Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ritter

Użytkownik
 • Content Count

  1,579
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Ritter last won the day on April 14 2019

Ritter had the most liked content!

Community Reputation

1,450 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. CVT z powodu swojej specyfiki, konstrukcji wymaga stałego dbania i tego nie przeskoczymy. Z całą pewnością nie jest to idiotoodporna, aryjska DSG .
 2. Na tym polega ucieranie poglądów . Wyrabiając, tanio na małym dystansie, odpowienie nawyki utrwala się pewne zachowania, niczym właściwe dokręcanie śrub w mechanizmach zegarków. Nikt po pół roku ćwiczeń nie zostaje tak neurochirurgiem jak strzelcem. Przejście na coś co mocniej kopie i dalej leci, razi to jest jedynie dorobienie kolejnego poziomu a nie zachłyśnięcie się tym, że na .22 szło świetnie a później to już tak sobie. To jest proces a nie skupianie się na wyniku "jaki to nie jestem za.bisty".
 3. Koperta już nie źle dostała ale nie wnikam bo pewnie "Tak ma być" ? Odmalowałbym sekundnik ale to drobiazgi.
 4. Dobre nawyki nabiera się na możliwie najprostszych przyrządach celowniczych. Jeżeli chcesz nauczyć się poprawnie strzelać niestety albo na szczęście, musisz przejść przez ten etap. Wtedy luneta x3...x4 będzie dopełnieniem czyli kolejnym etapem kiedy będziesz rozwijał swoje umiejętności powiedzmy na 500...600m. Jeżeli zaczniesz od lunety to istnieje spore ryzyko, że nabierzesz złych nawyków, które bardzo ciężko wyplenić. Będzie na początku zbyt łatwo i osiądziesz na laurach z całą masą wad, o których będziesz miał mocno mgliste pojęcie. Zanim zaczniesz biegać naucz się dobrze chodzić. Zrób to dobrze zamiast szybko. Wtedy będzie w miarę szybko a jednocześnie dobrze. Możesz to zignorować co napisałem, dlatego, że zupełnie się na tym nie znam. Przypadkiem wiem do czego służy pionowa podziała w optycznym przyrządzie celowniczym "lunecie", kiedy chcemy dosięgnąć celu poza klasycznymi tabelami a tym samym "horyzontem zdarzeń". Na końcu tego doskonalenia, jak mniemam, nie jest osiągnięcie wspaniałych wyników, swoistej "samojeb.i" a nabranie dobrych nawyków. Sam zdecyduj czego oczekujesz w finale tej bajki? Jeżeli tego pierwszego to zupełnie się na tym nie znam, to nie moja bajka. Doskonalenie to dobrze przemyślany proces a nie droga na skróty.
 5. Popierajmy zdrowe, racjonalne wzorce w miejsce tych martyrologiczno-patetycznych przegrywów co wiecznie biadolą ale nigdy nie podejmą przemyślanego realnego działania bo po prostu urodzili się męskimi wrażliwymi π.czkami, które nic nie mogą poza schowaniem się za kobietami.
 6. Ładowanie elektryka kiedy nie ma Was akurat w domu bo pojechaliście nim do pracy ? Serio....?! Jeżeli nie dodacie do swojego PV magazynu energii w stosunku przynajmniej 1:1.2 względem pojemności baterii samochodu to po całości pomysł z elektrykiem jest taki sobie. Wersja z magazynem energii oznacza istotne koszty i nie jest to na zawsze a na ~5lat gdyż baterie nie są wieczne. W przypadku firmy wypadałoby kupić dodatkowego elektrycznego dostawczaka na 7. operacyjnych. Tak by "rotacyjnego" w firmie załadować energią. To pociąga za sobą niewielką ale istotną zmianę w rozkładzie załadunku. W przypadku firmy jak najbardziej panele na dach i magazyn energii oraz własna szybka stacja ładowania. Niestety oznacza to spore koszty. i nie może być to magazyn energii min.1:1.2. Jak to się spina w Polsce nie wiem, za to wiem, że w Niemczech to się spina ledwo ledwo.
 7. Koty podobno dysponują 9. żywotami. Na dokładkę jak ustalili to ponad wszelką wątpliwość brytyjscy naukowcy rozumieją co do nich mówimy ale mają to gdzieś. Nie dość na tym, mają pewną "projekcję" przyszłości tej bliskiej by sobie nie potłuc tyłka w czasie trudnego skoku jak i tej dalszej, dlatego śpią ile wlezie czekając na to co się wydarzy? 2022r zaczął się, nie ma co, "rewelacjynie": styczeń=Omikron, koniec lutego wojna Rosji z Ukrainą,... Podobno ten czarny mruczek ma w tym swoim kocim łbie "projekcję" wydarzeń aż do grudnia 2022...
 8. Naprawdę zabawnie to by było jak byłoby odwrotnie.
 9. Opymista . Po fachowej wymianie kamyka na cały nikt kto nie maczał w tym palców nie byłby w stanie tego zweryfikować a to nie byłby już pudełkowo-paszportowy NOS. Ciekawiej robi się w przypadku elekgancko wykonanej ze stopu tulei w miejsce rubinowego kamyka. Tu skłaniałbym się ku fachowemu strwierdzeniu "A może i dobrze...?!" . I dalej w zależności od wiedzy, nastroju i takich tam: "Widocznie Ruskie pożałowali 'Sknery' / Nareszcie, nawet tam ktoś pomyślał i zrobił coś normalnie."
 10. A kto o tym będzie wiedział poza zmieniającym ?
 11. Jak widzę , nie dojdziemy tu do konsensusu bo tu kwestie moralno-światopoglądowe oraz emocje grają rolę . Jak mi ktoś proponuje terenowego GAZa w miejsce UAZa w dobrej cenie a na dodatek w opcji "Weź dwa nowe, postrzelane zapłać jak za jeden używany" to nawet nie będę się zastanawiał bo skoro miałem się wozić z fasonem terenówczeką to będę się woził terenóweczką. A lepsze są dwa postrzelane w garażu jak jeden u sprzedawcy z omamami.
 12. Jak już wspominałem w praktyce okazało się, że antyintuicyjnie metalowa tuleja jest lepsza od rubinowej. Mnie to akurat nie dziwi bo metal to metal, lepsza sprężystość i bardzo niska kruchość. Kulki to kulki i nie mieszajmy ich do tego. W Rodinie dorobienie metalowego zamiennika tego nieszczęsnego rubinu jest jak najbardziej możliwe i jak to jest względnie przyzwoicie spasowane i naoliwione to sprawdza się użytkowo. Lecz nie jest to rozwiązanie koszerne co oznacza, że zadawala takich profanów jak moja skromna osoba a nie łowców NOS-ów.
 13. To ma mieć niecentryczne rozłożenie mas bo tak to działa a to oznacza, że mamy ramię siły czyli tuleja będzie katowana niesymetrycznie. Jak luz będzie za duży to stracimy smarowanie z powodu kiepskiej adhezji szerokiej szczeliny. do tego dochodzą zanieczyszczenia oraz pogłębiające się wycieranie krawędzi tulei. To mniej więcej zestaw śniadaniowy jak w zegarkach z natywnie zastosowanym takim łożyskiem ślizgowym.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.