Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

norbie

Użytkownik
 • Content Count

  1,752
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

norbie last won the day on December 5 2015

norbie had the most liked content!

Community Reputation

249 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 13 lajków, w tym od warszawiaków..... Znak Polski Walczącej wykorzystany w idiotycznym, politycznym żarcie, z których (i głównie z nich) znany jest forumowicz Watch-er. "Brawa" dla lajkujących i dla moderatorów. Ci ostatni pomimo regulaminu nieustannie pozwalają na żarty polityczne.... żenua Ustawa z 11 czerwca 2014 r. o ochronie Znaku Polski Walczącej: Art. 2 Otaczanie Znaku Polski Walczącej czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej.
 2. Zagłosowałem na Santosa, wybór z tych dwóch był dla mnie oczywisty. Ex 36 mm nie wywołuje u mnie dosłownie żadnych pozytywnych naocznych wrażeń. W otaczającej rzeczywistości jest on wizualnie zupełnie pomijalny. Równie dobrze można by nie mieć zegarka na nadgarstku. Więc po co przepłacać za poczucie estetycznej pustki?😉 Santos na tle Explorera jest przynajmniej kontrowersyjny designersko – bo kostka z widocznymi śrubkami i tarczą z rzymskimi indeksami plus bransoleta, to jednak nie jest oczywistość. Czy sprawdzi się jako ten jedyny? Wątpię. Wydaje mi się, że skoro lubisz mniejsze zegarki, to Omega AT 38 mm na bransolecie lepiej spełniałaby rolę uniwersalnego czasomierza dla jednozegarkowca. A jeszcze bardziej Sub date – to przecież nie jest jakiś ogromny zegarek😊
 3. Gratuluję kolekcji🙂 Gdybyś kiedyś planował w niej jakieś roszady, to proponowałbym zestaw najbardziej uniwersalny z obecnie możliwych: DJ 41 silver dial fluted bezel na jubilee GMT Pepsi na jubilee czarny Sub date.
 4. Mam pytanie - czy chodzi o to, że masz zadanie wyprania określonej kwoty i dlatego nie może być nic tańszego?🙂 Bo jeżeli nie, to proponuję Bulgari Octo lub Piaget Altiplano. Wersji jest sporo, na pewno znalazłbyś jakąś dla siebie.
 5. Filip, Omega ewidentnie przespała czas, kiedy można było się dogadać z Horwittem w sprawie jego projektu. W odróżnieniu od Movado, które do dzisiaj wybiera garściami złote jaja znoszone przez kultowy Movado Museum. Być może dlatego Omedze nie pozostało nic innego, jak tylko pójść w stronę projektów artystycznych dekli (chcąc się jakoś odróżnić) i wykreować własną kurę znoszącą minimalistyczne złote jaja🙂 Ale ten pomysł Omegi z deklami to jest bezsensowna marketingowa pulpa i trochę dziwię się, że ją spożywasz. Nie ma sensu noszenie zegarka z minimalistyczną tarczą i deklem zaprojektowanym przez cenionego artystę. To tak jakbyś kupił grafikę uznanego malarza i zawiesił ją wizerunkiem do ściany🙂 Dlatego uważam, że nawet płacąc za ten zegarek równowartość dobrej łyski, przepłaciłeś. Bo w podobnej cenie prawdopodobnie znalazłbyś damskie Movado Museum z lat 80-tych.
 6. Udana trawestacja Ledy z łabędziem.
 7. Przede wszystkim gratuluję kolekcji🙂 W pudełku widziałbym AT zieloną zamiast De Ville. Dlaczego jej już nie ma? Jeśli używasz garniturowca max. kilka razy w roku, to zamiast De Ville poleciłbym Ci poszukać Pie Pan w złocie w dobrym stanie. Nie byłoby tanio, ale chyba warto. Pie Pan to ponadczasowa stylistyka, elegancja, idealny rozmiar dla garniturowca, jest paskolubna, a na złotym meshu to po prostu królowa przestworzy🙂
 8. http://originalmaxbilljunghans.blogspot.com/2013/05/a-short-guide-original-max-bill.html?m=1
 9. norbie

  Wybór pióra.

  Skontaktuj się z Sarj'em Minhas'em. Bywa regularnie na penshow w Katowicach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.