Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

norbie

Użytkownik
 • Content Count

  1,737
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

norbie last won the day on December 5 2015

norbie had the most liked content!

Community Reputation

240 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. norbie

  Twój ogród

  Pożegnanie zimy - kończące kwitnienie oczar i kamelia I powitanie wiosny - krokusy i magnolia
 2. Dziękuję🙂 Miałem kiedyś jednowskazówkowego Łucza. Ale to była jednak zupełnie inna koncepcja stylistyczna zegarka.
 3. Dzięki 🙂 Nie wiedziałem, że już jest wersja z czarną tarczą. Fajna, ale mniej funkcjonalna z powodu srebrnych, polerowanych wskazówek bez lumy. Na ciemniej tarczy może to czasem sprawiać problemy z szybkim sprawdzeniem czasu. A poniżej moje dwa sektory. Przydałby się jeszcze trzeci - łososiowy🙂
 4. mkl1 - słabe to było😟 https://www.filmweb.pl/film/Zabawy+z+bronią-2002-35389
 5. Panowie, cieszę się, że sector, którego pokazałem miesiąc temu w tym wątku, spodobał się wielu z Was, sądząc po lajkach i komentarzach. Muszę przyznać, że jest to teraz mój EDC, który zupełnie wyparł moje Nomosy i inne zegarki z nadgarstka. W automacie 64h to wielka zaleta. Zegarek noszę przez 5 dni w tygodniu z nocnymi przerwami. Odkładam go do pudełka w piątek po południu, zakładam w poniedziałek rano, weryfikuję wskazanie czasu na zegarku z czasem na komórce (wiem jak to brzmi), odnotowuję zgodność i... tyle. Mija kolejny tydzień z Longinesem🙂 Z innych oczywistych zalet: - bardzo czytelny i dokładny odczyt czasu na jasnej, dwutonowej tarczy sektorowej za pomocą ładnych, porządnie wykończonych, termicznie barwionych niebieskich wskazówek, - rozmiar 38,5 mm wydaje się idealny dla mojego płaskiego nadgarstka o obwodzie ok. 18 cm, - zegarek ma tylko ok. 10 mm grubości (z wypukłym szkłem szafirowym włącznie), - wyjątkowy dekiel, - dobrej jakości miękki pasek, całkiem dobrze wykończony. Myślę, że w linii Heritage Longinesa widać potęgę Swatch Group. Może pozwolić sobie na topowe wykonanie i bardzo nowoczesne automatyczne mechanizmy (dla mnie zastosowany w sectorze cal. 893 to mechanizm manufakturowy SG) - w cenie niższej niż u konkurencji, która przynajmniej mechanicznie oferuje mniej za wyższą kwotę. Wystarczy porównać ceny np. automatycznych Nomosów, TAGów, Montblanców.
 6. Hm, pisałem miesiąc temu w tym wątku o strzelaniu do tarcz z wizerunkiem człowieka. Okazało się, że to nie problem dla naszych forumowych hobbystów broni palnej. Jeden z hobbystów obrócił tę kwestię w żart, drugiego moje posty uraziły, inny stwierdził, że problemu nie ma, lecz to ja mam problem. No to poproszę Forumowe Bractwo Kurkowe o opinie o filmie "Zabawy z bronią". Uważam, że jako odpowiedzialni strzelcy musieliście go widzieć.
 7. Dzięki za zobrazowanie i dalsze wyjaśnienia Spodziewałem się bardziej przemyślanej odpowiedzi. Strzelacie w końcu z prawdziwej broni, a nie bawicie się w strzelanki FPS na komputerze/konsoli. Adi - napisz krotko, bez prób egzegezy moich postów, ale w kontekście tego funu ze strzelania do tarcz z ludzką sylwetką, na który zwracał uwagę m.in. loco50, czy gdyby tarcza miała kształt dziecka, to strzelalibyście też tak samo ochoczo?
 8. norbie

  Wybór pióra.

  Iroshizuku yama-budo. Montblanc lavender purple. Bardzo dobre. Polecam.
 9. Panowie, czy potraficie wyjaśnić po co strzela się do tarcz sylwetkowych, uprawiając strzelectwo z broni palnej hobbystycznie? loco50 - jeśli jest w takim strzelaniu fun, to wyjaśnij na czym on polega? Czy byłoby mniej funu, adrenaliny, rozmów w fajnej atmosferze, gdybyście strzelali do tarcz okrągłych, nie przypominających człowieka?
 10. Np. na https://uhrforum.de/ albo https://www.watchuseek.com/forums/ znajdziesz w dobrych cenach od forumowiczów, Dość często są to nówki lub prawie. Nomosy, szczególnie modele Ludwig, Orion, Tangente i Tetra, są w praktyce używane jako garniturowce/biurowce, więc oferowane egzemplarze mają z reguły co najwyżej minimalne ślady użycia.
 11. @dariusz chlastawa - ok, to co piszesz brzmi bardzo rozsądnie. Dzięki za wyjaśnienie🙂 Wytłumacz tylko po co w ogóle ćwiczycie strzelanie do tarcz sylwetkowych, skoro nie używacie broni w celach zawodowych?
 12. Rozróżniam strzelectwo sportowe (do celu) jako dyscyplinę sportową od innych zabaw z bronią. Uważam, że ćwiczenie się w strzelaniu z broni palnej do podobizny człowieka, manekinów lub tarcz z ludzką sylwetką dla "sportu", a nie w związku z obowiązkami służbowymi, nie jest żadnym sportem. Jeżeli ktoś hobbystycznie, w wolnym czasie uprawia taki "sport", to powinien zgłosić się do psychologa. Co trzeba mieć w głowie, żeby "dla sportu" strzelać do podobizny człowieka. Adi, znasz odpowiedź? Spytałbym się @dariusza chlastawy ale nie odpowie mi, bo napisał, że jest kulturalny☹️ Dla sympatycznej Panny Krysi z turnusu trzeciego https://youtu.be/E-yBT8QzryU
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.