Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Machiavelli68

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Machiavelli68


 1. Przepraszam za zamieszanie. Nie chciałem dawać 4 postów po kolei, bo z doświadczenia na innych forach wiem, że nazywa się takie postepowanie "zaśmiecaniem wątków" i Admini najczęściej łączą je w jeden. 
  Wczoraj nie zauważyłem możliwości edytowania, dziś dodałem nazwy marek posiadanych zegarów (oprócz oczywiście NoName). Musiało mnie nieźle zamroczyć, bo pomyliłem też wskazówki godzinowe/minutowe w pytaniu dot. HAU. Na zdjęciach z internetu znalazłem tarcze ze wskazówkami pasującymi do jednej z moich (godzinowej). Teraz już wiem co muszę zmierzyć - ośki (tylko jak ;D). Dziękuję PM1122.
  Jeżeli ktoś jeszcze ma informacje, które pomogą np. w datowaniu zegarów chętnie poczytam.

  Pozdrawiam

  M68

   

  (zdjęcie z internetu)

  IMG_20200410_151837-scaled.jpg


 2. Witam wszystkich.
  W moim domu na ścianach wiszą cztery "skrzynki", o których chciałbym się nieco więcej dowiedzieć. W temacie zegarów jest ze mnie świeżak, i zakres mojej wiedzy wiedzy kończy się na rozpoznaniu sygnatur. Trzy z tych zegarów (No Name, HAU i DUFA) chodzą i to całkiem nieźle, czwarty (FHS) wymaga prawdopodobnie czyszczenia, bo łańcuch odpowiedzialny za chodzenie jest zablokowany (łańcuch "bicia" opuszcza się, gdy ustawia się godzinę lub połówkę - zegar bije, łańcuch schodzi w dół).
  Czy na podstawie zamieszczonych zdjęć można coś więcej wywnioskować o tych zegarach? W internecie nie znalazłem katalogów HAU, DUFY i FHS, a na podstawi podobnych zdjęć nie uzyskałem zbyt wielu (prawie wcale) informacji.

  Ostatnie dwa pytania: HAU nie ma korony i ma wg mnie dwie różne (nie do pary) wskazówki. Ze znalezionych zdjęć kart katalogowych wywnioskowałem, że ten typ skrzynki zegara był robiony w trzech wersjach: Pferd (koń), Adler (orzeł) i Urne (urna?). Czy dobrze rozumiem, że jeżeli uda mi się znaleźć jedną z trzech ww. koron nie będzie to miało znaczenia, którą założę na skrzynię? Wskazówka minutowa godzinowa zdaje się być oryginalna z tego HAU (taką widziałem na kilku zdjęciach i skanach kart katalogowych). Czy wymieniając obecne wskazówki na "nowe" szukać godzinowej, bliźniaczej do minutowej godzinowej, czy lepiej kompletu. Czy wystarczy zmierzyć ich długość i otwór czy tez muszę zwrócić uwagę na coś jeszcze. 
  Z góry dziękuję za pomoc.

  M68

   

  H.A.U.

  Hau_01.JPG

  Hau_02.JPG

  Hau_03.JPG

  Hau_04.JPG

  Hau_05.JPG

  Hau_06.JPG

  Hau_07.JPG

  Hau_08.JPG

  Hau_09.JPG

  Hau_10.JPG

  Hau_11.JPG

  Hau_12.JPG

   

  DUFA

  DUFA_01.JPG

  DUFA_02.JPG

  DUFA_03.JPG

  DUFA_04.JPG

  DUFA_05.JPG

  DUFA_06.JPG

  DUFA_07.JPG

  DUFA_08.JPG

  DUFA_09.JPG

  DUFA_10.JPG

  DUFA_11.JPG

  DUFA_12.JPG

   

  No Name ;)

  NoName_01.JPG

  NoName_02.JPG

  NoName_03.JPG

  NoName_04.JPG

  NoName_05.JPG

  NoName_06.JPG

  NoName_07.JPG

  NoName_08.JPG

  NoName_09.JPG

  NoName_10.JPG

  NoName_11.JPG

  NoName_12.JPG

  NoName_13.JPG

  NoName_14.JPG

  NoName_15.JPG

   

  FHS

  FHS_01.JPG

  FHS_02.JPG

  FHS_03.JPG

  FHS_04.JPG

  FHS_05.JPG

  FHS_06.JPG

  FHS_07.JPG

  FHS_08.JPG

  FHS_09.JPG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.