Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

blondaas

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Czy wskazówka sekundowa nie miała dochodzić do końca indeksu? Na zdjęciach wygląda jakby była trochę krótsza. Kolor niebieskiej tarczy jest finalny? Nie uważacie, że trochę za jasny i powinien trochę bardziej wpadać w granat? Tutaj QV pokazywał trochę inny odcień niebieskiego: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97788-bud%C5%BCetowy-zegarek-forumowy-formmeister-w-stylistyce-bauhaus-ankieta-nr2/page-31?hl=movado albo to kwestia zdjęć.
 2. Niebieski jest piękny Tylko usunąłbym grot z wskazówki sekundowej i zostawił ją surową i cienką jak włos
 3. Napisałeś na końcu swojegu postu "Jasne!?" Ten wykrzynik z pytajnikiem na końcu sprawił, że myślałem, że moje pytanie wyprowadziło Cię z równowagi i że jesteś zły, że ktoś o to dopytuje Moje pytanie nie miało na celu czepialstwa, tylko chciałem zrozumieć o co chodzi w tym procesie jednolitości pasków Całemu projektowi gorąco kibicuję, a Twoją QV determinację i cierpliwość podziwiam. Czy dokładne odcienie niebieskiego i grafitowego są już ustalone? Pytam szczególnie o to czy tarcza będzie identyczna jak ta, która była pokazana w tym temaci i nazywała się chyba "movado" czy odcień będzie inny? Interesuje mnie jeszcze kwestia zapięcia paska. Będzie motylkowe czy zwykłe? Jeśli zwykłe to matowe czy polerowane i czy będzie sygnowane?
 4. Nie trzeba być złośliwym Nadal jednak nie kumam. Jeśli mamy jeden kawałek skóry to grubość wynosi 1,6-2,2 mm. Jeśli byłby klejony i zszywany to mielibyśmy 3,2-4,4 mm. Jasne jest, że skóra w różnych miejscach ma różną grubość. Tylko sam proces zszycia dwóch kawałków skóry nie sprawia że paski są jednolite, bo można zszyc dwa kawałki skóry o grubości 1,6 mm i wtedy pasek ma 3,2 mm, a można zszyć dwa kawałki skóry o grubości 2,2 mm i wtedy pasek ma 4,4 mm. Gdzie tu jednolitość?
 5. Dlaczego właśnie tak? Jeśli dobrze zrozumiałem to gdyby szycie było po obwodzie to byłyby identyczne, ale jeśli szycie nie jest po obwodzie to grubość będzie różna? Co ma szycie do jednakowej grubości skóry?
 6. Nie wiedziałem, że naturalna skóra safiano jest taka droga. Liczyłem, że porównywalna z cordovanem z "nieprestiżowego" źródła Jeśli dobrze się orientuję to z Berenia calf są robione paski do Apple Watch od Hermesa. Mam rację?
 7. Chodzi o to, że szycie jakie zaprezentowałeś powyżej nie wygląda specjalnie elegancko. Mówię o tych przeszyciach przy teleskopach. Wygląda to jakby było mocowane muliną - całkowicie psuje minimalizm paska. Na pasku oxblood wygląda to już lepiej, ale nadal uważam, że przeszycia są zbyt grube i mało eleganckie. Cała uwaga zamiast na pasku skupia się na przeszyciach. Odnośnie skóry safiano to pewnie wiesz lepiej ode mnie, ale ja znalazłem paski z tej skóry i są drogie: https://bulangandsons.com/product/bs-saffiano-medium-brown-buckle-strap-18-mm/ http://www.michele.com/en_US/shop/straps/shop_by_size/12mm_brown_saffiano_leather_strap-MS12AA060200.html?BC= Poza tym to co piszesz o skórze Saffiano może nie być do końca prawdziwe. Według tych linków wykończenie może ale nie musi być poliuretanowe: https://thehandbagspa.com/news/what-is-saffiano-leather-and-how-do-i-protect-it/ http://www.fobsession.com/saffiano-leather-definition-properties-and-cleaning/
 8. Paski z cordovanu powinny wyglądać mniej więcej tak: https://toshi-straps.co.uk/straps/brown-shell-cordovan/ Tylko dziurki mniejsze i oczywiście szlufka. Nie wiem jednak czy cordovan to dobry pomysł Panowie. To stosunkowo gruba skóra i raczej toporna niż elegancka. Może lepiej ze skóry typu safiano? Tego typu skóra jest wykorzystywana np. przez Montblanc: Brąz: http://montblanc.com/en/collection/leather/wallets/113212-montblanc-sartorial-wallet-8cc.html Czerń: http://montblanc.com/en/collection/leather/wallets/113211-montblanc-sartorial-wallet-8cc.html
 9. To róbmy certyfikat jeśli jest w cenie Będzie potęgował wrażenie "emejzingu" Może zaprojektujemy klamerkę do paska(zapięcie będzie zwykłe czy motylkowe)?
 10. Mam 3 krótkie pytania: 1. Kiedy możemy spodziewać się sampli? 2. Czy mamy już dostawcę wskazówek i czy nie ustalaliśmy, że wskazówka sekundowa będzie dochodziła do końca indeksów(na renderach jest krótsza)? 3. Czy wzór pasków jest już ustalony? Będą z przeszyciami jak na renderach? Będzie można dobrać sobie kolor czy będzie z góry przypisany do konretnego koloru tarczy?
 11. Panowie to na co czekamy? Nie ma szans żebyśmy zegarek założyli na Wigilię A.D. 2015 ale może chociaż na Wielkanocne śniadanie A.D. 2016?
 12. Co z logo VC na koronce? Dyskutowaliśmy na ten temat i jeśli dobrze pamiętam miało się znaleźć. Zrezygnowaliśmy z tego pomysłu czy po prostu nie ma go na wizualizacji?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.