Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Peewit

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Peewit


 1. 23 minuty temu, Toplife napisał:

  ... nie napisales jaka czesc Polski, wiec trudno Ci doradzic gdzie to zrobic

   

  Już się poprawiłem i wstawiłem lokalizację.

  Odnośnie zegarmistrza, to lata nie byłem u żadnego, jakiegoś mogę znaleźć u siebie na miejscu, ale nie jestem pewien czy to jest właściwe podejście w tym przypadku, a nie mając doświadczenia w tym zakresie wolę dopytać doświadczonych.

   

  "SLAWEK 01" - Tym zielonym nalotem raczej się nie przejmuję. Taki sam nalot jest przy uchwytach paska. On pochodzi z zewnątrz - od paska, a dekielek jest dobrze przykręcony, dlatego nie obawiam się niespodzianek we wnętrzu. Przynajmniej na to liczę.

   


 2. Chociaż jestem tu nowy, to też pokażę swoje wykopalisko i przy okazji poproszę o jakieś rady.

   

  Wykopany na strychu gdzie leżał pośród innych szpargałów (sucho miał, ale duża różnica temperatur). Wiem, że przed wielu laty zakupiono go w sklepie w RFN-ie. Nie wiem czy jest sprawny, gdyż nie ma koronki. Chciałbym doprowadzić go do stanu używalności i co jakiś czas cieszyć się nim na własnej ręce. Nie wiem jednak gdzie mam to zrobić i w jaki sposób, dlatego proszę o jakieś rady. Możecie polecić odpowiedniego zegarmistrza (nie wiem czy na miejscu znajdę odpowiedniego) i doradzić, co należy w nim zrobić? Zakładam, że jest sprawny, zapewne konieczne jest czyszczenie oraz regulacja. Zdecydowanie potrzebna jest koronka, której nie mam. Chcę z odpowiednim logo, ale nie wiem czy takiego typu: https://allegro.pl/oferta/nowa-koronka-do-atlantic-worldmaster-9878733563? Szkło jest pęknięte, więc też jest do wymiany. Pasek do wyrzucenia. Co z resztą? Kopertę wymienić, czy nie – dlaczego? Na tarczy napisy miejscami są słabiej widoczne, robić coś z tym? Te „piękne” tarcze, będące w sprzedaży na Allegro są zamiennikami, czy dziwnym trafem są to oryginały? W zasadzie nowej chyba nie chcę, w sprzedaży są bardzo popularne, a ta jest lekko inna. Co z renowacją tarczy, warto się w to bawić?

   

  Z góry dziękuję wszystkim za rady. Osobiście niewiele znam się na zegarkach i dopiero w ostatnim okresie zainteresowałem się nimi, więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytam o jakieś oczywiste rzeczy, a część z Was zapewne odniosła takie wrażenie. Wybaczcie laikowi.

   

  IMG_20201105_132622a.jpg

   

  IMG_20201105_132645a.jpg

   

  IMG_20201105_132706a.jpg

   

  IMG_20201105_132842a.jpg


 3. Zgodnie z Waszymi zasadami witam wszystkich i dziękują za przyjęcie do grupy. Mam nadzieję, że czegoś od Was się nauczę. Osobiście w tematyce zegarków jestem początkującym laikiem, ale może kiedyś na coś się przydam. Pozdrawiam wszystkich. Mirek.


 4. Posiadam Atlantica Worldmaster. Nie mam raczej wątpliwości odnośnie jego oryginalności. Wiem, że przed wielu laty zakupiono go w sklepie w RFN-ie, jednak przez ostatnie kilka lat leżał pośród innych szpargałów na strychu (sucho, ale duża różnica temperatur). Nie wiem czy jest sprawny, gdyż nie ma koronki. Chciałbym doprowadzić go do stanu używalności i co jakiś czas cieszyć się nim na własnej ręce. Nie wiem jednak gdzie mam to zrobić i w jaki sposób, dlatego proszę o jakieś rady. Możecie kogoś polecić odpowiedniego zegarmistrza i doradzić, co należy w nim zrobić? Zakładam, że jest sprawny, zapewne konieczne jest czyszczenie oraz regulacja. Zdecydowanie potrzebna jest koronka, której nie mam. Chcę z odpowiednim logo, ale nie wiem czy takiego typu: https://allegro.pl/oferta/nowa-koronka-do-atlantic-worldmaster-9878733563? Szkło jest pęknięte, więc też jest do wymiany. Pasek również. Co z resztą? Kopertę wymienić, czy nie – dlaczego? Na tarczy napisy są lekko starte, robić coś z tym? Te „piękne” tarcze, będące w sprzedaży na Allegro są zamiennikami, czy dziwnym trafem są to oryginały? Co z renowacją tarczy, warto się w to bawić?

  Z góry dziękuję wszystkim za rady. Osobiście niewiele znam się na zegarkach i dopiero w ostatnim okresie zainteresowałem się nimi, więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytam o jakieś oczywiste rzeczy, a część z Was zapewne odniosła takie wrażenie. Wybaczcie laikowi.

  IMG_20201105_132622a.jpg

  IMG_20201105_132645a.jpg

  IMG_20201105_132706a.jpg

  IMG_20201105_132842a.jpg


 5. Na strychu wykopałem swój stary Seiko 5 Crystal. Po ok. trzydziestu latach nie pamiętam jednak gdzie go kupiłem – możliwe, że na jakimś bazarze. Czy to jest oryginał, czy jakiś szmelc? Nie jest na chodzie i nie wiem z jakiego powodu. Czy warto zainteresować się nim i zainwestować w ponowne uruchomienie?

  Dziękuję za wasze rady. Osobiście niewiele znam się na zegarkach i dopiero w ostatnim okresie zainteresowałem się nimi, więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytam o jakieś oczywiste rzeczy.

  IMG_20201105_132139.jpg

  IMG_20201105_132147.jpg

  IMG_20201105_132309.jpg

  IMG_20201105_132341.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.