Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MasterMind

Użytkownik
 • Content Count

  5,385
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Posts posted by MasterMind


 1. Z tej trójki Explorer 36mm będzie najbardziej uniwersalnym wyborem - jednocześnie jest najbardziej "nudnym" z trójki, czy jak kto woli, "stonowanym". Będzie dobrze wyglądał zarówno na bransolecie jak i na różnych paskach. Tak jak napisał Mirosuaw, OP przegrywa z Explorerem - EX jest mimo wszystko ciekawszym modelem, z lekko sportowym zacięciem.

   

  Natomiast najbardziej uniwersalny Rolex w 36mm to również wcześniej wspomniany stalowy Datejust.


 2. 6 godzin temu, Bugs napisał(-a):

  To może ja Ci opiszę moje doświadczenia z dystrybutorem:

  (...)

   

  "Mądrego to aż miło posłuchać"

   

  Według mnie Rolex i jego AD powinny działać na takiej zasadzie:

   

  0) AD otrzymuje jasną informację od Rolexa o lokalnych "mocach przerobowych", czyli otrzymuje plany dotyczące dystrybucji na dany kraj w danym okresie/danego modelu. AD, typu Kruk, rozdziela na podstawie tej informacji ile zapisów na dany model mogą przyjąć poszczególne salony należące do sieci (już wedle własnego uznania)

  1) Wchodzi klient do salonu Kruka i deklaruje chęć zapisu na dany model

  2) Dany salon przyjmuje zapis od klienta, a w momencie wyczerpania swojego limitu (przydzielonego przez centralę Kruka), zamyka listy zapisów na dany model

  3) Po zamknięciu wszystkich list Kruk, Oddział Specjalny Agentów Śledczych Kruka (w skrócie OSAŚK), eliminuje z niej znanych notorycznych handlarzy

  4) Kruk wysyła oczyszczoną listę do centrali Rolexa

  5) Rolex otrzymuje listę, weryfikuje ponownie swoje moce przerobowe i planowaną dystrybucję na dany kraj i najwyżej skraca listę, usuwając część osób (daje o tym znać Krukowi, a Kruk grzecznie informuje część z pechowców, że niestety odpadli z listy)

  6) Po tym kolejnym odsiewie, Rolex tworzy własną, całkowicie przypadkową kolejkę (niezależną od terminu zapisania się na listę) i każdej osobie z kolejki przypisuje potencjalny termin odbioru zegarka (np. "3 kwartał 2023")

  7) Kruk otrzymuje informację zwrotną, kto jest na którym miejscu w kolejce i przekazuje klientom potencjalny termin odbioru zegarka

  8 ) W ciągu roku zakolejkowane osoby odbierają zegarki mniej więcej w ustalonych terminach, a w momencie wydania wszystkich sztuk, Kruk ponownie otwiera listę na określony czas.

  9) "i do gabloty, powtórz"


 3. 8 minut temu, mario1971 napisał(-a):

  Dzięki! Za jakiś czas zrobię foto sesję porównawcza zielonego i niebieskiego Datejust. Mint coraz bardziej zyskuje w moich oczach, co nie znaczy, że blue traci. 

   

  Widziałem tego zielonego ostatnio. Ciekawy kolor, nigdy bym nie powiedział że mi się spodoba, a jednak co na żywo, to na żywo. Kolor piniondza (hamerykańskiego), więc zawsze "na propsie" :P


 4. 3 godziny temu, chevre napisał(-a):

  Witam,

   

  Jaki zegarek do garnituru do kwoty w przedziale 2000-3000zł będzie odpowiednim i najlepszym wyborem? (oczywiście nowy)

   

  Z góry dzięki za pomoc.

   

  Certina DS-1 w dowolnym wariancie, czy to retro (vintage) czy klasycznym myślę że będzie dobrym wyborem do 3k, a i poza noszeniem do garnituru jest fajnym zegarkiem na co dzień.

   

  Jeżeli wolisz bardziej klasyczne tarcze (rzymskie indeksy) typowo Tissot Le Locle będzie dobrym wyborem do 3k.


 5. Hej, na sprzedaż oferuję dziś zegarek:


  Marka: Tudor
  Model: Prince Oysterdate Submariner
  Ref. 79090
  Średnica: ~39mm
  Bransoleta: 20mm
  Tarcza: ciemno-niebieska
  Bezel: oryginalnie niebieski, obecnie wyblakły (typu "ghost")
  Rocznik: 1992 (numer seryjny B40xxxx)

  Stan ogólny: 7/10 (jak na zegarek vintage - szczegółowy opis poniżej)


  - Zegarek mechanicznie sprawny, brak problemów z przerzucaniem, czy centrowaniem daty. Ostatni serwis nieznany.
  - Koperta z nawiercanymi uszami, w bardzo dobrym stanie jak na wiek, niespolerowana (widoczne fazki itd.) nosi ślady normalnego użytkowania - więcej dokładnych zdjęć poniżej.
  - Bransoleta oryginalna dla tego modelu i rocznika, z poprawnymi ogniwami końcowymi i stemplem na zapięciu. Stan bardzo dobry, niewyciągnięta. Jest to bransoleta ze zwijanych stalowych ogniw (nie jest na wkręty, ogniwa należy rozginać, by bransoletę skrócić), z oryginalnym zapięciem typu fliplock (logowane - Tudor) i przedłużką dla nurków. Obecnie bransoleta skrócona na nadgarstek ~17.5cm (czyli realnie wewnątrz w obwodzie ~18cm) na zapięciu jeszcze dwie dziurki mikroregulacji i jedno ogniwo zdjęte (łącznie w komplecie 11 ogniw + end linki = ok. 20cm max).
  - Koronka oryginalna (logowana - Rolex).
  - Szkło pleksi oryginalne, w b.dobrym stanie, grube.
  - Tarcza w idealnym stanie, placki lumy o delikatnie kremowej barwie.
  - Wskazówki oryginalne, luma oryginalna, o barwie korespondującej z tą na tarczy.
  - Bezel oryginalny (bezklikowy), w ocenie mojej i kilku speców od tematu, wyblakły w sposób "naturalny", a nie kombinowany jakimiś chemikaliami i innymi domowymi sposobami. Od wewnątrz fabrycznie niebieski, bezel miał uzupełnianą perłę przez firmę w Chicago, która dobrała oryginalną trytową perłę z okresu, o odpowiednim dla wieku przebarwieniu.
  - W zestawie oryginalne pudełko vintage Tudora zewnętrzne i wewnętrzne, karta z Japońskiego sklepu z zegarkami vintage (Satin Doll), a także rarytas, oryginalna kotwica/zawieszka Tudora (warta min. $100).


  Biorąc pod uwagę obecne ceny rynkowe i znikomą dostępność niebieskich ref. 79090 w Europie, zegarek oferuję w cenie 44 000 PLN - jestem otwarty na propozycje (tylko sprzedaż, bez wymian).


  Przewiduję wyłącznie odbiór osobisty (Bydgoszcz).

  DSC_8534.jpg

  DSC_8681.jpg

  DSC_8755.jpg

  DSC_8767.jpg

  DSC_8776.jpg

  DSC_8839.jpg

  DSC_8886.jpg

  DSC_8899.jpg

  DSC_8905.jpg

  DSC_8911.jpg

  DSC_9017.jpg

  29-1.jpg

  Dowód.jpg

  162-1.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.