Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lapo

Audemars Piguet: RO 26320 (chrono, cal. 2385) vs. 15400 (cal. 3120)

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy entuzjasci zegarkow, 

chcialbym Was prosic o rade przy wyborze. 

 

Zastanawiam sie pomiedzy chronografem RO 26320 a prostym automatem RO 15400.

Taki wybor glownie z uwagi na fakt, ze bardzo podoba mi sie Royal Oak a na Nautilusa (5711) trzeba bardzo dlugo czekac (18mcy). Na Patka poza tym przyjdzie jeszcze czas... wraz z uplywem lat...

 

Pozostawiajac z boku kwestie funkcjonalnosci (chrono vs. no-chrono) i estetyki (bo to kwestia gustu) - co myslicie o tych mechanizmach? Ktory bedzie lepszym wyborem? Czy sa porownywalne? Czy warto je kupic (nie kosztuja malo)?

 

Czytalem opinie, ze chrono bazuje na werku F. Piguet a 15400 ma mechanizm sygnowany AP... czy mam sie tym przejmowac? czy 15400 jest przez to lepszy?

 

Ktory warto wybrac?

 

pomocy! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie masz się tu czym martwić. Wybierz ten, który Ci się bardziej podoba. Wg mnie bez chrono o niebo ładniejszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

To prawda ze chrono o ktorym mowisz jest bazowane na werku Piguet, konczone oczywiscie w LeBrassus. Z tego co wiem, modele Offshore Chrono maja modul Dubois Depraz, co za ta cene plusem nie jest.

Co do Nautilusa, bylem na liscie, zajelo im miesiac zeby dostarczyc zegarek do przymiarki bez zobowiazan, dobrze poszukasz to znajdziesz od reki :)

Tu powstaje pytanie - czy przymierzales oba AP i PP? Jesli nie, warto. Ja przed przymiarka AP chcialem kupowac w ciemno, po - wole ten zegarek na zdjeciach, za to Patek robi miazdzace wrazenie. Osobiscie wolalbym poczekac na Nautilusa, jesli nie przymierzales, wersja podstawowa jest dosc lekka (dla niektorych to zaleta, dla mnie - wada), model chrono za to ma odpowiednia wage.

Idz za glosem serca i wybierz to, co tobie sie najbardziej podoba, bo o tym w tym wszystkim chodzi :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 15400, na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach, uwielbiam ten zegarek.

 

Galeria :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/84449-audemars-piguet-royal-oak-15400/


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mój głos również na 15400. Jest ładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa mechanizmy to majstersztyki.

Caliber 2385 to nie jest in-house w ścisłym tego słowa znaczeniu, to tak naprawdę Piquet 1185. Ale to jeden z najlepszych, moim zdaniem, mechanizmów chrono - dzięki niemu RO chrono ma tylko 10 mm i układa się na nadgarstku równie dobrze jak 15400.

Nigdzie nie wyczytałem, żeby ktoś na niego narzekał na forach, a cal. 3120 nie ma dobrej prasy, był kiedyś głośny temat na WUS-ie

 

Ale dla mnie wizualnie rządzi zwykły 3-wskazówkowiec, chociaż wolałbym bez powiększania, w rozmiarze klasycznie zaprojektowanym przez Gente - czyli 39 mm 15300. W nim wizualnie wszystko jest perfekcyjne, a patrząc na plecki 15400 mam cały czas wrażenie, że caliber 3120 jest za mały do tej koperty...

 

Ale generalnie: co nie kupisz, błędu nie zrobisz, obydwa zegarki są wspaniałe.

 

Pozdrawiam

Tomek 

 

P.S. Nie wiem, czy dotarłeś do tej recenzji:

http://www.hodinkee.com/blog/audemars-piguet-royal-oak-chronograph-review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za wskazowki i obserwacje! Uspokoiliscie mnie. :)

Wybieram sie w lutym do Genewy, wiec bede mial okazje do przymiarek i wyboru tego, ktory najlepiej bedzie pasowal.

