Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Thomas Shelby

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Instrukcja dołączona do zegarka jest bardzo lakoniczna, po wpisaniu referencji na stronie internetowej pobiera się instrukcja do kwarca, stąd moje pytania. Dziękuje za pomoc.
 2. Dziękuję za szybką odpowiedź. Rozumiem, że jeżeli w III i II położeniu koronki ustawiamy godzinę i datę, to mechanizm dokręca się w położeniu I (bez jej odciągania)?
 3. Czy Certina DS-1 (Referencja: C006.407.11.051.00) wyposażona jest w mechanizm ETA 2824-2? Czy zegarek ten ma zakręcaną koronkę? Czy jeżeli zegarek stanie to można go dokręcić koronką? Z góry dziękuje za odpowiedzi, Pozdrawiam
 4. Szkło (zwłaszcza w tym okresie) to absolutny priorytet
 5. Szanowni Forumowicze, wielkimi krokami zbliża się Sylwester i czas karnawału, a wraz z nimi (jako zegarkowemu laikowi) nasuwa się mi jedno pytanie: czy mechanizmy zegarków automatycznych z niskiej półki cenowo-prestiżowej (Seiko, Tissot, Certina) mogą w jakikolwiek sposób ucierpieć podczas gwałtownych, zrywanych, pełnych ekspresji ruchów rękami np.podczas tańca? Machania, skakania, klaskania itd.? Czy ma to jakikolwiek negatywny wpływ na mechanizm?
 6. I jak to na podstawie kilku zdjęć zweryfikować? Jak wygląda sytuacja z kupowaniem na bazarku? Mogę mieć 100% pewność co do autentyczności zarówno zegarka jak i sprzedającego?
 7. Nie mam kompletnie doświadczenia w kupowaniu używek, więc wolałbym nie ryzykować.
 8. Z tego co widzę, to SARBy od Seiko trudne do znalezienia, w Polsce chyba w ogóle niemożliwe (mowa oczywiście o nowym zegarku). A jak oceniacie OS SEL0500~ czy SAF0200~? Trochę tańsze od OS wymienionego w pierwszym poście, a na poziomie Visodate (po cenach jakie udało mi się znaleźć w sklepach stacjonarnych w Polsce).
 9. Le Locla oczywiście rozważałem, ale mając na ręku Visodate i Le Locla ten pierwszy bardziej przypadł mi do gustu. Myślałem też o SARB035, jednak tak jak wspomniałem chciałem spróbować czegoś innego. Mimo to, coraz bardziej zastanawiam się, czy powiedzenie, że gdzie dwóch się tam trzeci korzysta, nie znajdzie w tej sytuacji kolejnego potwierdzenia...
 10. Nie zależy mi na "Swiss made", natomiast oczekuję jak najlepszego stosunku cena/jakość (oczywiście zegarek musi mi się przede wszystkim podobać wizualnie). Po przewertowaniu paru tematów na forum, klaruje się obraz, że w tym przedziale cenowym "królują" Japończyki (stąd wybór OS, bo Seiko mam i chciałbym spróbować czegoś innego), czy właśnie Tissoty Le Locle i Visodate. Cytryny nie trafiają w mój gust.
 11. Szanowni Forumowicze, rok temu zdecydowałem się na zakup swojego pierwszego zegarka (wybór padł na Seiko PADI Turtle)... i chyba wpadłem, bo właśnie zastanawiam się nad zakupem kolejnego. Tym razem poszukuję czegoś bardziej eleganckiego, w cenie do 2500 zł. Po zakończonych poszukiwaniach na placu boju pozostały dwa modele: - Tissot Visodate - ORIENT STAR Standard-Date DV02003W Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, na który się zdecydować, dlatego liczę, że wasze porady/uwagi/spostrzeżenia/opinie pomogą mi w dokonaniu wyboru. Z góry dziękuje za pomoc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.