Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

raphael1215

Użytkownik
 • Content Count

  1,169
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by raphael1215

 1. Czy coś wiadomo o następcy blumo ? Pojawiają się jakieś nowe zdjęcia, przecieki co do specyfikacji ?
 2. Z tym dopracowaniem to bym uważał. Na Youtubie ktoś pokazuje nowego alpinista i nie wygląda to fajnie.
 3. Problem nie jest w centrowaniu elementów. Problem jest w nałożeniu farby, tu są drobne przesunięcia. Jeśli idealnie wycentruje się 12 to 6 ma lekki rozjazd. To samo z 3 i 9
 4. To nowe szare sumo mi coś przypomina. Coś, gdzieś, kiedyś już było.... Mam przypomniałem sobie
 5. Nowa 5 na kajdanie od strapcode ciekawe jak ją wpasował bo internety coś piszą, że pozycja nawierceń jest minimalnie inna niż w SKX https://www.youtube.com/watch?v=-cfMw0Ove28 i największe rozczarowanie, luma w all black ( 15 minuta dla niecierpliwych) https://www.youtube.com/watch?v=Bms3EIuq5GE
 6. Będzie i to jeszcze długo. Janusze już porobili zapasy i coraz bardziej odjepuje im z cenami. Panie to legenda, Panie to biały kruk nie produkowany już, Panie to jednorożec zegarmistrzostwa A biedne ludki z byłego bloku łykają to jak jedyną słuszność objawioną. PS żebym nie był gołosłowny Bransoleta JUBILEE rodem od legendarnego Rolexa Oyster jest komfortowa, elegancka i dodaje zegarkowi niebywałego uroku brak stop-sekundy i brak możliwości nakręcania z koronki. Jednak dzięki temu zegarek jest bardzo dokładny :D :D
 7. Na tym polega kapitalizm i mechanizmy rynkowe którymi kierują się firmy. Nasi dziadkowie czy rodzice pamiętają czasy kiedy nic nie było a buty czy garnitur kupowało się dożywotnio. Zabawki czy odzież młodsze rodzeństwo dostawało po starszym. Sam gdzieś na strychu mam radziecki blaszany rowerek gdzie przede mną miało go multum innych dzieci a babcia dostała go wymieniając się za inne fanty. Dla naszych dzieci telefon czy konsola która ma 3 miesiące to już staroć i przeżytek. Sami tego chcemy. A co do Seiko, tradycyjne zegarmistrzostwo musi się czymś obronić. Fajnie, że odświeżyli "5" i że jest kolorowo.
 8. Akurat nie muszę posiłkować się rosyjskimi doopodajkami z internetu więc nie za bardzo mnie interesuje jakiego syfa od nich można złapać Ciekawa kolorystyka nie była zbyt mocną stroną Seiko ale po woli ulega to zmianie. Zieleń, jadeit, burgund czy all black to dobry kierunek. Zobaczymy jak to w rzeczywistości będzie wyglądać. Ostatecznie to rynek wszystko zweryfikuje ale coś czuje, że klientów, którzy odejdą od nudnej czerni nie zabraknie.
 9. Z WR 100 nie wchodzę do basenu ani innego bajora. Po pierwsze bo tak a po drugie nie lubie pływać w wydzielinie dziesiątek ludzi nie wiadomo co robiących w tych basenach Z założenia dla mnie takie zegarki mają przetrwać deszcz, tyle w zupełności wystarczy. Szkoda, że SKX wykastrowali, mógł być naturalnym uzupełnieniem Żółwia i Sumo. Co do kolorystyki to w końcu coś się ożywiło. Takie czasy, każdy chce być fit, trendy i fasion i nie dziwi mnie, że firmy zegarkowe dostosowują swoją ofertę do tych trendów. P.S Co do dziewczyny ze zdjęcia to wygląda jak by była na coś chora. Małe piersi, wąskie biodra chude nogi. Ogólnie sylwetka 12 letniego chłopca a to już była by perwersja gdyby stawał mi na podobne widoki.
 10. Teraz tylko nowe wersje, limitki i specjal edyszyny :D A tak na poważnie nie jest źle z tym burgundem i złotymi akcentami. Jak dla mnie najciekawsze zestawienie. Trzeba będzie zobaczyć na żywo. Jadeitowy też zapowiada się ciekawie. Poza tym nie obraził bym się gdyby zrobili wersję 38 mm
