Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ritter

Użytkownik
 • Content Count

  1,339
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Ritter last won the day on April 14 2019

Ritter had the most liked content!

Community Reputation

424 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gdzieś są granice przyzwoitości, do XIXw złotej kieszonki plastikowe szkiełko to tak średnio :) . Pozdrawiam.
 2. Główne elementy uszczelnienia do poziomu używalności a nie nurkowania na 110m już omówiłem. Jeżeli koperta nie posiada, co nie jest jedynie domeną zegarków radzieckich, kominka czyli wystającej rurki wchodzącej w wytoczony rant z uszczelką w koronce to tamtędy będzie się lało a przynajmniej parowało. Jeżeli wałek jest bardzo luźny w tulei kominka to będzie zaproszenie dla wilgoci i brudu. Dosyć częstym zjawiskiem są przebarwienia na cyferblacie w okolicach godziny 3. tym spowodowane. Nie trzeba być jasnowidzem by na tej podstawie wnioskować, że będzie sporo roboty bo ruda dobrała się do mechanizmu. Szkiełko jeżeli nie jest krzywo osadzone to po lekkim zanieczyszczeniu dowolnym olejem albo smarem krawędzi łączenia nie specjalnie cokolwiek dostanie się od tej strony. Z drugiej strony podobnie, gwint zakręcanego dekielka labo zatrzask lekko przesmarowany przed złożeniem zabezpiecza mechanizm przed wilgocią do poziomu rekraacyjne pływanie. Okolice koronki bywają problematyczne gdy mechanizm nie jest nieruchomo osadzony za pomocą elementów mocujących go w kopercie. Poruszający się wałek w kominku to zaproszenie dla wilgoci.
 3. Zegarek z automatycznym naciągiem nie jest zrobiony z plasteliny, to musi pracować ale bez obaw jest trwały. Co nie oznacza, że lubi gdy np. w nim rąbiesz drewno. Samo cykanie mechanizmu zapadki może być nieco irytujące na początku, szczególnie, że wtedy zwracamy na tego typu zachowania uwagę. Zapewne to pierwszy Twój automat i tak to wyszło? Mechanizmy naciągu automatycznego są skonstruowane w różny sposób a co za tym idzie jedne są cichsze a inne nieco bardziej irytujące. Jeżeli pożycie z DS1 będzie na tyle trudne, że nie do przewyciężenia to zawsze możesz podjąć wysiłek i przerzucić się na inny automat np. Seiko5 z układem mikrozapadki typu "ciuchcia" ;) stosowanej również Orient-ach, które bywały w wersji garniturowej, albo używaną, w dobrym stanie Omegę. Jeżeli znajdziesz czas to wybierz się do zegarmistrza zajmującego się zegarkami mechanicznymi. Spis znajdziesz tu na forum. Czegoś się dowiesz, obejrzysz dostępne używane zegarki po przeglądzie z gwarancją. Nie koniecznie z naciągiem automatycznym. Zabierz DS1 i porównaj z innymi. Zupełnie serio możesz zapytać o coś cichszego na co dzień a tego co masz to będziesz zakładał jedynie do kościoła by wszyscy wiedzieli, łącznie z księdzem proboszczem, co masz na nadgarstku ;) :) . Potraktuj to jako wspaniałą okazję, masz już coś prestiżowego a teraz czas kupić coś co naprawdę ci się podoba :) .
 4. Ritter

  Teorie spiskowe

  Pewnie tak, w sumie co ja tam wiem o systematycznym przy tym skutecznym kształceniu.
 5. To jest szkło czy tworzywo sztuczne? Czym formujesz, jeżeli to robisz, okrągłe wypukłe?
 6. Ritter

  Teorie spiskowe

  Nauka hybrydowa niestety nie sprawdziła się jako rozwiązanie problemów wysokiego czesnego w USA już lata temu. Przyjeżdżający na egzaminy studiujący w ten sposób to było spore rozczarowanie i dlatego porzucono ten kierunek kształcenia na wyższym poziomie. Mam tu na myśli studia nauk przyrodniczych i technicznych. Na niższym poziomie też to nie wygląda dobrze skoro postanowiono zupełnie oficjalnie nieco przeskalować w dół zasady ocen egzaminów maturzystów i 8. klasistów. Takie są efekty. Ciekawe czy za kilka lat chińska konkurencja gospodarcza będzie honorowała, że ktoś miał pod górę i nie zdążył się tego albo owego nauczyć albo zrobić?
 7. Ritter

  Teorie spiskowe

  Nanotechnologia, która eliminuje choroby... To brzmi jak szczepionka mRNA, serio. Robotyka :) w kraju taniej siły roboczej, to oksymoron. Nie wiem u kogo to przeczytałeś ale wychodzi na to, że autor tych mądrości ma wielkie wizje a małe pojęcie o tym co kryje się pod prozaicznym pojęciem "element wykonalności" i na tym poprzestańmy.
 8. Ritter

