Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Irek 1975

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Irek 1975


 1. W dniu 18.04.2017 o 19:01, paradigm napisał(-a):

  W ostatnim czasie stałem się szczęśliwym posiadaczem własnege Enicar'a - Sherpa Super Dive. Na razie nie wrzucam fotek, bo zegarek przeszedł swoje i wymaga troszkę pracy, żeby przywrócić go do swojej świetności.

   

  Zegarek przeleżał bardzo długi czas i poszukuję pomocy w wyborze odpowiedniej osoby, która zajmie się jego odświeżeniem. Chodzi przede wszystkim o gruntowny serwis i konserwację mechanizmu, ale chciałbym także odświeżyć mocno sfatygowane szkiełko. Koperty i tarczy absolutnie nie ruszam! Czy możecie polecić kogoś, komu mógłbym powieżyć takie zadanie - najlepiej ze śląska, ew. Krakowa?

   

  Z góry dzięki za pomoc i obiecuję wrzucić fotki jak tylko zegarek nabierze należnego mu blasku. :)

  Witam.

  Pozwoliłem sobie dołączyć do wątku ponieważ i ja wszedłem w posiadanie Enicara z serii Saturn. Sam zegarek jest wiekowy a przynajmniej sprawia takie wrażenie.

  Jednak jestem laikiem w temacie dlatego proszę o fachową opinię i pomoc w renowacji i naprawie czasomierza.

  Dołączę zdjęcia zegarka w razie konieczności.

  Czekam na pomoc i z góry za nią dziękuję.  


 2. Witam serdecznie.

  Jestem nowym użytkownikiem Klubu jednocześnie w potrzebie. Ale zacznę od początku.

  Kilkanaście lat temu złapałem zegarkowego bakcyla. Zacząłem budować swoją kolekcję zegarków kupując zegarki nowe, stare i używane, te na baterię i te z duszą. Przy wyborze kierowałem się własnym upodobaniem i sentymentem. Jednak samemu nie mając wiedzy, narzędzi i przede umiejętności, zmuszony byłem naprawy czy renowacji dokonywać u znajomego zegarmistrza. Jednak nie zawsze naprawa czy renowacja przypadały mi do gustu. Dlatego pomyślałem, że zasięgnę porady i pomocy na tym szacownym forum. W czym rzecz.

  W ostatnim czasie syn będąc na bułgarskim targu staroci znalazł dla mnie zegarek, Junghans Trilastic 16 jewels ( zdjęcia w załączniku ) oraz Enicar z serii Saturn, co prawda dość mocno nadgryziony zębem czasu ( ale to forum Junghansa więc dość o Enicar ) .

  Przechodząc do sedna, chciałbym prosić o opinię na temat zegarka Junghans oraz informacje o samym czasomierzu jak również prosić o pomoc w kwestii renowacji tego zegarka, czyszczeniu, regulacji, odnowieniu koperty itd..

  Jako laik zdaję się całkowicie na Wasze sugestie, opinie i rady. 

  Może będzie ktoś w stanie pomóc mi z tym.

  Z góry dziękuję za pomoc.

   

  signal-2021-07-23-162419 (2).jpg

  signal-2021-07-23-162419.jpg

  signal-2021-07-22-174955.jpg

  signal-2021-07-23-162419 (1).jpg


 3. Mam na imię Irek.

  Moja przygoda z zegarkami zaczęła się bardzo dawno temu, choć formę kolekcjonerstwa przyjęła stosunkowo niedawno, jakieś kilka lat temu...i chociaż nie mam fachowej wiedzy o mechanizmach od zawsze mnie fascynowała dusza każdego z czasomierzy. W mojej kolekcji obecnie znajduje się około 25 egzemplarzy różnej "maści" i pochodzenia, od elektronicznych multitooli, przez kilkudziesięcioletnie sztuki, egzemplarz Seiko Arnie, po Orisa Sixty Five Bronze, który jest moim ostatnim nabytkiem. Chciałbym móc zdobywać w tym zacnym klubie i szacownym forum wiedzę o wszystkim co związane z zegarkami tymi zarówno ekskluzywnymi jak i prostymi czasomierzami. Będę wdzięczny za każdą pomoc, radę i informację. 

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.