Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ritter

Użytkownik
 • Content Count

  1,418
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Ritter last won the day on April 14 2019

Ritter had the most liked content!

Community Reputation

563 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wybacz mi nietakt.
 2. Do Sansei-a z plakatu masz spore braki. Na początek ubierz się normalnie a nie w piżamę. I cyk, w pierwszej rundzie dwie goloneczki plus 4 piwa do popicia . Inaczej nie nadrobisz dystansu do mistrza. Sansei jest pierwsza klasa, trzyma w ręku narzędzie walki . Umiejętności umiejętnościami a coś bardzo skutecznego, rozcinającego trudności w zanadrzu mieć trzeba.
 3. To nie tylko teoria lecz i praktyka. Dotyczy tak Miyoko z 5zł jak Victorinox Inox Titan czy jakoś tak. Nie kładź zegarka na iPada i będziesz wiedział czy to przez niego czy zegarek tak sam z siebie? Sekundnik pracuje normalnie czy np. przeskakuje co 2s albo raz na obieg 58s-0s jedynie w tej pozycji? Inne dziwne zachowania?
 4. Znowu narzekasz . To tylko drobna niedoskonałość a przy okazji i cud, koleś znalazł fachowców. Poziom podłogi... i znowu narzekasz . Widocznie ci fachowcy znają innych fachowców od stolarki okiennej i poprawią to co spartolił właściciel swoją prywatną inicjatywą, mądrościami z szukajki google albo innego FB. Próg powinien być wyższy by nie wlewało się do środka ani nie nanosiło. Teraz trzeba będzie podwyższyć a to oznacza, że bez zrobienia drzwi na wymiar się nie da bo góry ruszyć młotem nie można, belka. I tu pojawiają się prawdziwi fachowcy od okien . Ten remont ma wspaniały potencjał przed sobą. Przyglądając się widokowi za drzwiami/oknem balkonowym widać czubki drzew. To jakieś 3 piętro. Muszę przyznać, że ewakuacja tamtędy to wspaniały pomysł . Z drugiej strony przepisom powinno stać się zadość .
 5. Po przełomie widać, że to nie jest tytan, jeżeli już to stop z jego niewielką domieszką. Tak pękają stopy magnezu albo na bazie aliminium ale na wysoko magnezowy kolor zbyt jasny i faktura, brak "dołków" wskazują, że to raczej jest stop aluminium (bazowy stop glinowo-krzemowy)l z magnezem albo litem. Oba wykorzystywane w lotnictwie i kosmonautyce w tym na zbiorniki. Maks dla tego czegoś to zbiornik paliwowy lub utleniaczowy do pierwszego stopnia rakiety nośnej. Jak strzelali coś z Kapustin Jar to spadłoby mniej więcej tam gdzie spadło.
 6. Uściślijmy , jurta hipstera z elementami destylarni czy samodzielny element destylarni ot choćby dlatego, że hipster nie pędzi?
 7. Dlatego nieliczni nadal podtrzymują umiejętności posługiwania się bronią białą i czarną z naciskiem na białą bo naboje szybko się skończą :) . Do kolonizacji najbliższego kosmosu, powiedzmy Mars bezwzględnie jest konieczna skalowalna synteza termojądrowa czyli to co może uratować ludzkość także na Ziemi w wersji optymistycznej a nie tej z depopulacyjną rolą broni białej. Brak nadtopień i erozji oraz wielgaśnego krateru wskazuje na to, że nie jest to z litego tytanu oraz nie przyleciało z kosmosu. Jak dla mnie to jest jurta hipstera :) .
 8. Ritter

  Teorie spiskowe

  Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Realia są takie, że jedynie dyktatury i tego typu systemy radzą sobie w imponujący sposób z epidemiami. Stare i skuteczne sposoby rodem ze Średniowiecza działają najskuteczniej. Na "odpowiedzialność społeczną" raczej bym nie liczył. Bajki typu Singapur, Norwegia są fajne ale realia są takie, że zarówno niezaszczepieni jak zaszczepieni i to dosłownie wszyscy będą mogli się sprawdzić w te klocki dlatego, że końcowa krzywa spadkowa epidemii startuje z wysokiego poziomu by opaść w ten czy inny dla testowanych przez wirusa sposób. Proste przypadki są banalne ale weźmy kogoś kto najpierw był dwukrotnie zaszczepiony i po np. 3 miesiącach od przyjęcia drugiej dawki zostaje przeczołgany przez wirusa czyli ląduje w szpitalu. Na dokładkę, dla podniesienia poziomu trudności otrzymał szczepionkę mRNA.
 9. Dla mnie papier to wyzwanie . Nawet nie wiem kiedy gdzieś w rogu zacznie się "zarodkowanie" swoistą mapą myśli czyli moimi bazgrołami na różne tematy. Gdy grzebię w czymś nowym nawet obecnie na kartce robię uproszczone schematy poszczególnych podzespołów np. przekładni chodu czy automatu. Robienie zdjęć wygląda bardziej elegancko za to prosty zapis jest dużo skuteczniejszy. Także od strony zapamiętywania. Wżywałem w pierwszym okresie dłubania papieru do drukarek ale w wersji A3 i szybko zrozumiałem dlaczego starzy zegarmistrze używają sukna lub filcu. Prosta sprawa by im nic nie uciekało albo odlatywało. Papier w kratkę kiepskiej jakości już mi się skończył a był całkiem niezły, dużo niższa sprężystość. Była faza sukna ale to nie dla mnie i skończyło się na zwykłej sklejce liściastej 2.5mm. Wciąż szukam optimum a nie jest to nieistotna sprawa i stąd moje pytanie.
 10. Ritter

