Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RR_05

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

64 profile views
 1. Cześć, Poszukuję zegarka z trochę wyższej półki, ale jednocześnie marki, która jest mniej znana. Moją uwagę przykuł ostatnio Tudor Prince Date + Day 36 mm z białą tarczą. Jednak jak pewnie wiecie aktualnie nie jest on produkowany. Jako "następcę" tego modelu polecono mi Tudor Glamour Date + Day, już z 39 mm tarczą, która mi odpowiada. https://wkruk.pl/zegarki/tudor/zegarek-tudor-glamour-date-day Co myślicie o modelu Glamour? Czy warto rozważyć jego zakup? Ewentualnie, czy możecie polecić inny zegarek, w podobnym stylu, za cenę nie wyższą niż wspomniany Tudor, z jasną tarczą 39-41 mm i co ważne marki mniej rozpoznawalnej na pierszy rzut oka? Z góry dzięki!
 2. Budżet to max 10k. W tym budżecie to pewnie Nomos i udało mi się znaleźć jeden model FC. https://frederiqueconstant.com/watch-finder/manufacture/classic-fc-710mc4h6/ Może jakieś inne propozycje w tym budżecie ? Pozostaje oczywiście bazarek. Ale czy warto także w tej sytuacji rozważyć np. Orisy z mechanizmem Oris 751 lub 733, które właściwie są opisane jako mechanizm własny, ale bazują na zmodyfikowanej Satelicie?
 3. Cześć, Rozważam zakup zegarka z mechanizmem własnym (in-house movement). Co sądzicie o mechanizmach takich marek jak Tag Heuer, FC i Oris? Czy są warte swojej ceny? Może ktoś poleci inną markę z własnym mechanizmem, godną uwagi, a w cenach porównywalnych do modeli tych trzech powyższych marek opartych na ETA lub Satellite? Z góry dzięki za pomoc!
 4. Witam, Planuje zakup zegarka, który będę zakładał przede wszystkim do garnituru. Nie mam wielkiej wiedzy i rozeznania, gdyż dopiero zaczynam przygodę z zegarkami z mechanizmem automatycznym. Znalazłem trochę rekomendacji na tym forum, poczytałem o mechanizmach, a także prestiżu poszczególnych marek i rozważam następujące modele: 1. https://www.tissotwatches.com/pl-pl/shop/tissot-le-locle-powermatic-80-4.html 2. https://www.timetrend.pl/meskie-seiko/15873-seiko-presage-srpa13j1.html 3. https://dolinski.pl/frederique-constant-classics-index-automatic-fc-303ms5b6/ 4. https://dolinski.pl/davosa-classic-automatic-161.456.15/ Będę wdzięczny za Wasze opinie. Czy warto wydać więcej i zdecydować się na Davose lub FC, które plasują się trochę wyżej w rankingu prestiżu niż Tissot i Seiko? A może jednak Seiko, tańszy, ale z mechanizmem własnym tego producenta? Będę także wdzięczny za ewentualne rekomendacje innych marek, których cena nie przekracza wspomnianych wyżej modeli Davosy i FC, a są to klasyczne "garniturowce".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.