Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tytus de ZOO

Użytkownik
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Początkujący

Recent Profile Visitors

47 profile views
 1. Trochę nie na temat, a trochę tak. Żona zamówiła na Ali coś dla siebie. Nie wiedzieć czemu, wysłali tego samego dnia dwa elementy niewielkiej rzeczy w dwóch paczkach. Było to na początku października. Pierwsza dotarła po niespełna miesiącu, druga dzisiaj.
 2. To nie wyjaśnia spadku jakości, o której piszą na WUS (o ile to prawda). To raczej zachłyśnięcie się sukcesem.
 3. W wątku Best of Aliexpress w ciągu ostatnich kilku dni napisano na WUS także parę stron o tym, że wzrostowi cen towarzyszy spadek jakości. Sporo konkretnych narzekań także na SM, Heimdallr'a, Hruodlanda, nie mówiąc o niższej półce. Heimdall nawet rdzewieje (sic). Tutaj też ostatnio kolega @Paulus57 swemu Hru coś miał do zarzucenia (btw. ciekaw jestem rozwoju wypadków).
 4. Ja bym się nie przejmował. Aż sprawdziłem jak to jest w jednym z moich Seiko Monsterów (drugi jest akurat na rutynowym przeglądzie). Jest OK, ale nigdy dotąd nie przyszło mi do głowy tego elementu sprawdzać, więc...
 5. Toteż tylko podziwiam, przyglądam się i nie kupuję. Podobnie jak z Ocean Star, którego mam na oku od jakiegoś czasu (tyle, że w wersji China Red). Chociaż wiem, że kieruję się uprzedzeniami i stereotypami, jakoś trudno mi nawet rozważać wydanie ponad 2k zł na chiński zegarek. Może gdy już w końcu posiądę SM i Heimdallar'a i trochę z nimi poobcuję, przekonam się bardziej. Jednak jeszcze przynajmniej ze 3 miesiące poczekam na SM i monstera. Najpierw muszę zamówić, a z tym wstrzymuje się do urodzin Ali, nie mam tam platynowej karty , jak niektórzy
 6. No to plusuję A tak przy okazji: w jakich AlIsklepach warto zamawiać SM i Heidmallar'a? Które są solidne i nie robią zmyłek z wystawianiem towarów, których nie mają na stanie? Monstera to już w grudniu zamówiłem w jednym takim, ale po tygodniu okazało się, że nie mają.
 7. To już niestety ograne sztuczki A tak bardziej w temacie zegarków sensu stricto Obejrzałem sobie na stronie Ali te Hru coś tam i jestem pod wrażeniem. W szczególności te Hruodland Diver mężczyźni zegarki ze stali nierdzewnej PT5000 ruch bransoletka obracanie Bezel 200 metrów wodoodporny sukienka zegarek ze stali|Zegarki mechaniczne| - AliExpress Hruodland Fashion automatyczne zegarki męskie ze stali nierdzewnej szafirowe 20ATM NH35 ruch mechaniczny zegarek na rękę dla mężczyzn|Zegarki mechaniczne| - AliExpress Nie chodzi mi oczywiście o projekty, bo ten teges, ale o jakość wykonania.
 8. Heh, gdyby to był takie proste - nie wiem, co o tym myślę dziś, a co dopiero, co będę myślał jutro Zwykle, gdy się czegoś (z tych, czy innych zbiorów) pozbywam, po czasie żałuję. Już lepiej w nieskończoność daremnie gonić króliczka, niż go złapać, wypuścić i znowu gonić
 9. Nie wiem, jak Ty to robisz Wydawało mi się, że widziałem już wszystkie RT na Ali, a okazuje się, że nie. Ten trzeci z granatową tarczą i złoconą (albo "złoconą") kopertą jest bardzo w moim guście. Problem w tym, że mam aktualnie 9 zegarków i ambicję, żeby tym razem (gdy raz już drastycznie zredukowałem swoją mini kolekcję) nie przekroczyć tuzina, a czerwonego monstera od Heimdallra oraz żółtego tuńczyka od SM prawie na pewno pod koniec marca zamówię. Zostaje jedno wolne miejsce, którego wypełnienie wymaga wyjątkowo solidnej rozwagi. Oczywiście docelowa ilość nie jest wyryta w kamieniu i zawsze można ją skorygować w górę, ale... Nie wiem, jak to ująć. Rozważałem dwa skrajne podejścia. Po pierwsze, nie stawiać sobie żadnych ograniczeń poza tymi, które samo życie stawia (finanse). Po drugie, za żadne skarby nie ulegać pokusie. W aktualnej wersji samego siebie jeszcze nie opowiedziałem się po żadnej ze stron i siedząc okrakiem na krawędzi tak się zająłem planowaniem, myśleniem, rozważaniem, porównywaniem i przebieraniem, że nieoczekiwanie znalazłem w tym frajdę. Dopóki nie wydałem pieniędzy, mogę się tym bawić i tak trochę to przedłużam i przedłużam. Zmierzam do tego, że nie warto mi doradzać W poniedziałek wpadnę w zachwyt nad jedną propozycją, by we wtorek ślinić się nad inną. Przelewanie z pustego w próżne.
 10. Ten trzeci. Tylko, że .... Jak mówi moja żona, gdy pokazuję jej w sieci najnowszą zachciankę: Aha, takiego jeszcze nie miałeś. I nieudolnie skrywa uśmiech. I zapewne ma rację, bo jeśli dobrze się zastanowię, to widzę, że moje wszystkie (poza jednym) czasomierze z grubsza takie same. Każdy inny, a jednak... Takie tam, nieważne A marka natural park to coś warta jest?
 11. Nie jestem pewien, czy w tych tańszych owe detale są tak samo dopracowane, a to sporo znaczy. Na szczęście tak czy owak to nie mój styl, więc portfel jest bezpieczny. Starałem się tylko porzucić obciążenie subiektywnego gustu i w miarę obiektywnie docenić urodę tego tych zegarów.
 12. Dzięki. Jak nie lubię co do zasady ani zielonych, ani bordowych tarcz, tak te są IMO śliczne. Czy dobrze widzę, że indeksy nie są malowane?
 13. Czerwone rządzą Wrzucałeś już fotki tego Hruodlanda?
 14. Rdunae Monster Homage | WR Watches PLT Nawet nie wiedziałem, że taki producent istnieje Trochę udziwnione, nie kuszą mnie, ale konkurencja chyba nigdy nie zawadzi.
 15. Niezłe, dzięki. człowiek wciąż dowiaduje się czegoś nowego. Chociaż właściwie nie powinienem być zaskoczony. W piątkach 2019 roku (SRPD ) Seiko zrobił przecież model z taka lumą, teraz sobie przypomniałem Na początek zastanowię się, czy mimo wszystko nie wolę czegoś bardziej jaskrawego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.