 

Lapo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfrontując jeszcze Nautilusa z AP to do Patka musisz bardzo dużo dopłacić. Chrono Patka to ok 130 000 zł, RO chrono kupisz za ok 55 000 zł. Zupełnie nie ta liga cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega konfrontowal podstawowego Nautilusa 5711, ktory jest tanszy niz chrono PP, aczkolwiek caly czas drozszy niz chrono AP. Cena ktora obowiazuje w kraju w ktorym mieszkam to ekwiwalent ok 90k pln za 5711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, PP chrono duzo drozszy. Myslalem ewentualnie wczesniej o podstawowym 5711.

 

Stary Wilk - co do ceny to ja chce to kupic nowy i w bezpiecznym miejscu czyli w salonie AP - przez internet za duze ryzyko (nie wiadomo co sie z takim zegarkiem dzialo, etc). W salonie w Genewie chrono w stali kosztuje 23.1K CHF - czyli ok. 78K PLN przy obecnym kursie. Rozumiem, ze za 55K miales na mysli uzywany?

15400 to ok. 16.5K CHF; Patek 5711 w salonie 22KCHF ale trzeba czekac 18 mies...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o nowych np.:

 

chrono ze Szwajcarii, w Genewie (55 k):

 

http://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak-chronograph-new-model--id2564944.htm

 

15400 ze Szwajcarii (40 k):

 

http://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak-automatic--id2639549.htm

http://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak--id1300309.htm

 

Jeśli chodzi o Nautilusa 5711, gdziekolwiek w Europie ciężko znaleźć za mniej niż 75 -80 k (czyli ok 2 razy więcej od 15400, który jest bardzo podobnym zegarkiem), tu już prędzej bym się pokusił o zakup od AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli rozważałeś Nautilusa za 80 000 zł to może warto by było poszukać 15400 za te ok 40 000 i do tego chrono DAYTONE na własnym werku - za ok 38 000 też w Genewie dostaniesz (oferta z chrono24). Jeden byś sobie wziął z ciemną, drugi z jasną tarczą, dwa mega kultowe zegarki z własnymi mechanizmami, na różne okazje:

 

blackearlyz3.jpg

 

Kal4130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pomysl ciekawy, ale Daytona jakos do mnie nie trafia chyba (juz bardziej sub ale to nie chrono). Ale byc moze 15400 i poczekac jeszcze jakis czas na Nautiliusa chrono...

Wielkie dzieki za pomysly! Wszystko roztrzygnie sie po przymiarce :)

 

P.S. Skad te roznice w cenach zegarkow pomiedzy salonami marek a innymi sklepami? czy to nie jest "podejrzane"? czy producenci tego nie kontroluja? jakos trudno mi to zrozumiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny wynikają z różnych czynników, zależą np. od

 

1. Marki - np. Patek i Rolex są jednymi z najmniej przecenianych (wyprzedaże, rabaty) marek - jak sam piszesz oczekiwanie na Nautilusa - czyli jeden z najpopularniejszych modeli jeśli myślisz Patek to 18 miesięcy - to świetnie wpływa na trzymanie ceny na rynku wtórnym. Na drugim biegunie są marki, które na porządku dziennym są przecenione o 50-70% (często u AD są wyprzedaże po 50%)-  np Maurice Lacroix - wydaje mi się, że to jedna z metod budowania prestiżu - wywalić cenę katalogową w kosmos, a później przecenić o połowę (i tak mieć z tego ogromy zysk), a ktoś się będzie cieszył, że kupił nie wiadomo jakiej klasy zegarek za pół ceny. To bardzo negatywnie wpływa na trzymanie ceny na rynku wtórnym. Moim skromnym zdaniem z wyższej półki najlepszy stosunek cena jakość, własne sprawdzone mechanizmy i bardzo wysoki prestiż oferuje marka Zenith. Zdarza się, że za pół ceny idzie kupić super zegarek

 

2. Rynku zbytu - tam, gdzie się więcej sprzedaje, ceny są niższe. Zegarki, za więcej niż 5000 zł to w Polsce dobro luksusowe, u nas np. w Aparcie ceny są zaporowe (na wyprzedaży robią się znośne, ale często i tak sprowadzając wychodzi taniej.)

 

3. Marża - jak na innych dobrach luksusowych jest ogromna - jest z czego schodzić, żeby klient był zadowolony i sprzedawca zarobił

 

4. AD to większe koszty sprzedawcy niż sklep online. Diabeł tkwi w szczegółach, trzeba każdą ofertę dokładnie prześwietlić, czasami jest gwarancja sklepu, ale producenta brak, czasami jest wszystko co ma być, a cena niższa o te 30% za pełnowartościowy produkt ze "wszystkimi bajerami".

