Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rads

Użytkownik
 • Content Count

  810
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,481 Guru zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

594 profile views
 1. Ciotka powiadomiona STOP Trwają poszukiwania STOP Trzymajcie kciuki 😄 @timegoesby, dzięki wielkie Kolego, jestem już po lekturze. Super materiał!
 2. Super, czyli wychodzi w przybliżeniu koniec lat 70-tych. Niesamowity temat. Myślałem o kieszonce, myślałem też ostatnio o zegarku vintage (choć naręcznym). A tu taka niespodzianka! Teraz muszę poczytać sobie spokojnie ten i inne wątki, aby wiedzieć o czym mam z Wami gadać 😂 Dzięki wszystkim za odpowiedzi! 👍
 3. Dobra sugestia. Myślisz, że w tym wątku znajdę taki papier na wzór? Ciotka mieszka w mieszkaniu po dziadkach i raczej nic nie wyrzuca, więc naprawdę jest szansa.
 4. Dzięki wielkie, poczytam chętnie. Dzwoniłem do ciotki i była zaskoczona wynikami datowania izotopowego, wykonanego przez specjalistów z naszego forum 😄 Mówi, że w takim razie zegarek od zakupu na pewno nie opuścił mieszkania więcej niż kilka razy, bo dziadek był już wtedy dawno na emeryturze i garnitur zakładał od wielkiego dzwonu. Czyli z papierami byłby prawie NOS 😉
 5. No to wygląda na to, że jeszcze się załapałem Dzięki. Mamy na forum jakiś (fan)klub Mołnii? Bo znalazłem tylko wątek timeline 36xx.
 6. Kurza twarz, a ja w Szwajcarach do tej pory siedziałem jak głupi, gdzie takie wskazówki to rarytas 😉😄 Rewelacja!
 7. Koniec lat 70? To tak, jak ja! 😄 Wygląda na to, że obydwoje mają już słabszą pamięć. Ale to nadal ponad 40 lat od zakupu, więc nic dziwnego. Zaniosę ją lada dzień do zakładu Bauma w Gdańsku, po takim czasie przyda się pewnie odrobina oliwki. Dzięki wszystkim za pomoc w datowaniu. Przy okazji: wskazówki wyglądają na barwione termicznie (niebieskie jedynie pod pewnym kątem). Co sądzicie? W Waszych egzemplarzach też tak jest?
 8. Dzięki serdeczne, w tym temacie jestem kompletnie zielony. Dorzucam parę fotek.
 9. Witam Kolegów / Koleżanki z tej drugiej strony zegarkowej kurtyny 😉 Kurtuazyjna wizyta na herbatkę u ciotki, zaowocowała dziś zarekwirowaniem przeze mnie zegarka dziadka! 😄 Ciocia pamięta, że został kupiony u jubilera/zegarmistrza jako nowy w latach 60-tych (wujek mówi, że w 50-tych, ale on ma gorszą pamięć 😄). Pudełka nie jest pewna, ale mówi, że od zawsze pamięta zegarek w tym właśnie pudełku. Papierów po takim czasie oczywiście nie ma, a dewizka została zakupiona osobno, ale mniej więcej w tym samym okresie co zegarek. Polegam wyłącznie na jej pamięci, bo dziadek już dawno nie żyje i nie miałem okazji spytać go osobiście. Wiemy tylko, że nosił go jedynie na specjalne okazje, więc poza pudełkiem kieszonka była max. kilkanaście - kilkadziesiąt razy.
 10. Gratulacje! Widziałem, że już od dawna się do niego przymierzałeś 😉
 11. Chyba tak po prostu wyszedł w zbliżeniu na tym ujęciu, ale zapewniam, że ma się dobrze. Od dłuższego czasu noszę go na co dzień, a mam go już prawie od roku 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.