Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MasterMind

Użytkownik
 • Content Count

  5,134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Posts posted by MasterMind


 1. @desmo ależ ja doskonale wiem czym mogę się leczyć i od kogo. Problem widziałbym gdyby np., no nie wiem,  mój własny rząd zabronił mi dokonać własnego wyboru i nakazał brać jakiś specyfik, pod groźbą utraty źródeł dochodu i z zaznaczeniem że w takim razie nie mogę opuszczać domu. I to z jakiego rynku i jak dobrze regulowanego w takim przypadku miałoby mnie obchodziło -  choć przyznam, że gdybym dodatkowo usłyszał że producent tego specyfiku wywalił równowartość 10% budżetu Polski na odszkodowania (i nie zbankrutował tylko dalej świetnie sobie radzi), a w przypadku tego konkretnego specyfiku podpisał z moim rządem umowę gdzie unika jakiejkolwiek odpowiedzialności, to by mnie to nie pokrzepiło w żaden sposób - nawet przy założeniu, że wiem jak świat generalnie jest zbudowany. 


 2. Od 2000 roku Pfizer wypłacił łącznie prawie 41 miliardów złotych na różne odszkodowania w tym ponad połowę za "drug or medical equipment safety violation", no ale przecież "zdarza się nawet najlepszym". Co więcej, możemy być spokojni, że ta kwota odszkodowań w najbliższych latach znacznie nie wzrośnie - bo świat i Pfizer rzeczywiście wyciągnęli wnioski - skoro zawierają ze wszystkimi krajami umowy, które chronią ich przed ewentualnymi pozwami.


 3. Keystone znany był bardziej jako producent kopert do zegarków, a nie samych zegarków. To lata 60-te, koperta stalowa 38mm, super masywna, wodoszczelna i nigdy niepolerowana (nie jest to NOS, ale stan bardzo zbliżony). Wewnątrz Felsa cal. 693 (automatyczny naciąg).

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.