wyboru. Teraz pozostaje tylko zakup...
  7. a jak wygląda z waszego doświadczenia dokładność chodu w SNZG13K1.
  8. Elegancie ubrania noszę raczej okazjonalnie, od święta. Rozmiar nadgarstka 19 - 19,5
  9. Witam, Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zegarka automatycznego. Od kilku tygodni przeglądam strony związane z tą tematyką. Im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie. Moją uwagę przykuły trzy zegarki. Nie jest to może górna półka ale na początek wystarczy. Seiko model: SNZG13K1 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-automatic-snzg13k1 Orient model: FFD0J003B0 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-date-ffd0j003b0 Orient model: SER1T002B0 Classic Automatic https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-ser1t002b0 Proszę doradźcie, który wybrać. Ma być to zegarek uniwersalny, czyli na każdą okazję, noszony codziennie. Liczy się niezawodność, dokładność chodu w granicach normy.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.