Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

abramq

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Dopiero teraz? Wydaje mi się, że już dawno mają taką funkcjonalność ? Chociaż nie precyzujesz jaką metodę masz na myśli - przy wykorzystaniu fal radiowych nadawanych przez nadajniki naziemne, czy tych wysyłanych przez satelity. Natomiast kwestia łączenia ze smartfonem, to pewnie masz na myśli wersje zegarków z wbudowanym Bluetooth - te są poza kręgiem moich zainteresowań.
 2. Moim wyborem miał być Citizen AT8130-56L, ale korona-wirus skłania, żeby poszukać wśród tańszych koron-ek ? Kandydatem stał się więc Citizen CB0010-88L - w zasadzie ma wszystko czego potrzebuję, faktem jest, że ten pierwszy, ze swoimi dodatkowymi wskazóweczkami prezentuje się bardziej zacnie, ale też zauważam, że producenci najnowszych modeli zaczynają trochę tonować dizajn, chronometry są subtelniejsze, tarcze nie biją już tak po oczach mnogością (w zasadzie mniej niż bardziej przydatnych) szczegółów. Więc klasyczny CB0010 nie byłby może taki zły, zwłaszcza, że klasyka jako taka jest ponadczasowa - zaś kupowanie rzeczy modnych zawsze kończy się tak samo - dość szybko zostajemy posiadaczami produktu obciachowego ? Ale to już zahacza o rejony upodobań, gustów, więc nie ma się co tam zapędzać. Modelom Casio Lineage też się przyglądałem, na razie jestem w trakcie przełamywania oporu przed połączeniem klasycznej tarczy z wstawką wyświetlacza LCD, trochę mnie to kłuje ? Niemniej, modele LCW-M100TSE-1AER czy WVA-M640TD-1AER mam również na oku (usiłując znaleźć odpowiedź dlaczego jest taka różnica w cenie tych dwóch modeli). Spotkałem się gdzieś z wpisami, że Citizeny są jednak porządniej wykonane, niż Casio, nie wiem, na ile to prawda, byłbym zdecydowanie za solidnością ?
 3. Tak, mój Tissot jest taki jak się domyślasz ? Jestem bardzo zdeterminowany do zakupu zegarka "radio controlled", dwie rzeczy tylko trochę mnie powstrzymywały - trwałość akumulatora (tutaj już moje wątpliwości zostały rozwiane) oraz przyszłość nadajników transmitujących wzorzec czasu jako takich - piszę o tym w osobnym wątku, dlatego nie będę tu powielał treści - generalnie chodzi o to, czy ta technologia się utrzyma w przyszłości, czy sygnał satelitarny jej nie wyprze (jak napisał mi jeden z forumowiczów - z tego co pamięta nadajnik w Niemczech na razie gwarantuje nadawanie do 2021). Pozwolę sobie jeszcze zapytać o inny model zegarka, bo widzę, że ludzie tutaj mają bogatą wiedzę i doświadczenie ? Wpadły mi w oko dwa modele Casio (nie wiem, dlaczego różnią się tak bardzo ceną), są to zegarki również "radio controlled" i również solar, ale nie mogę się doszukać, czy solar działa tam na takiej samej zasadzie jak w Citizenie, tzn. dedykowany akumulator/kondensator, czy jest tam rodzaj akumulatora w postaci "bateryjki pastylki" i jak często zasilanie Casio-we wymaga wymiany? Tam jest ponadto wyświetlacz LCD i alarmy, więc przypuszczam, że energii wystarcza na krócej. Chodzi o modele Casio / droższy oraz Casio / tańszy. Z góry dziękuję za wszelki odzew!
 4. Cholipcia, jeśli tylko do końca 2021 to nie brzmi optymistycznie ? Ale pomysł z tymi głośnikami - hmm, ciekawe rozwiązanie, nie spodziewałem się, dzięki za linki!
 5. Mój aktualny Tissot był w użytku 20 lat, no ale jednokrotna wymiana baterii w takim czasie, to praktycznie jakby nie było wymiany ?
 6. No tak, tylko po co wtedy kupować zegarek z funkcją samoregulacji ? Fakt, to mogłoby spełnić swoją rolę, oczywiście pod warunkiem, że akcja rezygnacji z przestawiania zegarków polegałaby na pozostaniu przy czasie zimowym (nie pamiętam czy takie były plany).
