Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rafa2016

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Dziękuję najmocniej za (w sumie dość optymistyczne) odpowiedzi Jeżeli to kwestia drobnych niedoskonałości montażu i luzu, to luz jakoś to przeżyję. Kluczowy problem dotyczy jednak tego, czy wskazówki są ze sobą sprzężone i czy problem może się pogłębiać. Wolałbym uniknąć sytuacji, w której obie wskazówki zaczynają żyć własnym życiem...
 2. Proszę o poradę w następującej sprawie: kupiłem kwarcowy zegarek Lorus. Jakiś tydzień temu nastawiłem go tak, żeby indeksy idealnie pokrywały się z odpowiednimi indeksami. Teraz okazuje się, że w momencie, gdy wskazówka sekundowa trafia w 12, minutowej zostaje jeszcze trochę do jej indeksu (osiąga go idealnie mniej więcej po 15 sekundach). Jak to w ogóle jest możliwe? Myślałem, że wskazówki są jakoś ze sobą sprzężone i jedna ciągnie drugą? Czy możliwe, by była to kwestia luzu w mechanizmie i np. trzeba przekręcić go 10 minut w jedną stronę, a potem cofnąć? Czy problem może mieć charakter progresywny, tj. sekundnik będzie chodził nadal praktycznie idealnie, a wskazówka minutowa zacznie tracić czas? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie!
 3. Mam jeszcze jedno, dodatkowe pytanie! Znalazłem właśnie coś takiego: Czasomierz spełnia wszystkie kryteria z listy powyżej, a ponadto jest dwa razy tańszy niż Alpina. Ale czy Aviator to w ogóle poważna i godna zaufania firma? Raczej nie kojarzy mi się z wysoką jakością, a ponadto na powyższym (najwyraźniej promocyjnym i oficjalnym) zdjęciu datownik zegarka wskazuje 38. dzień miesiąca... o_O
 4. Ooo, i to jest chyba to! Biała tarcza do niczego mi nie pasuje, ale! Zerknąłem na witrynę producenta i mam to, o co chodziło Dzięki!
 5. No właśnie ten szafir niesamowicie istotny... (mój obecny zegarek spełnia prawie wszystkie powyższe warunki, oprócz tego) Ale dzięki! Ten jest wręcz idealny. Ale biorąc pod uwagę moją neurotyczność i zamiłowanie do precyzji, zegarek, który nie chodziłby idealnie, błyskawicznie przyprawiłby mnie o wylew krwi do mózgu.
 6. Dzień dobry, czy możliwe jest pozyskanie gdzieś: - zegarka w stylu klasycznego niemieckiego pilota, - z mechanizmem kwarcowym, - z szafirowym szkiełkiem. Plus ew. - wodoodporność 100 m, - rozmiar 42 mm, - granatowa tarcza? Może jest gdzieś taki idealny czasomierz? Dzięki za wszelkie sugestie!
 7. Dzień dobry, zastanawiam się nad nowym zegarkiem do garnituru i w oko wpadły mi dwa następujące modele: Hamilton Jazzmaster i Junghans Milano. Obydwa niesamowicie mi się podobają, ale jako że zakup powinien służyć jako zegarek na lata, chciałbym zapytać o wrażenia związane z jakością obydwu produktów, ich codziennym użytkowaniem i ew. serwisem. Który lepszy?
 8. Bardzo dziękuję! Wątpliwości rozwiane
 9. Dzień dobry, chyba pierwszy post tu (long-time lurker). Wpadł mi w oko Casio G-Shock GBD-800-8ER. Przymierzyłem go i również wygląda świetnie, ale gumowy pasek jest cieniutki i wąski, posiada baaardzo szerokie otwory na zapięcie i ogólnie nie wzbudza zaufania. http://happytime.com.pl/product_picture/full_size/ed20e1f214e105fe8aa0b029aea10559.jpg Odnoszę wrażenie, że pasek stanowi najsłabsze ogniwo całej konstrukcji, tym bardziej, że chyba stanowi integralną jej część i raczej nie da się wymienić na nic innego (a może jednak?). A ponieważ miałem ostatnio problem z Timexem Expedition sprzed paru lat, którego pasek w kilku miejscach się - sam z siebie - połamał (!!!!!!!!), obawiam się o trwałość powyższego wynalazku. I stąd moje pytanie: czy to się zaraz nie urwie?!?!? G-Shock z definicji powinien być chyba wytrzymały?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.