Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

McIntosh

Użytkownik
 • Content Count

  235
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

153 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.horologium.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

199 profile views
 1. Nowości od Audemars Piguet. Opis wkrótce na Horologium.
 2. W mechanizmie oznaczonym jako kaliber 2236 użyto Syloxi, a zalety stosowania krzemu są bezsprzeczne. Żeby się nie powtarzać... https://www.horologium.pl/patek-philippe-calatrava-ref-5296r-001/
 3. Zawracam sobie głowę z powodu mechanizmu. Wycisnąć niespotykaną dokładność działania z werku zawierającego jeden bęben i około 70 godzin autonomii chodu, nawet jeżeli duża część uzysku pochodzi z minimalizacji strat energii, to jednak robi wrażenie. BTW, ciekawe dlaczego w nowej rodzinie mechanizmów producent nie zastosował spiralnej sprężyny zwrotnej Syloxi? Nadal w oscylatorze rządzi Parachrom, a można było odważniej pójść w rozwiązania oparte na krzemie.
 4. I nad tym można tylko załamać ręce. Mam wątpliwości czy Rolex życzy sobie takiej "magii".
 5. Jestem tu, bo pasjonuje mnie zegarmistrzostwo i zegarki, a dyskusja z Tobą jest już naprawdę żałosna. "Na razie jest to prośba" to sugestia, żebyś przemyślał swoje zachowanie, które nosi znamiona nękania. Co do tematu, to już niektórzy koledzy wyrazili swoje zdanie, które stoi w sprzeczności z Twoim punktem widzenia, więc nie odpuszczasz. Lubię Roleksa, ale nie mam bezkrytycznego podejścia do tej firmy, zresztą tak samo jak do każdej innej. Gdyby firma Rolex była mi obojętna, to nie produkowałbym się w tym wątku, bo i po co? Mam nadzieję, że na tym zakończymy tę żenującą dyskusję.
 6. Nie kierujcie uwag do mnie. Chyba widać kto tu jest notorycznie zaczepiany. Może wreszcie moderator zrobi z tym porządek. EOD Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 7. Mariusz, moja cierpliwość już się kończy w odniesieniu do Twoich wpisów na mój temat. Nie znasz moich przyjaciół, mnie też nie znasz, więc odpuść. Na razie jest to prośba z mojej strony i mam nadzieję, że się opamiętasz.
 8. Kupuję zegarki różnych producentów, bo dzięki temu pasja zegarkowa jest ciekawsza. Poza tym, mechanizm 3235 oraz jego pochodne oceniam pozytywnie od samego początku, gdy tylko został wprowadzony do oferty przez Roleksa. Wielokrotnie w tym wątku podkreślałem też ponadprzeciętną dokładność działania mechanizmów Roleksa, a to że nie są one wykończone tak dobrze jak mechanizmy Audemars Piguet i nie zwierają również wielkich komplikacji na miarę AP to po prostu fakt. Faktem również jest, że podobają mi się modele GMT-Master II o referencji 126710 i chętnie kupiłbym taki zegarek.
 9. Pisałem w kontekście nowości, które Rolex zaprezentuje w ramach wystawy zegarków. Czas pokaże jak będzie, bo dziś nic nie jest pewne zwłaszcza, że szykuje się kolejne uderzenie koronawirusa.
 10. @Tommaso, żeby nie doszło do nieporozumienia to Rolex nie zapowiedział, że będzie bezpośrednio uczestniczył w Watches & Wonders, ale pojawiły się informacje od Thierry Sterna, że planują z Roleksem wspólną wystawę w Genewie w trakcie Watches & Wonders.
 11. Tak, były takie zapowiedzi. Jeżeli nic się nie zmieni to Patek Philippe oraz Rolex planują przygotowanie wspólnej wystawy w Genewie w terminie targów Watches & Wonders.
 12. Nie pisałem o Baselworld tylko o Watches & Wonders. Prezentacja nowości Patek Philippe oraz Roleksa prawdopodobnie odbędzie się w tym samym czasie czyli w kwietniu 2021 r.
 13. Nie wiem czy wpis Markizy zasługuje na tak dokładną analizę. Do kolejnych targów zostało jeszcze 9 miesięcy, a to chyba nie wymaga komentarza.
 14. Baselworld i Rolex to pieśń przeszłości, natomiast jeżeli spojrzeć na obecną kolekcję Roleksa to wcale nie trzeba czekać na nowości. Chętnie odciążyłbym "uginający się" od zegarków stock z Daytony Ref. 116500LN oraz GMT-Master II Ref. 126710BLNR i Ref. 126710BLRO.
 15. Słuszna uwaga. Przeważnie uszy (czy tam ucha, jak kto woli) koperty wystające poza obwód nadgarstka zawalają temat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.