Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

forteca

Użytkownik
 • Content Count

  319
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by forteca
 1. Piotrek z Romanem mają jakieś perełki ale chyba pochowali po sejfach i nie chcą pokazać to ja pokażę jeden z ostatnich nabytków. Taka sobie zwykła Kama. Ale jak piękna...


  Krzysztof, bardzo fajna ta Kama, wiem, że nie na miejscu ale chętnie bym odkupił a może masz jakiegoś dubla na sprzedaż ?

  Tak czy owak, aż mnie skręca zazdrości, gratuluję zakupu.
  Wysłane z mojego moto g(9) play przy użyciu Tapatalka


 2. 1 godzinę temu, kchrapek napisał:

  A ja do plastika paska nie mam 😪 I jak wam pokaże? Trzeba będzie poczekać na dostawę z ali chyba. Ale w międzyczasie jedzie też fajna rzecz :)

  Edit.  Yyyyy na stałe teleskopy. Też może być problem...😪

   

  Krzysztof, a mógłbyś poratować jakimś linkiem do pasków na ali? szukam i szukam czegoś fajnego ale ciężko wybrać z kilkudziesięciu tysięcy  żeby nie kupić jakiegoś badziewia. 


 3. Dobry przykład na połączenie kilku tematów.
  Werk  2616.2H znany i popularny występujący choćby w kultowym 55G. Nic wybitnego ale też nie jest to zły werk. Serwisowany pochodzi "wieki"
  Zegarek , tarcza werk i mechanizm prawilny, sekundnik  koronka nie chce mi się dochodzić o tej porze, ale raczej ok.
  A teraz czy warto?
  Wg mnie nie. Kolega Wolf / Przemek wystawiał ostatnio z tej rodziny dużo atrakcyjniejsze. Wedle uznania oczywiście...
  Zegarek kompletnie nieposzukiwany i nie wzbudzający namiętności.  Jeśli sprawny to wg mnie 100 zł, jeśli po serwisie prawdziwym to 150 ale tylko dla tego który go zapragnie, bo dla 90% to nie rarytas i będzie wisiał na alle miesiącami. Okaz kolekcjonerski to nie jest, do noszenia na co dzień ok ale pod warunkiem serwisu.
  I teraz wracam do tematu cen w innych tematach.
  Ja jeśli kupuję to raczej do "wyglądania". Nie noszę swoich "rusków" bo mi ich szkoda i jeśli już to tylko czasem przy wyjątkowych okazjach. Dla mnie to kolekcja a nie zegarek użytkowy. I teraz zderzamy się z oczekiwaniem potencjalnego kupującego. Amatora zaznaczam a nie kolekcjonera. Taki "amator" gdzieś przeczyta że modne są zegarki vintage, radzieckie np. I taki zapragnie kupić bo tani. A dlaczego tani? Ano właśnie. Amator porówna z kwarcem za 20 zł i powie że ten zegarek to lipa bo późni/śpieszy 30 sekund na dobę. No w życiu tak "wujowego" zegarka nie miał bo wszystkie jego do tej pory chodziły  "igła" a tu mu jakiś kolekcjoner ruskich wcisnął takiego dziada co nie chodzi dokładnie. Oddaj Pan pieniądze albo zapłać za serwis (może droższy od zegarka). I stąd potem takie a nie inne treści ogłoszeń. Im kto więcej sprzedaje tym zapewne więcej debili spotkał na swojej drodze. Ktoś zaznajomiony w temacie będzie wiedział dlaczego gość  tak formułuje oferty, ewentualnie może zapytać.
  Więc nie ma co się dziwić że na 50 letni zegarek nie ma gwarancji chodu. Raz chodzi super , a raz nie (po transporcie np już nie chodzi, albo niedokładnie) i to nie wina sprzedającego. TO NIE JEST NOWY ZEGAREK!
  Sprzedałem ponad 1000 zegarków. I tak. Formułuję oferty wg zasady "widziały gały co brały". Zawsze pisze czy chodzi dokładnie czy nie i że nie jest po serwisie bo 99% nie jest. i jak ktoś oczekuję że zegarek za 100 zł jest po serwisie za 100 zł i jeszcze chce wysyłkę gratis to mam ochotę odpowiedzieć że gratis to może w mordę dostać. Fakt, raz żartobliwie odpisałem  że "Panie dajmy se spokój z płatnościami, podaj Pan adres to wyślę bez szemrania za darmo. I adres dostałem...
   
   
  Święte słowa Panie, Święte. Tak jak można dyskutować kto w jakiej jakości
  zbiera. Jeden zbiera w stanie nos a inny zbiera interesujący go model, nie martwiąc się znakiem czasu, jeszcze inny jak ja nie nosi zegarków, a inny nosi. Ilu ludzi tyle opcji.

  Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 4.  

   

   

  W zasadzie nie zbieram Slav, ale trafi się stan bardzo przyjemny więc jak było nie wziąć?

   

  Dobrze, dobrze.... niech Ci będzie, na zdrowie

  Jestem duuuzo spokojniejszy widząc nową slave. Przynajmniej nie pokazałeś kolejnego sportivnego

   

   

  Tak trzymaj

   

  Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

   

   

   


 5. W dniu 10.06.2020 o 09:22, forteca napisał:

  Na sprzedaż wystawiam moje maleństwo 😉 , ładna i rzadsza Moskwa CzN-184K .

  Zegarek po nakręceniu pracuje ładnie, równo i bez zgrzytów, ale nie sprawdzałem poprawności chodu.

  Sprzedaje zegarek bez paska. 

  Cena 140pln + 12,30 kurier.

   

   

   

  Podaje jedno zdjęcie, reszta do obejrzenia w galerii wystarczy kliknąć na: Moskwa CzN-184K

   

  Korekta na 120pln + wysyłka

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.