 11. Wygrzebane z czeluści internetów dość fajnie popsute sumo ogólnie to nic tu się nie zgadza ale wygląda fajnie. Stąd moje pytanie na czym fabrycznie montowana jest aluminiowa wkładka bezela ?
 12. nawet najtańsze "5" https://www.youtube.com/watch?v=ggVZ32WyNMY
 13. Poza tym Blumo wypada z gry. Skoro koledze podoba się Sumo lub tym bardziej Blumo to nie zastanawiał bym się zbyt długo.
 14. Bo Sumo było dla wybrańców i trzeba było znać kierownika salonu osobiście nie no żartuje oczywiście. Jak ja kupowałem to był jeden na magazynie głównym w Warszawie. Z tego co pamiętam to nie sprowadzali go w niewiadomo jak dużych ilościach. Ot kilka sztuk i jak się rozeszły to znów parę. Poza tym weszła 3 generacja sumo więc poprzednich raczej u AD już nie będzie tu masz jeszcze sumo: https://zegarki-jaworowski.pl/seiko/4094-meski-zegarek-seiko-sbdc031.html ale to raczej nie jest AD i nie wiadomo czy mają go fizycznie trzeba zapytać Ale cenę na blumo to wzięli z kosmosu :D
 15. TT, Novotime i pewnie ktoś jeszcze. Co do rozmiaru to mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć. Mi przy sumo zostaje po ok 1 cm od ucha do krawędzi nadgarstka z każdej strony i jest git. Na co dzień też wrzucam na łapę zegarki o średnicy 37 mm i też jest git. Natomiast ostatnio mierzyłem kilka 42 i wydawały mi się za duże optycznie mimo, że mam 2 zegarki w tym rozmiarze ale one lezą idealnie. To jak leży zegarek to kwestia wielu rzeczy. A to jak go odbieramy wizualnie to jeszcze inna sprawa. Tu masz odpowiedz dlaczego zegarek z większą kopertą potrafi wyglądać na mniejszy i na wiele innych kwestii związanych z wyborem odpowiedniego zegarka https://theslenderwrist.com/watch-size-guide/
 16. Pisałem o tej pletwie parę stron temu. Problem w tym, że przypomina ona bardziej płetwe grzbietową delfina a nie rekina białego.
 17. A czy coś wiadomo o wkładce bezla ? Z tego co można wywnioskować po zdjęciach to tarcza i wkładka ma jakąś powłokę. Lakier ? Żywica ? na aluminium ?
 18. A mnie ciekawi jedno. Czy klienci Seiko 60, 50, 40 lat temu mieli podobne rozterki co my dziś
 19. Burns oni to po prostu pitolneli tą samą farbką co malują na niebiesko wskazówki żadnej magii tu nie ma. O ile przy malowaniu wskazówek napięcie powierzchniowe jest sprzymierzeńcem o tyle przy tarczach 3D powoduje to "spływanie" farby z ostrych krawędzi. Według mnie to nie był zamierzony efekt odwzorowania skóry wieloryba czy co tam oni chcieli osiągnąć. Po prostu klepneli projekt i technologie żeby wdrożyć szybko do produkcji. Natomiast popatrz na tarcze STO V3 ta sama technika co przy innych tarczach sunbrust. Albo barwione termicznie albo napylana jednolicie warstwa metaliczna.
 20. Tak tarcze w STO są ciekawe, dalej to podtrzymuje. Wszystko co zwiazane z morzem natychmiast przykuwa moja uwagę. A jak te motywy są jeszcze w nurku to już w ogóle jestem w 7 niebie. Byłem w salonie TT celem zakupu tego żółwia i mój zapał ostygł po oglądnięciu tarczy na żywo tak jak wyżej pisałem słaba jakość. Chyba nie mieli dobrze przemyślanej technologii barwienia tarczy 3D. Zamiast żółwia kupiłem 2 sumo Patrząc na zdjęcia katalogowe nowego STO wydaje mi się, że odeszli od lakierowania i zmienili sposób barwienia Ale to trzeba będzie zweryfikować na żywo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.