Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

brucewayne14

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie, folia zdjęta 🙂 debiutant na forum, debiutantem, ale nie blondynka 😄
 2. Ja też nigdzie indziej tego nie widziałem. Szkło powiększające mam takie sobie, ale w powiększeniu może i nie jest to "R" a po prostu jakiś (...... - wpisać co komu przychodzi do głowy), co po prostu jest wadą. "R" wydawało się po prostu najbardziej logicznym wytłumaczeniem z uwagi na markę. Także te pozostałe dwa "ślady" to też strzał, że akurat wyglądają jak "c". Wada jest w normalnym użytkowaniu niewidoczna, tu raczej chodzi o to, czy to nie fake. Cena była bardzo dobra, więc akurat jestem w stanie to zaakceptować pod warunkiem, że to oryginał. edit: Dodam, że zakup był dokonywany w Zalando w ramach kampanii Roamera i szczerze mówiąc wątpię, aby akurat ten sklep pozwolił sobie na sprzedaż zegarka nieoryginalnego.
 3. Na 99% wygląda mi to na literę "R". Oznaczenie wydaje się zbyt wyraźne, jak na wadę. Maila właśnie wysłałem z załączonym zdjęciem. Sam jestem ciekaw co odpiszą.
 4. Porównanie nic nie daje, ale to może być kwestia padania światła na szkło. Patrząc na wprost jest to niewidoczne. Na filmikach z youtube'a tego nie widzę, co nie znaczy, że nie ma przykładowo w innym miejscu. Dla mnie też sprawa jest dziwna, stąd zapytanie na forum. Niestety oficjalnego przedstawiciela Roamera w Polsce nie ma (ja przynajmniej nie znalazłem). Trzeba się chyba będzie przejść do jakiegoś salonu i porównać, ew. pisać do Szwajcarii.....
 5. Witam Na wstępie cześć Wszystkim na forum 🙂 a teraz do meritum. Dostałem w prezencie Roamera Swiss Matic Swinging Heart Automatic (dokładnie model 550661496205). Podczas oględzin okazało się, że na szkle (szafirowe) widoczna jest literka "R" na wysokości godziny 9-ej z minutami, przy samej krawędzi szkła. Dodatkowo, w dwóch innych miejscach jest jakby litera "C" (bliżej centralnej części szkła i nieopodal godziny 6-ej). Wskazane oznaczenia nie są wyczuwalne pod palcem, a widoczne pod kątem. Nie wydaje mi się, żeby mogło to być zwykłe zarysowanie (te "C" to może jeszcze, ale to "R" jest nazbyt wyraźne). I tu pojawia się pytanie, czy producenci zegarków mają praktykę sygnowania szkieł zegarków swoimi oznaczeniami, tak jak czynią to niektórzy producenci szkieł od okularów ? Być może pytanie jest banalne, a odpowiedź oczywista, jestem jednak laikiem w tych kwestiach. Jeśli post zamieszczam w nieodpowiednim dziale proszę o jego stosowne przeniesienie, bądź udzielenie nagany za pisanie nie tam gdzie trzeba 🙂 edit: udało mi się uchwycić owe "R" na zdjęciu. Nie jest mega ostre, ale ciężko było ją złapać. Przemek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.