Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tbn

Użytkownik
 • Content Count

  674
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

89 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

229 profile views
 1. Ja powiedziałbym, że wygląda prawidłowo, on nosi ten zegarek, a nie odwrotnie. Takie lustrzane odbicie przekłamuje trochę w drugą stronę. Na moim nadgarstku, też około 17cm Radiomir 45mm fajnie wyglądał z takiej perspektywy. Ale jak spoglądałem na nadgarstek to wszystko trochę przytłaczało.
 2. No to trochę pytanie co się użytkownikom podoba. Dla mnie to najładniejszy model w obecnej kolekcji i jeden z najlepszych w historii marki obok Suba. Czy jestem obiektywny? Raczej nie, po prostu odpowiada mi ta utylitarna prostota. Są w obecnej ofercie na pewno modele, które robią większe wrażenie i maja lepsze mechanizmy. Trochę się wahałem między nim a 14060M, ale po zakupie wątpliwości zniknęły. Pewnie będzie to mój jedyny Rolex, bo jest dużo innych ciekawych marek, więc nie widzę sensu posiadania dwóch. Sam zegarek jest lekki, bardzo wygodny i świetnie leży na mniejszych nadgarstkach. W sztucznym świetle wieczorem, dzięki lakierowanej tarczy, złotych markerach i wskazówkach oraz polerowanych fragmentach jest trochę blingu, ale nie za dużo. W dzień ludzie nie zwrócą na pewno uwagi. Komentarz kolegi, jak temat zszedł na zegarki: "to jest Rolex? jakiś zwyczajny". A widząc jakość Rolexa ostatnio, to Explorer jest na tyle prosty, że ciężko było im coś spieprzyć. Kolejna zaleta tego modelu.
 3. Widzę, że u wszystkich dealerów w UK jest po 2760 funtów. No cóż, specyfika polska, że u nas najdrożej. Na szczęście w dzisiejszych czasach można kupić gdzie się chce.
 4. No kupowanie w Kruku chodliwych modeli mija się z celem. Co do ceny to pamiętam msrp w okolicy 3500CHF, nijak mi nie wychodzi cena w kruku. Ciekawy jestem jak to wygląda u zagranicznych dealerów.
 5. Zacząłem się zastanawiać czy nie spróbować z BB58, pomimo, że parę rzeczy mi w nim nie do końca pasowało jak mierzyłem. Zapytałem u Kruka, ile trzeba by czekać na wersje na bransolecie, taka odpowiedź przyszła: Tudor BB58 na bransolecie to zegarek na zamówienie, a czas oczekiwania to w tej chwili około 24 miesięcy. Cena w tym momencie to 17490 PLN. Czasu oczekiwania pewnie sami nie znają, ale skąd taka cena? Jakaś podwyżka była Tudora? Tak czy inaczej, jeśli kupię to pewnie z chrono, czekanie nie wiadomo ile trochę bez sensu.
 6. Za Tesle i Spacex już można uznać za pioniera i wizjonera. Fakt, że jest megalomanem i czasem wypisuje głupoty , ale bez wątpienia to postać wybitna w świecie biznesu. Lubić go nie trzeba, ale ciężko podważać osiągnięcia.
 7. Mój chyba też nie umie w zaratsu i szlify nie są idealne. Ale trudno mi znaleźć zegarek, który bardziej mi się podoba.
 8. Fakt, z jakichś powodów wydawało mi się, ze ten post był w wątku Rolexa. Poza nim sub tez nie ma jakoś zbyt duzo konkurencji.
 9. 58 przez kolorystykę, brak osłony koronki, pseudonity to zegarek, który jest ukłonem w stronę pewnej epoki. Bardzo ładny model, ale wbrew obiegowej opinii z wymienionych powodów uważam, ze nie stanie się klasyką. Sub pięcofyrowy to jednak inny zegarek w odbiorze i jednak inna klasa. Moim zdaniem można mieć oba i się będą uzupełniać, ale 58 nigdy nie zastąpi Suba.
 10. Nie jest. No może Explorer. a takie DJ, kolorowe GMT to tylko fajne zegarki, a Sub to klasyka. Te pieciocyfrowe już się takie stają, a nowa ceramika to tylko biżuteria raczej.
 11. Railmaster to bardzo fajna linia. Moim zdaniem najładniejszy jaki wypuścili, to poniższa wersja 39mm. Zdjęcie z netu. Niestety obecna podstawowa kolekcja imo jest źle zaprojektowana.
 12. Haha, coś w tym jest. Mnie oszukali w Kruku jak Explorera kupowałem. Rabat był, ale kawy nie było, a koledzy tutaj pisali, ze jak rolka się kupuje to dają. Lepiej kupić używkę od forumowicza, przynajmniej kawę postawi!
 13. Faktycznie, Moon w hesalicie już ponad 22K. Ciekawy ruch, biorąc pod uwagę sytuację na świecie.
 14. Akurat ceramiczne GMT mocno się w oczy rzucają. No chyba, że punktem odniesienia jest coś ceramika + złoto. ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.