Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

norbie

Użytkownik
 • Content Count

  1,822
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

norbie last won the day on December 5 2015

norbie had the most liked content!

Community Reputation

314 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Reef mógłby być porównywany raczej do Souse-Marine, który kosztował na metce 2,350 CHF. Faktycznie mniej niż napisałem, ale jednak sporo drożej od Reef 🙂 Użytkowo i technicznie Reef na +.
 2. Dlaczego nie ma możliwości dawania dislajków? Forumowicz goral - przykładowy aktywista w tym wątku - dostałby z 20 dislajków i zastanowiłby się, czy jest sens dalej się produkować i kompromitować..... A może z automatu: XY dislajków = brak możliwości pisania w wątku. Czy technicznie byłoby to możliwe? Te polityczne memy są żałosne i czynią sporo szkody - polaryzują forumowiczów, są pełne zwykłej, ludzkiej nienawiści (oby tylko bezinteresownej), nie śmieszą, tylko skłaniają do prymitywnego rechotu. Wiem, zaraz ktoś napisze, to nie wchodź do tego wątku i będziesz miał spokój. Jasne, to może w ogóle nie wchodzić na forum i się wypisać? Zaczynam się coraz częściej łapać na tej myśli. Obawiam się, że nie tylko ja.
 3. Ok. Mam słabość do urushi po piórach Nakaya i Platimum Izumo. Spodziewam się, że tarcza Grand Mori będzie niesamowita.
 4. Mam wrażenie, że zaczynają się pojawiać u kolegów mechanizmy obronne, które można zidentyfikować jako racjonalizacja i wyparcie A przecież zamiast Jobs można by napisać nazwisko jakiegokolwiek zawodowego machera od losu.
 5. Cordi pokazał fajną wersję dolce, którą odrzuciłeś. A może taka wersja z ładnie ukrytą datą? Cena wyjściowa na pewno jest do negocjacji. I jeszcze jedna propozycja, która wg mnie deklasuje w założonym budżecie wszystkie wcześniejsze, jeśli tylko zrezygnujesz z niebieskich wskazówek:
 6. Szefie, napisz dokładniej, które z tych modeli https://grail-watch.com/2021/03/01/hajime-asaoka-chrono-and-kurono-bunkyo-tokyo/ oglądałeś na żywo. I ogólniej, czy obadałeś kiedyś na żywo tarcze pokryte urushi, a jeżeli tak, to jakich manufaktur i jakie są Twoje wrażenia?
 7. Ten krzyż pasuje do rzymskich indeksów jak kwiatek do kożucha. A nie może być koperta cushion, tonneau, kwadrat, prostokąt? Chyba miałbyś większy wybór.
 8. Biały Reef 2.0 na bransolecie z niebieskim bezelem plus na wymianę czarny bezel i guma, COSC, SellitaSW-300, 56h rezerwy chodu, szafir z antyrefleksem, WR30, zakręcana koronka - hm, warto?
 9. Kupując microbrandowe zegarki przede wszystkim kupuje się unikatowość, opowieść i emocje. Poniżej cytat z Asaoki: 'this watch is my personal desire' • 'in 2021 i really wanted to release a white chronograph but was forced to launch only black' • 'as a small independent we are limited in the number movements we can procure' • 'in the year since the first prototype i've been wearing it myself, figuring out improvements, and then making many new dial samples' • 'as a result, i'm proud to say I have created a dial with a very high degree of perfection and one with absolute balance' • 'looking back it was good that the delay allowed me to release something exceptionally complete' • 'i am very happy to be able to make this deferred desire a reality' Żaden z pokazanych przez ciebie zegarków nie ma wartościowej "story", nie jest w żaden sposób wyjątkowy, a większość z nich jest stylistycznie wtórna. Poza Seagullem 1963, który faktycznie ma swój styl, ale poza Chinami jest znany z tego, że jest znany, tj. ma gwiazdkę czerwoną na tarczy i wielką wygrawerowaną na deklu (w wersji prawilnej). Niestety doznania estetyczne związane z tym zegarkiem są wg mnie mniej więcej takie same jak obcowanie z koszulką z podobizną Che - zbrodniarza wojennego i mordercy, znanego i lubianego w kręgach młodych gniewnych z EU lub USA, z kasą, najedzonych, o lewackich poglądach. Btw - potrafisz zacytować choćby jednego z projektantów pokazanych przez Ciebie zegarków? Celowo we wcześniejszym poście poprosiłem o tańszą, prawdziwą alternatywę bez mechaquartza, bo wśród kwarców faktycznie taka istnieje - Furlan Marri, których "stories" stają się coraz ciekawsze Oczywiście, że jest za drogi, ale na chrono24 wycenione są już na ponad 4k$, więc raczej nie musisz się zbytnio stresować No i wskazówki, indeksy i koperta. A jeśli chodzi o pasek, to oczywiście oprócz świetnego paska od Filipa mógłbyś rozważyć jakiś wyjątkowy pasek od Kurono, jeśli tylko znowu będą dostępne. Taki byłby ok:
 10. Panowie, podlinkowane przez Was zegarki, to nie jest jakakolwiek alternatywa dla White Shiro. Tylko dlatego, że mają funkcję stopera, to już stają się tańszą alternatywą? Na zasadzie widzę Tisell myślę Rolex?
 11. Porządna, uczciwa recenzja. Dzięki. Panowie, jeśli jest to pokażcie. Tylko bez mechaquartzów
 12. Panowie, brutalnie prawdziwe. Chciałem Wam dać po dwa lajki, ale nie można.
 13. Ten pokazany VC to nie jest sector dial Tu jest sector, ale dostępny tylko na zapisy:
 14. Aaa, Tobie chodzi o stylistykę zegarka, a nie o walory użytkowe i przeznaczenie. To nie pomogę. Alpinist to japońska odpowiedź na Explorera, ale nie jego hommage lub podróbka. Jeżeli szukasz zegarka, który ma wyglądać jak Explorer, ale nie jest Explorerem, to szkoda kasy. Kupisz i od razu (lub po kilku dniach radości z powodu zakupu) zegarek zacznie Ci przypominać za każdym razem, kiedy na niego spojrzysz, że jest tylko zamiennikiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.