Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SQ2EJQ

Użytkownik
 • Content Count

  238
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by SQ2EJQ


 1. Ostatnio wpadłem na szatański pomysł, żeby do jednego ze swoich kwarcowych INOX'ów założyć bransoletę shark mesh. Niestety nie znalazłem nigdzie takiej bransolety o szerokości 21 mm, a obawiam się, że próba ściśnięcia 22 nie jest dobrym pomysłem. Czy nie naknęliście się przypadkiem na mesha w rozmiarze 21 mm?

  Znalazłem zdjęcie Professional Diver'a na meshu i moim zdaniem wygląda to nieźle.

   

  victorinox_inox_professional_diver_200m_

   

  Tu właściciel nie miał problemu, bo w tym modelu szerokość między uszami wynosi 22 mm.


 2. Nie wiem jak sprawuje się tytanowa koperta w INOXie, ale wiem, że tytan ma tendencję do wycierania i to wygląda znacznie gorzej, niż drobne rysy. Obecnie często producenci pokrywają dotkowo tytanowe koperty powłokami utwardzającymi i wtedy są znacznie mniej podatne na zarysowania.

  Stalowe koperty INOX'ów są dość podatne na rysy. Z własnego obserwacji zauważyłem, że dodatkowo łatwo jest złapać drobne otarcia i wgniotki na wewnętrznej części bezela wystającej nieco ponad szkło.

  Na ten moment chyba nie ma tytanowego INOXa z mechanizmem automatycznym.

  Jeżeli chodzi o kwestie wizualne, to moim zdaniem najlepiej wypada INOX Carbon. Na kopercie nie widać żadnych śladów w postaci drobnych rys i otarć, o ile nie zaliczy mocnego uderzenia. Jest też wersja mechaniczna z ciekawym gumowym paskiem.


 3. Naimakka to producent pasków z paracordu, między innymi dla Victorinox'a.

  https://naimakka.com

  Jeżeli chcesz użytkować zegarek outdoorowo, to moim zdaniem najlepiej sprawdzi się guma. Nie nasiąka wodą,przez co w chłodniejsze dni nie potęguje uczucia chłodu. Łatwo się czyści, a ponadto nie ma ryzyka rozluźnienia i rozsunięcia zapięcia jak w pierwszych wersjach pasków z paracordu.

  To są moje prywatne spostrzeżenia jako użytkownika czterech I.N.O.X.'ów, ale może inni Koledzy mają odmienne zdanie.


 4. To zależy jak będziesz użytkował zegarek. Moim zdaniem oryginalna guma jest najbardziej praktyczna i przy tym trwała. Bransoleta jest elegancka, ale zegarek robi się znacznie cięższy. Paracord wygląda oryginalnie, ale przy codziennym użytkowaniu brudzi się i może się przecierać. Naimakka najlepiej pasuje do carbonowych kopert.

  Pasek z paracordu można zrobić samodzielnie. Problem stanowi dopasowanie zapięcia, które nie będzie szpeciło całości. Kiedyś szukałem jakiegoś eleganckiego rozwiązania na zdjęciach w internecie, ale nie znalazłem nic, co by mogło stanowić alternatywę dla Naimakki.

  Może ktoś ma propozycję w tym zakresie?


 5. To już się wyjaśniło do czego szukałeś oryginalnej gumy :)

  Mam na myśli, że miała być ona przeznaczona do Mechanical'a, ale kolorystycznie lepiej pasuje do Seiko, stąd taka zamiana.

  Ja rozważałem zamiast "drewniaka" oryginalną Naimakkę, ale cena trochę za wysoka za kawałek sznurka.

  https://fabrykazegarkow.pl/pasek-victorinox-i-n-o-x-paracord-005887-9-21-mm-szary

  Gdyby były gdzieś dostępne same zapięcia to bym sobie zaplótł.


 6. 21 minut temu, clusca napisał(-a):

  OK, fake na 100%, pasek od spodu wygląda zupełnie inaczej w ORI.

  Po czasie też zwróciłem uwagę na pasek. Wcześniej analizowałem dekiel, ale przy tej jakości zdjęć i z naklejoną folią było ciężko uchwycić różnicę z oryginałem.


 7. 7 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):

  Jednak z perspektywy pięciu lat posiadania, wybrał bym Seiko emoji2373.png

  Może jako posiadacz trzech INOX'ów i dwóch innych Victorinox'ów (mam na myśli tylko zegarki, bo scyzoryków nie zliczę), nie powinienem się wypowiadać, ale alternatywą może być Citizen Promaster Tough. Jest on znacznie bardziej odporny na drobne zarysowania.


 8. 1 godzinę temu, unadarek napisał(-a):

  używałem b. dawno temu jak jeszcze G-shocki Krzyżacy w Malborku Nosili !!!

  Krzyżacy w Malborku noszą tylko G-Shocki w stali :)

  I nie wiem, czy to to nie wstyd się przyznawać, ale też zaliczam się do grupy antytwarzoksiążkowców 🤔


 9. Wielkie dzięki za odpowiedź.

  Mam już kilka(naście) innych zegarków mechanicznych i kwarcowych głównie o sportowym charakterze. Zastanawiam się nad zakupem kolejnego, innego niż pozostałe i przypadkiem wpadłem na mikrobrand Marloe. Manualny naciąg, wodoszczelność na poziomie 100 m, ciekawa tarcza z dobrą lumą i szafir, to cechy które skłoniły mnie do rozważenia zakupu Conistona.

  Napisałem już do Kolegi Lincoln Six Echo :)

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.