Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akwafan

Użytkownik
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

About Akwafan

 • Birthday March 3

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 1. Przepraszam, a co złego jest w tzw. składaku, jeśli został złożony z właściwych elementów i w niczym nie ustępują wyglądem 100% oryginałowi? Czy według Ciebie nie można zamienić jakiegoś za nadto zniszczonego elementu innym, który jest w znacznie lepszym stanie, a pochodzi z takiego samego lub z podobnego polskiego zegarka?
 2. Szczerze powiem, że nie rozumiem tej wojenki, a zwłaszcza tych rozbudowanych i pełnych pychy opisów na obu poniższych aukcjach: http://allegro.pl/blonex-blonie-made-in-poland-gabinetowy-i4697680257.html http://allegro.pl/blonex-blonie-polski-zegarek-i4715608799.html Dla mnie sprawa jest prosta, ponieważ gdy ja wystawiam zegarek na sprzedaż, to ustalam cenę minimalną jaka mnie interesuje, a potem mam to po prostu gdzieś, czy ktoś ma na ten temat takie, czy inne zdanie, bo zegarek i tak się sprzeda.
 3. No to z Tobą pocisnął Ciekawi mnie skąd u tego Pana takie przekonanie, bo moim zdaniem oryginalności zegarka może być pewien tylko jego pierwszy i jedyny właściciel. Zresztą co do kilkudziesięcioletnich zegarków z Błonia, to bardzo trudno jest w ogóle mówić o ich 100% oryginalności, skoro w ślad za produkcją zegarków w naszym kraju, nie poszła produkcja części zamiennych i wielu zegarmistrzów przez długie lata uprawiało radosną twórczość przy ich naprawach i obsłudze.
 4. Moim zdaniem tarcza zdecydowanie jest po renowacji. Nie podoba mi się również ten nienaturalnie wypolerowany dekiel. Nie rozumiem jednak dlaczego z taką pogardą odnosicie się do osób, które chcą posiadać, albo sprzedają podobne zegarki. Myślę, że prawie każdy z nas przechodził przez to, że oddał jakąś tarczę do renowacji, a potem jej wynik rozczarowywał nas do tego stopnia, że zaczęliśmy doceniać już tylko to, co w 100% jest oryginalne, a zegarek po renowacji trzeba było jakoś sprzedać... Ciekawi mnie ilu z Was napisałoby na swojej aukcji, że sprzedawany zegarek ma tarczę po renowacji i tym samym o 90% świadomie zmniejszając zainteresowanie swoją aukcją... Ewentualny kupujący ma prawo przecież zadać pytanie i dopiero na podstawie udzielonej odpowiedzi oceniać rzetelność sprzedającego.
 5. Moim zdaniem ta Alfa wygląda OK i bardzo możliwe, że jest w oryginale.
 6. Jakieś dwa lata temu identyczny zegarek (również wraz pudełkiem) poszedł za około 750zł. Co się stało z naszym hobby i w jakim poszło kierunku widać po ostatnich cenach sprzedaży. Uważam, że to hobby stało się to już na tyle komercyjne i snobistyczne, że straciło już swój urok, ponieważ stopniowo jest coraz mniej dostępne dla prawdziwych miłośników, a prym na Allegro wiodą osoby zamożne, które koszą wszystko... Jedno trzeba jednak przyznać, że ten Blonex jest naprawdę piękny. Prawdziwym kuriozum staje się to, że zegarki polskie zaczynają wartością bić na głowę np. Atlantici.
 7. Ja też może napisałem tak dlatego, że na taki zakup mnie po prostu nie stać...
 8. Zwróć uwagę, że tylko dwie osoby zalicytowały tak wysoko, a trzecia już 317zł przy zaledwie 6 licytujących. Jeszcze raz powtarzam nieco zdrowego rozsądku Panowie... Niedawno sam sprzedałem Dukata za 700zł, który był wart max 250zł i do dzisiaj nie potrafię się po tej sprzedaży otrząsnąć, skąd u ludzi taka desperacja... Moim zdaniem 1800zł to już nie kolekcjonerstwo, tylko po prostu snobizm.
 9. Panowie, no bez jaj, a gdzie zdrowy rozsądek... Ja nie dałbym za ten zegarek nawet 180zł. Nie pojmuję skąd biorą się u ludzi takie decyzje i takie ceny za coś, co jest po prostu zniszczone i brzydkie oraz ma wskazówki od Poljota... A tak naprawdę, to nikt z nas nie wie, co to jest i czy coś takiego rzeczywiście kiedyś było...
 10. Piękny jest ten Twój Poljot. Moim zdaniem ten model jest jednym z najładniejszych radzieckich zegarków. Jedyną wadą jest to, że nie ma tulei, na którą zwykle nachodzi koronka i powoduje większą szczelność zegarka. Sekundnik jak najbardziej jest w 100% oryginalny. W tym modelu najczęściej nieoryginalne są koronki, bo oryginalna jest dosyć rzadka i nietypowa tj. płaska od spodu i z kołnierzem. Inną wadą tego modelu jest to, że tarcza bardzo łatwo się niszczy na obrzeżach i wielką sztuką jest znaleźć egzemplarz bez ubytków... Widzę, że w Twoim też jest taki ubytek na godzinie 8.
 11. Metka o której piszecie nie miała dla mnie najmniejszego znaczenia i nawet na nią nie spojrzałem. Interesował mnie wyłącznie zegarek, a cena no cóż powiedzieć... Widywałem na Allegro ładniejsze modele Łucza, które osiągały ceny do 200zł, ale niestety tych "ładnych" jest w sprzedaży coraz mniej i coraz trudniej na nie trafić. Wydaje mi się, że nasze hobby staje się coraz bardziej popularne, a popyt zaczął już przewyższać podaż. Co do kupionego przeze mnie Łucza, to zwróćcie uwagę, że było ponad 1000 wyświetleń tej aukcji - to sporo... Prawdę mówiąc to nie spodziewałem się nawet, że kupię ten zegarek, bo warto zauważyć, że swoją ofertę złożyłem o 14:33, a aukcja zakończyła się o 20:20. Wynika z tego jasno, że nie podjąłem szaleńczej walki na ślepo, tylko złożyłem przemyślaną ofertę powyżej której nie miałem zamiaru już walczyć.
 12. Fanon, nosisz na co dzień swoje zegarki, czy to tylko tak do zdjęcia?
 13. Takie skrzyneczki wraz z takimi "kratkami" w stanie surowym można kupić na Allegro za kilkanaście złotych.
 14. Zegarki masz całkowicie w moim guście, nie podoba mi się tylko ten złoty i niebieski
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.