Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tbn

Użytkownik
 • Content Count

  1,314
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by tbn


 1. 18 minut temu, SPS napisał(-a):

  Ta referencja 226570 z calibrem 3285 zrobiła na mnie jedno z pozytywniejszych wrażeń. Nie sądziłem że to  aż taka koperta 😅😁 Wydało mi się,  że Exp I będzie za mały

  Masę właśnie  robię 😂🤣

   

  C876C68C-34B4-4417-A4A5-0895E671A59F.thumb.jpeg.320946e2f9014be57d9cbfb24d4c403b.jpeg

   

  Dobry wybór, od razu widać, że Rolex a nie jakieś 36mm maleństwa co z lupą trzeba oglądać. ;) A na poważnie to 16570 były dla ciebie zdecydowanie lepszy, ogólnie dowolna pięciocyfrowa referencja. 


 2. Rolex raczej zawsze miał silna pozycję i był chętnie kupowany, ale dzisiaj to moim zdaniem zbieg wielu czynników. Teraz nie tylko na Roleksa jest duży popyt, ogólnie na dobra luksusowe. Social media i ta cała "flex culture", rozwój Chin i powiększanie się tamtejszej klasy średniej, kryzysy ekonomiczne, pandemia etc. Nie podejmuje się analizy poszczególnych wpływów, bo to nie moja domena, ale widzę to raczej jako wykreowaną modę wzmocnioną innymi impulsami w tym dużym udziałem spekulantów. Stąd zawsze uważałem, że popyt spadnie i sytuacja w końcu się ustabilizuje. Rolex przewiduje rosnący popyt, więc inwestuje w nowe linie produkcyjne. Jeśli ich przewidywania się sprawdzą, to nie ma co się spodziewać przed zwiększeniem podaży, że Pepsi czy Daytona będzie od ręki, ale uważam, że zwykły OP czy DJ pewnie będzie dostępny. 

   

  @Bugs Rosyjskich oligarchów to za dużo nie ma, a milion zegarków musi ktoś wchłonąć. Jak będzie kryzys to w dupe dostaną średniacy i aspirujący, oni moim zdaniem w dużej mierze kupują. Zwłaszcza w Azji, gdzie symbole statusu są w cenie. 


 3. 5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

  Zegarek musi być przede wszystkim wygodny. Dlatego 5-cyfrowe Suby mają tylu zwolenników. 

   

  Dokładnie. Regulacja w pięciocyfrowych pozwala na bardzo dobre spasowanie bransolety, więc jak ktoś nie ma dużych różnic w nadgarstku w ciągu dnia to nie ma potrzeby mikroregulacji. Waga raptem około 130g. Oczywiście na plus także rozmiar i proporcje, dla mnie ideał zegarków sportowych.


 4. 19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

  Pepsi, DJ41, Polar - wszystkie są zdecydowanie wygodniejsze od Suba 41. W Subie człowiek czuje się jak w zbroi, a to dzięki szerokiemu i jednocześnie długiemu zapięciu. Co do wagi, jest także cięższy od GMT. Zdarza mi się, że na koniec dnia przekładam go na drugą rękę, bo lewa już jest nim zmęczona. 

  7317fb60c1a6d6e37b2883350379f3a7.jpg&key=86e633957af183eaf7863a07a4b73c42606c61370c35a30538f7f0718f5ea12c
  46d29bdedaad8641fdb25382f27fa812.jpg

   

  Zgadzam się, niby ten Sub41 duży nie jest, ale na nadgarstku wydaje się masywny. Ale jak już przy premierze mówiliśmy, proporcje naprawili ale musieli coś popsuć, żeby można naprawić w kolejnym. ;)


 5. 11 godzin temu, desmo napisał(-a):

  Brzmi jakby to była wina sprzedawców…a nie tych którzy te klocki układają. To tak jak z tą wygodną dla AD teorią, że to „Rolex jest winien, że Pan tak długo czeka na zegarek”… Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi…przynajmniej jeszcze przez chwilę.

   

  Wiesz, jak zawsze za pomysły góry płacą pracownicy na dole. 


 6. 5 godzin temu, memento mori napisał(-a):

   

   

  Wracając do Rolexa. Nie jest tajemnicą, że 3-4 lata temu handlowcy w Kruku mieli jakąś premię od sprzedanego zegarka (w tym Rolexa). W sytuacji gdzie w gablotach nie ma nic do kupienia od ręki, handlowiec ma funkcję tylko notującą i żadnej decyzyjności lokalnej to chyba z tymi premiami zrobili to samo co programem lojalnościowym. 

   

  Pisano tutaj, że teraz sprzedawca dokonuje wstępnych oględzin potencjalnego kolejkowicza. Ważna funkcja się wydaje.


 7. 58 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

  Jak na razie ta mi się podoba bardziej , choć trzeba zobaczyć tą nową na żywo żeby było sprawiedliwie 😉 byłem w Bonarce w poszukiwaniu nowej czerwonej Prestige, niestety jest tylko niebieska na bransolecie, na pewno dużo mniej masywna niż diver300 , poczekam na czerwoną na pasku , mówili że jest szansa po nowym roku 

   

  Na żywo jest jak Ryszard Rynkowski śpiewający, że dziewczyny lubią brąz.


 8. Matowa ceramika byłaby ok, sprawdziła się świetnie w PO 8500. Ale ja nie mam problemów z aluminium, w sumie lubię jak zegarek się starzeje wraz z użytkowaniem. Poza tym aluminium może dodawać elegancji, nie robiąc z zegarka biżuterii jak ceramika.

  23 minuty temu, memento mori napisał(-a):

   

  Tak samo odbieram to połączenie. 42 mm to mało vintage'owa średnica koperty jak na divera, podobnie jej grubość. Samo szkło jest fajne, bezel alu również, ale połączenie wszystkich składowych przypomina frankena. No i do czego to szkło ma nawiązywać, skoro to w Bondzie 1995 miało inny profil.

   

  No niestety ta koperta to największy minus, robiłem podejścia do nowej wersji ale za każdym razem zegarek wydawał mi się klockowaty. Ale widać klient taki lubi.


 9. 1 minutę temu, Bugs napisał(-a):

  Zwykły i NTTD mają niemal identyczną grubość ale w ręce 007 sprawia wrażenie cieńszego i wygodniejszego; szkoda że nie ma daty i jest mniej czytelny.

   

  Ja akurat wolę bez daty, więc ta pięknie symetryczna tarcza bardzo mi się podoba. A co do czytelności to muszę zobaczyć na żywo, ale wydaje się na filmikach równie czytelna jak zwykły model. Zastanawiam się czy ten animowany dekiel nie dodaje grubości trochę.


 10. 13 godzin temu, SPS napisał(-a):

   

  mam nadzieję,

  sprzedawca profesjonalny, full set, rozmowa trwa :) trzymajcie kciuki bo zegarki R bardzo lubię :) 

   

  Ja Kruk zadzwoni, że do odbioru to powiesz im, że możesz ich wpisać na listę. 🤣 Chociaż wyprzedaż na Rolku trwa, ja bym poczekał jeszcze chwilę na oferty już na poziomie ceny na metce. 

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.