 7. Oczywiście żaden z nadawców sygnału nie zapowiedział jego wyłączenia, nie o taki kontekst mi chodziło. Wyłączenia sygnału 3G też nikt nie zapowiedział, a koleją rzeczy jest, że pewnego dnia zostanie wyłączony, jak niegdyś wyłączono 1G (2G bodajże jeszcze szczątkowo działa). Chodziło bardziej o tendencję wynikająca z natury technologii - radioodbiorniki na fale długie już chyba mało kto produkuje, bo po prostu mało kto na takich falach nadaje audycje. Dobrze jest mieć twarde argumenty, linki, z tym się zgodzę, ja nie mam. Ale skoro kolega wywołał mnie do tablicy, to może i ja poproszę o jakiś link, jakieś źródło do >> Otóż zapewniam, że "nadajniki pod Frankfurtem" NIE PRZESTANĄ "w ogóle wysyłać sygnał" << Zapewnienie mocne, ale czy dałoby się je czymś poprzeć, uzasadnić tę pewność ? To oczywiście tylko taka małą dygresja, nie jest moją intencją rozdmuchiwanie wątku w rejony, którymi nikt poza jego autorami nie będzie zainteresowany. Autentycznie natomiast zafrapowała mnie informacja o aplikacji na Androidy >> które emulują sygnał radiowy DCF77 << Mogę prosić o namiar na jakiś model smartfona, który ma wbudowany nadajnik fal długich, które odbierze mój zegarek? (pozwolę sobie przypomnieć, że wątek dotyczy zegarków "radio controlled" - nie smartwatch'y czy zegarków z BT).
 8. Dziękuję za odpowiedzi, napawają mnie optymizmem ?
 9. Witam, Pozwólcie, że zapytam - spotkałem się na kilku zagranicznych forach poświęconych zegarkom, że sterowanie radiowe pomału odchodzi do lamusa, ponieważ wszyscy przestawiają się na sterowanie w oparciu o sygnał z satelit. W tym kontekście ponoć za jakiś czas nadajniki pod Frankfurtem przestaną w ogóle wysyłać sygnał. Był by to oczywiście duży problem dla wszystkich posiadaczy zegarków "radio controlled" - macie może jakąś wiedzę w tym temacie? Jest to realne, czy raczej tylko plotki? Druga kwestia - zakładając hipotetycznie, że za rok (lub dwa - ale zaznaczam, to tylko hipoteza - usilnie proszę, aby nie zamieniać tej kwestii w niepotrzebnie gorącą dyskusję) Polska zrezygnuje z przestawiania zegarków i będziemy mieli wtedy jeden czas - co wtedy? Będziemy mieli przez pół roku nieaktualny czas w naszym zegarku (zakładając, że Niemcy pozostaną przy systemie zmieniania czasu zima/lato)? Z góry dziękuję za wszelki odzew, Pozdrawiam!
 10. Witam, przymierzam się do zakupu Citizen CB0010-88L, jakby bezobsługowego, ale jak zacząłem czytać i wygląda na to, że raz na kilka lat trzeba go jednak obsłużyć ? Mianowicie wymienić akumulator. Jak to wygląda w praktyce? Tzn jak często trzeba go wymieniać? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam!
 11. Szanowni koledzy, takoż i ja zamierzam zakupić tenże czasomierz. Nurtuje mnie jednak pewne pytanie - z tego co czytam, zegarek ten potrafi sam, w oparciu o sygnał radiowy rozpoznać, że jest np. 29 lutego, bo rok jest przestępny, i kolejnego dnia datownik ustawi się na jedynkę? To super, bez dwóch zdań. Załóżmy jednak hipotetycznie, że za rok (lub dwa - to tylko hipoteza - usilnie proszę, aby nie zamieniać tej kwestii w niepotrzebnie gorącą dyskusję) Polska zrezygnuje z przestawiania zegarków i będziemy mieli wtedy jeden czas - co wtedy? Będziemy mieli przez pół roku nieaktualny czas w naszym zegarku (zakładając, że Niemcy pozostaną przy systemie zmieniania czasu zima/lato)? Druga kwestia - spotkałem się na kilku forach z opinią, że ten sygnał radiowy z Niemiec za jakiś czas będzie wyłączony, ponieważ "wszyscy" przechodzą na sygnał z satelity. Wiecie coś może więcej na ten temat? I ostatnie - czy to prawda, że w zegarkach Eco Drive trzeba zmieniać akumulator co 5 lat? Z góry dziękuję za wszelki odzew, Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.