Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

norbie

Użytkownik
 • Content Count

  1,681
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

norbie last won the day on December 5 2015

norbie had the most liked content!

Community Reputation

166 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. norbie

  Wybór pióra.

  Kuklik - spróbuj zrobić z tego demonstratora eyedroppera
 2. Zegarek dotarł kilka dni temu. Wygląda dokładnie jak na zdjęciach powyżej. Nie wklejam moich zdjęć, bo nie będą lepsze Wg mnie to jeden z najładniejszych affordable chrono. Z mechanizmem, którego historię przypomniał Kolega beniowski w innym wątku. Poniżej za beniowskim wklejam linka. https://kaminskyblog.com/2017/09/12/seagull-st19-chronograph-movement-review-brief-history/ A w załączeniu zdjęcia firmowych pudełek, ponieważ są bardzo fajne.
 3. norbie

  Twój ogród

  Bardzo dobry efekt🙂. Musiałeś się namęczyć. Na wiosnę i tak krótko przytniesz? Trzmielina oskrzydlona. Piękna.🙂 I to są zalety mieszkania na północy. U mnie jeszcze zielona. Ale jakieś oznaki jesieni już widać 🙂
 4. To jeszcze porównanie Tetry z wintydźową Doxą 33 x 33 mm bez uszu.
 5. Faktycznie straszny bełkot A wystarczyłoby "Polegaj jak na Zawiszy".
 6. tbn - no nie mozna tak pisać. Przecież widać już na zdjęciach i z opisu specyfikacji technicznej, że Vratislavia jakościowo i mechanicznie nie ma startu do Polpory, która wg mnie jest aktualnie najlepszym polskim microbrandem. A estetyka pokazanych modeli to rzecz wtórna. Rozwiązanie dysku sekundnika ze spiralą w Zawiszy Czarnym nawiązuje do pomysłu Borela, który od lat i do tej pory ma wielu fascynatów, Natomiast herb na tarczy wydaje się faktycznie zbędny. Mógłby zostać zobrazowany np. na wahniku. Kościuszko wygląda super. Przypomina trochę regulatora Chronoswiss i ogólnie jest utrzymany w stylistyce modeli Grande Secconde Jaquet-Droz.
 7. cordi7 - przymierzałem Campusa Neomatica i jego 39,5 mm na moim płaskim, blisko 18 cm nadgarstku to już było za dużo. Natomiast wersja 38 mm leży idealnie dzięki profilowi i długości uszu. Aktualnie to jest mój EDC. Jako ciekawostkę napiszę, że obwódki wokół indeksów są pomarańczowe (prawdopodobnie nie widać tego na moim słabym zdjęciu), co oczywiście fajnie koresponduje z sekundnikiem. No i luma świeci na niebiesko (kolor morski?), a nie standardowo na zielono.
 8. Trojaczki raczej nie. No chyba, że jakiś nowy model z centralną sekundą. Zakładam, że Nomos powoli dojrzewa do tej epokowej komplikacji.
 9. Gratuluję. Ja dzisiaj dostałem info, że mój egzemplarz mam dostać w "najbliższy dzień roboczy", czyli zapewne w poniedziałek. Nie przejmuj się dość ciemnym kolorem tarczy. W słońcu będzie się jaśniej mieniła odcieniami niebieskiego.
 10. disaster3 - gratuluję Oriona🙂 Bardzo dobrze leży na nadgarstku. To zasługa profilu uszu. A ja chciałbym pokazać 38mm w kole i 30 mm w kwadracie. Na papierze różnica bardzo duża, a w realu nie.
 11. Mam zupełnie odmienne zdanie. Wg mnie wszystkie wprowadzone zmiany w nowym Subie ulepszają ten model. Natomiast stylistycznym krokiem wstecz są nowe wersje męskich OP.
 12. A gdyby tak subarist zaprojektował klasycznego architekta (tego z pierwszej strony wątku) w kolorze niebieskim lub łososiowym? Poniżej przykładowe zdjęcia zegarków z sector dial w takich kolorach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.