  Teorie spiskowe

  Raptem kilka lat temu rozbłysk słoneczny połączony z wyrzutem koronowym ominął Ziemię o 2 tygodnie na jej trajektorii. Gdyby nie ominął to Ziemia by przetrwała jak i ludzkość ale... zostałaby usmażona cała infrastruktura energetyczna świata. Pomijam tutaj problem zaplusowania na FB albo zegarkiclub.pl ;) . Depopulacja do poziomu Wieków Średnich odbyłaby się bardzo szybko i nie powiedziałbym, że w pokojowy sposób. Podnoszenie się z tego kryzysu zajęłoby przynajmniej jedno pokolenie jak nie dwa.
 9. Ritter

  Teorie spiskowe

  To samo bym napisał gdyby nazywała się np. Nowak. Kojarzę, że występowało w polskich mediach nazwisko Chazan ale nie mam bladego pojęcia po której stronie pola bitwy? Pfizer w tym całym interesie dołożył się swoimi mocami wytwórczymi a nie intelektualnymi i poprzestańmy na tym bo już mnie palce bolą i nie mam zamiaru kolejny raz pisać co i jak było ze szczepionką mRNA oraz na co i dla kogo była pierwotnie przygotowywana.
 10. Ritter

  Teorie spiskowe

  Na temat autorytetów dopisałem na końcu #4317 to po co mam się powtarzać.
 11. Ritter

  Teorie spiskowe

  Zacytowałeś prof. Chazana i.... Będzie jakiś dopisek o samodzielnie myślących i niezależnych? Problem jest bardziej złożony jak wydaje się profesorowi. Młodzi medycy podobno twierdzą, że nawet chorego człowieka nie tak łatwo zabić bo inaczej dawno wylecieliby z zawodu . Ze strachem to jest tak, że póki nie zaprosisz go do swojego umysłu tam nie wejdzie. Leki przeciwwirusowe fajna rzecz ale jak masz planowaną operację czegoś to zwykle przed jesteś szczepiony przeciw "żółtaczce", ciekawe dlaczego? Przecież są leki przeciwwirusowe... ! Przed 1989r. zdrowotność Polaków była taka sobie a ostatnie 30 lat dostarczyło całemu pokoleniu moc atrakcji w tym a może przede wszystkim w domenie psychicznej. Wystarczyło niewielkie pogorszenie i trach "coś się wylało" . A skoro się wylało to zwalmy na wirusa i zamiećmy cały ten kibel pod dywan, kolejny raz. Na temat "ekspertów" bez względu na orientację i ich działania w mediach mam bardzo krytyczne zdanie dlatego, że nikt z nich nie był jednoznaczny w kreśleniu planu a po to są. To zawsze były takie polskie śpiewki "Może będzie a może nie będzie", "Ja nie wiem ale poczekajmy kilka dni", "Projekcje są optymistyczne/pesymistyczne (niepotrzebne skreślić".)
 12. Ritter

  Teorie spiskowe

  Zapewne miał na myśli tych, którzy z różnych powodów nie otrzymają szczepionki albo wspaniałomyślnie nie będą jej chcieli przyjąć i dobrowolnie strzelą sobie samobója. W tym szaleństwie odnośnie drugiej grupy jest pewna logika. Skoro nie mają zamiaru szczepić się przeciw COVID19 to ogólniej mają obrzydzenie do tej formy kuracji a to oznacza, że zarówno oni jak i ich potomstwo w niedługim czasie przestanie zaludniać ziemię.
 13. Ritter

  Teorie spiskowe

  Na dzień dzisiejszy jest ponad 4.1mln. zgonów: https://www.worldometers.info/coronavirus/ A Hiszpanka wygasła po 3 latach. Dlatego z gąską jeszcze bym się nie witał. W czasach Hiszpanki nie było: antybiotyków, genetyki i suprekomputerów czyli możliwości wydrukowania szczepionek mRNA, leków przeciwwirusowych, tlenoterapii, respiratorów a dostępne szczepionki mógł na palcach jednej ręki policzyć nawet pracownik tartaku jak wiadomo z poważnymi ich brakami. Mieszkańcy najnowocześniejszych ówcześnie miast dobrze jak mieli taki luksus jak bieżącą wodę w mieszkaniach, masowe umieranie z powodu głodu, połogu oraz śmierci noworodków i dzieci było powszechnym zjawiskiem w ówczesnym świecie. Dlatego porównanie jest takie sobie. Jaka panika i gdzie? Lekarze są nieco dociśnięci, odwykli od zbiorowych zgonów to się przejmują i tyle. Moim zdaniem zupełnie nie potrzebnie. Rządzący starają się wszystkich, serio wszystkich ratować. Przecież jest to działanie antyewolucyjne a tym samym z góry skazane na niepowodzenie. Sam system prowadzenia szczepień jest nacechowany brakiem przekonania, że to jednak epidemia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.