  Teorie spiskowe

  Obyś nie musiał tego sprawdzać w praktyce jak wygląda "frontowa" rzeczywistość oraz nie musiał się zdawać na umiejętności zdecydowanej większości, łącznie z bardzo wieloma "przeszkolonymi" na manekinie. Tymczasem z poszkodowanego wycieka życie ~12%/min. Ze skutkami urazu wielonarządowego motocyklisty czyli uderzenia w sumie już trupa z dużą prędkością np. o drzewo albo barierkę, słupek nie poradziłby sobie nawet lekarz dlatego daruj sobie.
 11. Ritter

  Jest okej

  Demokracja tak nie działa :) . Na Cichego Braciszka Mniejszego zdecydowanie nie pasuję. Wystarczy, że moderuję to co zamieszczam :) . Tu trzeba kogoś z większym wyczuciem. Hokejowa ławka kar jest jako pomysł nadal aktualna, poddana pod forumowy osąd.
 12. Ritter

  Teorie spiskowe

  Daj spokój drobiazgom, jak covid równo dojeżdżał postępową Wielkopolskę oszczędzając Podlasie to nie protestowałeś. Entorpia jest bezlitosna i musi się nieco wyrównać na całym obszarze bo to nie są wałki a'la wybory samorządowe 2014. Komunałów mi nie wal o wypadku i bycia ofiarą. Jeżeli bezpośrednio po nim licząc w pojedynczych minutach nikt nie udzieli pomocy to przy poważnych obrażeniach i tak pójdziesz do piachu. Karetka jest za ~20min a reanimacja jest potrzebna praktycznie natychmiast. To ten czas wnosi najwięcej do tego czy przeżyjesz czy też umrzesz. Możesz trafić na jakiegoś zacofanego poglądowo Szpitalnika i wtedy będziesz miał szanse a jak na postępowych to najwyżej inni obejrzą "zejście" na Inasta bo jedyne czym się owi w miarę posługują to s-rajfonik. Widok krwi ich przeraża to cię ominą udając, że nic się nie stało. Epidemia jest ale póki co bez szału i nie ma specjalnie szans na przeciągnięcie się dalej poza 2023r. W g.nej rzeczywistości tkwił będziesz już po, nadal.
 13. Ritter

  Teorie spiskowe

  Z tym moim zrozumieniem to jak zwykle... Jak najbardziej blokują system systematycznie przeciążając go bez opamiętania. Skutkiem mniejsze nakłady na medycynę zachowawczą. Spora część pacjentów, którzy wymagają pilnej opieki i drogiego leczenia jest ze zbioru "prochy, gorzała i fajki". Leczenie COVID19 jak podobnych chorób wirusowych oparte jest o podejście objawowe bo pacjent, jego organizm musi sobie poradzić z wirusem a jak nie to respirator z mocną opcją "do piachu".
 14. Ritter

  Jest okej

  Nigdy nie żałuj! Tym bardziej, że coś zacząłeś. Banować jak najbardziej! Masz zadatki na konkretnego Inkwizytora. Szkoda, że nie ma jak w hokeju dogrywek na gołe pięści i pozostaje jedynie moderacyjna ławka kar. Zupełnie serio jestem jak najbardziej za tym by wprowadzić wielce zasłużone wyróżnienie i sposobność pod postacią Cichego Braciszka Mniejszego, który za łamanie dobrego smaku oraz przyzwoitości bez opamiętania i umiaru rozdawałby rózgi na lewo i prawo odciążając tym moderatorów. Na dole oprócz "Kto jest zalogowany" powinna być jak w hokeju "Ławka kar" z licznikiem, komu kiedy się kończy? Skoro ten system działa na lodowisku gdzie żaden z grających nie ma klaty jak lej po bombie za to "same chłopaki po wojsku" to i tutaj powinien się sprawdzić. Co do długości, znów jak w hokeju, krótko a intensywnie do ochłonięcia 1...3 dni od Braciszka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.