Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Smurf

Użytkownik
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolska
 • Hobby
  fotografia, muzyka, sport

Recent Profile Visitors

148 profile views
 1. Jeżeli będzie pytał, negocjował na platformie aukcyjnej, to ok. Ale tu chyba nie chodzi o takie negocjacje, tylko o "wydymanie" pośrednika, z którego usług się korzysta. Kolega to chyba preferuje moralność Kalego....
 2. W czym przesadzam? Oczywiście, że zdarzyło mi się i przejść na czerwonym świetle, ale nie twierdzę że miałem do tego prawo. Nie walczę o zasady moralne, a słowa dobieram prawidłowo. Nikogo nie oceniam, ale jak mawiał pewien znany zakonnik "nie nazywajmy szamba perfumerią"
 3. Przeprosinami???? "Pogięło" Cię??? Wystawiając przedmiot na aukcji Allegro zawierasz z portalem umowę opartą na zaakceptowanym regulaminie, po czym oszukujesz kontrahenta sprzedając towar z pominięciem należnej kontrahentowi prowizji - co to niby jest jak nie oszustwo??? Jeżeli jesteś kupującym i wychodzisz z propozycją transakcji z pominięciem zawartej umowy to zwyczajnie namawiasz do oszustwa!!!
 4. Jeżeli masz wątpliwości, po poradę prawną możesz zgłosić się do którejś z licznych kancelarii prawnych.
 5. Gwoli ścisłości- nie jestem zwolennikiem Allegro, uważam ich prowizje za zbójeckie. Opisuję tylko stan faktyczny, a wcale nie dziwię się transakcjom "poza Allegro".
 6. Jest jednym i drugim. Zacznij myśleć! Nie można wykorzystywać portalu aukcyjnego jako darmowego miejsca do znalezienia nabywców. Tego samego egzemplarza towaru lub egzemplarzy jeżeli wystawiasz ich więcej nie można. Każda wystawiona ilość towaru powinna być dostępna kupującym.
 7. Możesz kupować gdzie tylko chcesz, wcale nie musisz nawet przeglądać Allegro. ale jeżeli sprzedawca wystawia towar na aukcji Allegro, ma obowiązek sprzeda\ć go właśnie przez portal. Do czasu zakończenia aukcji nie może go sprzedać innaczej a wykorzystywanie aukcji Allegro do sprzedaży poza jest oszustwem. czy Ci się to podoba czy nie. Przytoczony przez Ciebie tekst z Allegro to standardowa informacja, nie jest to odpowiedź Allegro przy próbie łamania regulaminu - propozycji sprzedaży poza Allegro ,czy formy innego kontaktu. Każdy z takich sprzedawców ma odrębne sklepy -na Allegro i na własnych stronach internetowych, na żadnym z nich nie ma jakiejkolwiek najmniejszej nawet wzmianki o drugim.
 8. A i owszem ma !!! Jest to oszustwo portalu Allegro zarówno przez sprzedającego jaki i kupującego. Sprzedający na portalu Allegro, akceptuje regulamin i cenniki portalu i nie wolno mu wykorzystywać aukcji Allegro do sprzedaży "bezpośredniej". Allegro ,e-bay, czy amazon nie są darmowymi portalami do nawiązywania kontaktów handlowych. Chyba nie znasz korespondencji Allegro w przypadku naruszenia regulaminu, typu podawania adresu e-mail. strony internetowej itd czy wręcz zachęty do kontaktu poza serwisem Allegro.. Niestety nie jest to jak piszesz "wmawianie" Obelgą byłoby ,gdyby to nie była prawda. Możesz kupować gdzie tylko Ci się podoba, ale wykorzystywanie aukcji do kupna z pominięciem portalu z którego się korzysta jest oszustwem. Allegro nie pobiera prowizji za wystawienie aukcji.
 9. To metoda noszenia zegarka chyba dla onanistów sprzętowych.
 10. Jaj to sobie nie rób!!! Pleksa zamieniła Ci napis (nie zniekształciła) z T SWISS MADE T na T Oli.G...? Zaznaczone przez Ciebie centki o czym niby maja świadczyć? Są w innych miejscach.
 11. Jak wytłumaczysz powiększone wycinki TWOICH zdjęć, które załączyłem, w poprzednim poście??? Jak napisał Balansujacy Na Osi - PO CO TO WSZYSTKO???
 12. No niestety na pierwszym zdjęciu napis antimagnetic ma wyraźnie uszkodzone ostatnie 3 litery (TIC), na drugim nie jest napis T SWISS MADE T tylko T OLI...G...., trzecie jest jeszcze inne - ma napis T SWISS MADE T
 13. Ok. teraz wygląda realnie, już nie aż "taki ładny" , poprzednie zdjęcie niczym z portalu AMAZING ATLANTIC WORLDMASTER SWISS MADE 21JW RED MOVEMENT WORKS PERFECTLY | #476048086 (worthpoint.com)
 14. Prośba - załącz zdjęcie tego zegarka z ustawioną godzina 11:23
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.