Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mtu

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  0
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mtu

  Słuchawki do domu

  No piękne te HE-400i, to już porządny model otwarty i wokółuszny, z przyjemnymi poduszkami — to naprawdę ważne, co z tego, że jakieś słuchawki pięknie grają, skoro po chwili słuchania uszy bolą od ścisku albo się pocą... Nigdy ich nie słyszałem, lecz to już jest raczej produkt z takiej półki, że jakość dźwięku będzie co najmniej dobra, ale... może się pojawić ten problem z ich napędzeniem (który ja napotkałem też przy swoich AKG)... Nawet na tej zalinkowanej stronie piszą: „Ich wadą jest wymóg stosowania dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego”... Ale najwyżej w następnym kroku kupisz wzmacniacz i stworzysz sobie taki idealny zestaw... 😉
 2. mtu

  Słuchawki do domu

  Heh, audiofile to raczej co najmniej jedno zero więcej mają w cenach swoich sprzętów.... Ale w słuchawkach w zakresie cenowym 500–1000 zł pewnie słyszalne różnice dźwięku są nawet większe, niż w takich audiofilskich... Nie wiem, jak sobie telefon IPhone radzi z napędzaniem słuchawek, chętnie poczytam, ogólnie to kabel problemem nie jest, w przypadku korzystania ze stacjonarnego sprzętu audio czy komputera można stosować długi (ok, do wc może nie starczyć, ale czy to na pewno ważne?), a pewnie tym bardziej w przypadku telefonu trzymanego w kieszeni. Zasadniczy wybór to słuchawki otwarte albo zamknięte, pewnie te pierwsze będą miały lepszą jakość dźwięku; oczywiście są też profesjonalne studyjne słuchawki zamknięte, jednak droższe, albo inaczej: otwarte w tej cenie będą pewnie dawały dźwięk jeszcze lepszy. Podkreślę też, że jeśli zamierzasz z słuchawek korzystać dłuższy czas, to bardzo ważna jest też wygoda...
 3. mtu

  Słuchawki do domu

  Ja od lat używam AKG Q701 z serii „made in Austria” i ciągle mnie muzyka słuchana przez nie zachwyca, długi kabel zapewnia swobodę, a wielka średnica (nie dotykają uszu) wygodę, nie odczuwam potrzeby zmiany, ale: to są słuchawki otwarte, jeśli chodzi Ci o to, by sobie czasem wieczorem posłuchać muzyki nie przeszkadzając innym, to takie się zupełnie nie sprawdzają, gdyż „na zewnątrz” grają niemal równie głośno, jak do uszu; okazało się, że podłączone bezpośrednio do komputera czy nawet CD dźwięk mają nieciekawy (to było straszne, jak tyle na nie wydałem i gdy otrzymałem przesyłkę i pierwszy raz je podłączyłem), musiałem dokupić wzmacniacz słuchawkowy — dlatego pytania @selphy o kartę nie są bezpodstawne... Powyższe punkty dotyczą oczywiście nie tylko tego konkretnego modelu.
 4. mtu

  Cześć

  Cześć, jestem Mateusz i nie jestem kolekcjonerem 😀, ale chętnie czytam Wasze wpisy... i oglądam obrazki! Forum odkryłem kilka dni temu i jestem pełen podziwu dla Waszej wiedzy, jest co poczytać!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.