 

5. Niektóre sklepy działają jak brokerzy. Wybór jest ograniczony, nie przymierzysz wszystkich interesujących cię wersji - bierzesz to co jest lub nic. 

 

6. Kilka innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Odwiedze w takim razie kilka roznych miejsc w Genewie, nie tylko salon PP, AP.

Polecacie tam jakis konkretny sklep "multibrand" z roznymi markami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez lort
      Na sprzedaż Limitowany do 500 szt. model Maurice Lacroix Aikon Bronze

      Nr referencyjny: AI6008-BRZ01-420-1 Limited Edition

      Jest to bardzo wąska Limitacja.

      Ja szukałem tego modelu dość długo. Udało mi się go natomiast kupić od Autoryzowanego Dealera w Niemczech jako nowy.

      Do zakupu zachęciła mnie m.in. recenzja na monochrome-watches

      https://monochrome-watches.com/maurice-lacroix-aikon-automatic-bronze-limited-edition-hands-on-price/

      Obecnie nie znalazłem na rynku dostępnego modelu do kupienia.

      Przy wprowadzeniu do sprzedaży model ten był wyceniony w Polsce na 9300 PLN.

      Szybko pojedyncze sztuki się sprzedały. Po jakimś czasie na forach używane były oferowane powyżej 1700 EUR.

      Wygląd może przypominać Royal Oak, przez niektórych nazywany jest Royal Oak wannabe.

      Ja natomiast doceniam w Aikonie pójście własną ścieżką i projekt, który niewątpliwie ma nawiązanie do kultowego AP RO, ale ma również własny charakter.

      Sam fakt koperty z brązu powoduje, że jest to wyjątkowy model Aikona.

      Specyfikacja:

      Średnica: 42mm

      Materiał koperty: wykonana z brązu

      Wodoszczelność: 20 ATM (zakręcana koronka)

      Tarcza: niebieska o motywie wielu, regularnych kwadratów. W zależności od światła wygląda na granatową lub jaśniejszą niebieską

      Pasek: z naturalnej skóry cielęcej z białymi przeszyciami

      Zapięcie: motylek stalowy, część widoczna po zapięciu paska wykonana z brązu

      Mechanizm: automatyczny ML115 (baza Sellita SW200-1)


       
      Warto dodać, że indeksy, oznaczenia godzinowe 3/6/9/12 i wskazówki są ręcznie polerowane i pokryte warstwą różowego złota PVD. Wskazówki dodatkowo wypełnione substancją luminescencyjną (kolor jaskrawozielony).

      Zegarek posiada system szybkiej wymiany pasków.

      Dokupiłem na lato zielony pasek gumowy dedykowany do modelu Venturer Bronze. Ma elementy wchodzące w kopertę wykonane z brązu oraz klamerkę z brązu. Pasek jest wysokiej jakości. Taka konfiguracja zielonej gumy, koperty z brązu i niebieskiej tarczy wygląda zjawiskowo. Koszt paska gumowego (wtedy) to 1100 PLN

      Stan zegarka 9/10.

      Stan obu pasków 9/10.

      Cena za pełen zestaw z dwoma paskami: 7990 PLN

      Najchętniej odbiór osobisty, zapraszam na kawę.

      Wysyłka wedle preferencji na koszt i ryzyko kupującego.














    • Przez iradek
      Witajcie,
       
      Miałem włamanie w domu i ukradli mi między innymi zegarki. Czy ktoś może mi pomóc, co w takiej sytuacji zrobić? Gdzie zgłaszać? Kogo powiadomić?
      Gdzie ewentualnie ich szukać? Czy są w ogóle jakieś szanse, czy już pojechały na wschód?
      Zostały mi pudełka i papiery. Numery seryjne oczywiście mam.
       
      Pozdrawiam
      Radek
       
      PS. Jeśli zła kategoria, to przepraszam i prośba o przeniesienie.
    • Przez swierszczu
      Kolega kupił No i teraz sie pyta czy to autentyk
      Nie znam sie proszę zatem Was o pomoc.
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.