Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

norbie

Użytkownik
 • Content Count

  1,741
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

norbie last won the day on December 5 2015

norbie had the most liked content!

Community Reputation

242 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. http://originalmaxbilljunghans.blogspot.com/2013/05/a-short-guide-original-max-bill.html?m=1
 2. norbie

  Wybór pióra.

  Skontaktuj się z Sarj'em Minhas'em. Bywa regularnie na penshow w Katowicach.
 3. Proponuję tytuł wątku: ROZTERKI I STRAPIENIA KLASY PRÓŹNIACZEJ
 4. norbie

  Wybór pióra.

  Dobre pióro. A nie myślałeś o kultowym pasiaku, czyli vacumaticu https://parkerpens.net/vacumatic.html ? Oczywiście po renowacji u sprawdzonego pendoktora.
 5. Filip, mój wpis dotyczył czegoś innego. Stronę https://www.rolex.org/rolex-awards znam. Propozycję ożywczej strategii marketingowej dodałem, żeby wstrząsnąć i potrząsnąć pazernym zarządem Rolexa🙂
 6. No tak, liczy się tylko kasa.... Kiedyś, chyba całkiem niedawno, porządni ludzie wiedzieli, że otrzymanych nagród, bonusów itp. się nie sprzedaje. Co najwyżej przeznaczano je na aukcję charytatywną na zbożny cel lub jako nagrodę w konkursie. Szefostwo Rolexa mogłoby swoje niechciane zegarki przeznaczyć np. jako nagrody w jakichś konkursach z szeroko rozumianego zegarmistrzostwa. Organizatorem takich konkursów i jednocześnie patronem mógłby być Rolex....
 7. norbie

  Twój ogród

  Pożegnanie zimy - kończące kwitnienie oczar i kamelia I powitanie wiosny - krokusy i magnolia
 8. Dziękuję🙂 Miałem kiedyś jednowskazówkowego Łucza. Ale to była jednak zupełnie inna koncepcja stylistyczna zegarka.
 9. Dzięki 🙂 Nie wiedziałem, że już jest wersja z czarną tarczą. Fajna, ale mniej funkcjonalna z powodu srebrnych, polerowanych wskazówek bez lumy. Na ciemniej tarczy może to czasem sprawiać problemy z szybkim sprawdzeniem czasu. A poniżej moje dwa sektory. Przydałby się jeszcze trzeci - łososiowy🙂
 10. mkl1 - słabe to było😟 https://www.filmweb.pl/film/Zabawy+z+bronią-2002-35389
 11. Panowie, cieszę się, że sector, którego pokazałem miesiąc temu w tym wątku, spodobał się wielu z Was, sądząc po lajkach i komentarzach. Muszę przyznać, że jest to teraz mój EDC, który zupełnie wyparł moje Nomosy i inne zegarki z nadgarstka. W automacie 64h to wielka zaleta. Zegarek noszę przez 5 dni w tygodniu z nocnymi przerwami. Odkładam go do pudełka w piątek po południu, zakładam w poniedziałek rano, weryfikuję wskazanie czasu na zegarku z czasem na komórce (wiem jak to brzmi), odnotowuję zgodność i... tyle. Mija kolejny tydzień z Longinesem🙂 Z innych oczywistych zalet: - bardzo czytelny i dokładny odczyt czasu na jasnej, dwutonowej tarczy sektorowej za pomocą ładnych, porządnie wykończonych, termicznie barwionych niebieskich wskazówek, - rozmiar 38,5 mm wydaje się idealny dla mojego płaskiego nadgarstka o obwodzie ok. 18 cm, - zegarek ma tylko ok. 10 mm grubości (z wypukłym szkłem szafirowym włącznie), - wyjątkowy dekiel, - dobrej jakości miękki pasek, całkiem dobrze wykończony. Myślę, że w linii Heritage Longinesa widać potęgę Swatch Group. Może pozwolić sobie na topowe wykonanie i bardzo nowoczesne automatyczne mechanizmy (dla mnie zastosowany w sectorze cal. 893 to mechanizm manufakturowy SG) - w cenie niższej niż u konkurencji, która przynajmniej mechanicznie oferuje mniej za wyższą kwotę. Wystarczy porównać ceny np. automatycznych Nomosów, TAGów, Montblanców.
 12. Hm, pisałem miesiąc temu w tym wątku o strzelaniu do tarcz z wizerunkiem człowieka. Okazało się, że to nie problem dla naszych forumowych hobbystów broni palnej. Jeden z hobbystów obrócił tę kwestię w żart, drugiego moje posty uraziły, inny stwierdził, że problemu nie ma, lecz to ja mam problem. No to poproszę Forumowe Bractwo Kurkowe o opinie o filmie "Zabawy z bronią". Uważam, że jako odpowiedzialni strzelcy musieliście go widzieć.
 13. Dzięki za zobrazowanie i dalsze wyjaśnienia Spodziewałem się bardziej przemyślanej odpowiedzi. Strzelacie w końcu z prawdziwej broni, a nie bawicie się w strzelanki FPS na komputerze/konsoli. Adi - napisz krotko, bez prób egzegezy moich postów, ale w kontekście tego funu ze strzelania do tarcz z ludzką sylwetką, na który zwracał uwagę m.in. loco50, czy gdyby tarcza miała kształt dziecka, to strzelalibyście też tak samo ochoczo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.