Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

vitriol

Użytkownik
 • Content Count

  2,888
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

vitriol last won the day on April 3 2020

vitriol had the most liked content!

Community Reputation

1,004 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pierwsze skojarzenie może tak, a później widać symetryczną kopertę Czarne wstawki indeksów wyglądają ciekawie na jasnej tarczy, bardzo pozytywne zaskoczenie od Zenitha.
 2. W środowisku kolekcjonerów vintage to taka tajemnica poliszynela?
 3. Zegarek jest Ok, tego modelu się nie podrabia tak dobrze. Jest tylko z tym paskiem, czy ma bransoletę?
 4. Teza jest niebanalna, mianowicie - początkowym celem produkcji zegarków w Szwajcarii, było produkowanie podróbek, które później holenderscy kupcy przemycali do Anglii. Różnica w kosztach produkcji, nieszczelność ówczesnych granic i skala tego procederu w ostateczności doprowadziły do upadku angielskiej produkcji. Pani też wydaje się być niebanalna, Rebecca Struthers uzyskała stopień doktora w zakresie zegarmistrzostwa (w UK) i powyższa teza pochodzi z jej rozprawy doktorskiej. W badaniach odnosi się do XVIII w., sam niewiele wiem o zegarkach z tamtego okresu, ktoś coś więcej w tym temacie? Rewriting Horological History: London Watchmaking, Swiss Forgeries and the Advent of Mass Production
 5. Gdy Brexit wejdzie za mocno https://www.nytimes.com/2021/01/12/world/europe/brexit-sandwich-netherlands.html
 6. @nixon111 'ciche' 8900 są w AT 41mm, Ty masz 38mm na 8800, i zapewne wszystkie komentarze nt. głośności tego wahnika będą aplikowalne też dla Twojego zegarka.
 7. 8800 ma nowe łożyskowanie wahnika, w 8500/8900 było to ceramiczne łożysko ślizgowe, w 8800 jest ceramiczne kulkowe, to właśnie je słyszysz. W moim SMPc nie było aż tak głośno, ale tam bardziej masywna koperta mogła mocniej tłumić dźwięk. Obstawiam, że we wszystkich Railmasterach będziesz to słyszał tak samo.
 8. Z cyklu: Szczere Reklamy
 9. Nie martw się dokumentami transportowymi z UK->PL. Ch.Ward (tak samo jak Geckota) zarejestrował się w Polsce jako "vatowiec", więc odprawę celną załatwia Ch.W, dlatego na stronie od razu widzicie 23% polskiego VATu. Swoją drogą rejestracja znaczy, że polski rynek jest dla nich na tyle ważny, że chcą go utrzymać 💪.
 10. I słusznie, to nie jest żaden błąd jak np. APH Daytony. DON to pierwsza - najstarsza - generacja insertu Speedmastera. Omega nie robi nowych DON, więc nie możesz sobie wymienić na świeży podczas serwisu - serwisowe inserty są DNN. $1k kupi Ci insert, który jeszcze nie jest jeszcze tak totalnie zniszczony, ładny DON to $2-3k, albo cholera wie ile, w zależności z iloma osobami będziesz się licytował. ST i kilka bardziej współczesnych limitek miało DON, ten nowy seryjny Speedmaster może być pierwszym DON dostępnym za retail. Przestań zgrywusie, Omega nie jest zamiennikiem dla AP. Rolo większość swego istnienia działał jak firmy, które dzisiaj nazywamy microbrandami. Ile to lat minęło odkąd Rolo jest manufakturą? 20-25 czy mniej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.