Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

c3z

Użytkownik
 • Content Count

  221
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by c3z


 1. @Degustatorr Noir

   

  Oj tam zaraz "kompleksy", myślę że jest wśród nas wielu posiadających piękniejsze, ciekawsze i liczniejsze kolekcje ... no i skromniejszych niż ja (nie przechwalających się tak - a szkoda bo miło zawiesić oko na fajnym zdjęciu zegareczka).

  Kolekcja nie jest pokaźna, bo na chwilę obecną "mieszka" u mnie 10 Omeg (90% to vinage), prócz tego jakieś Seika, czasem jakiś urokliwy Rosjanin ;)

  Omegi jakoś najbardziej lubię i choć bywa że pozbywam się jakiejś (oczywiście na rzecz zakupu innej) to czynię to z wielkim żalem.

  Rejestrując się Tu 4 lata temu nie podejrzewałem, że choroba zegarkowa zajdzie tak daleko a pogłębia się cały czas :D i większość "wolnych" funduszy inwestuję właśnie w to. Skończy się pewnie jak synek sobie jakieś studia podplanuje, ale do tego jeszcze daleko, więc narkotyzuję się zegareczkami puki sytuacja na to pozwala :)


 2. A ja się pochwalę "starymi nowościami" :P Fotki marne bo przy żarówkach :/ Przy chwili natchnienia i wolnym czasie przy słoneczku pstryknę lepsze.

   

  Connie "C" GC na cal. 751 obowiązkowo przy moim zboczeniu na mesh'u :) (to już chyba moja 4-ta connie, ale ze szwedzkim kalendrem jeszcze nie miałem :) , a żona retorycznie pyta - "po co Ci cztery takie same zegarki" - Kochanie one są różne - "no faktycznie jeden ma ma czarne wskazówki, drugi złote a trzeci jest wypolerowany papierem ściernym ..." - Ale i tak ją kocham ;) )

   

  nvr2p5.jpg

   

  A tutaj po lewej (Cosmic'a po prawej już tu pokazywałem) klasyka w czystej formie czyli Stalowy Seamaster na cal.613

   

  2d0nc48.jpg


 3. Ja przerabiałem to samo ze Speedmasterem przy nadgarstku 16,5. Koniec końców zdecydowałem się na najmniejszego - czyli reduced i jakoś nie ciągnie mnie ani trochę do większego. Choć robiłem ostatnio przymiarki do Bonda i też nie było jakiegoś specjalnego dyskomfortu, zapewne to za sprawą "płaskości" i "obłości" bondzika, bo mimo że mój Speed'y jest mniejszy to i grubszy.

  Co do PO, to nie jest ona aż tak zgrabna i "patelniowata" (w pozytywnym sensie :) ) jak Bond, i pewnie też bym się nie odważył na tak dużą wersję. Ale najważniejsze to chyba wygoda, a to kwestia indywidualna :)

   

  U mnie takich dylematów na szczęście nie ma na co dzień, bo jestem zdecydowanie zakochany w Omegowskich vintage, a te są "malutkie" i idealne na moją łapkę :)

   

  Krystek - zawsze mi się zdawało, że masz grubsze łapsko niż ja ;P


 4. Jeśli o mnie chodzi to paski uznaję jedynie w vintage. Myślę, że do tej PO nie źle pasował by mesh, nie koniecznie oryginalny shark (bo jest grubawy) ale "zwykły" mesh z mocowaniem tulejowym.

  Mam założonego "tulejowca" przy speedmasterze i wygląda ok, nie przytłacza zegarka (speediego mam w wersji reduced a więc najmniejszego)a dość ładnie się z nim komponuje.

  Bądź co bądź mesh'e zostały stworzone dla diver'ów ...

   

  A może któryś z kolegów (ja niestety jeszcze nie) dysponuje planetką oraz mesh'em i byłby skłonny nam to zaprezentować ?


 5. Noo, kolega autorytet (jak dla mnie) widzę. Brawo i dzięki za przystępne wytłumaczenie.

   

  @krystekomega :

  Krystek, a tak zasadniczo to nie widziałem tego Twojego cacka na żywo, jak ostatnio byłem toś mi tylko w łapska jakieś zegarki nawciskał do oglądania ;) a rotomatu ni huhu :D

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.