Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gondi

Tissot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników oraz osoby, które śledzą forum "z partyzanta" tak jak ja przez długi okres czasu.

Jest to mój pierwszy post na forum, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrozumiałość :)

Założyłem ów temat w celu nabycia wiedzy odnośnie modelu zegarka, który zakupiłem jakiś czas temu. 

Jest to mój pierwszy "staruszek", którego postanowiłem oddać do renowacji. Niestety nie pomyślałem o tym żeby zrobić mu zdjęcia przed zabiegiem :/

Szukając informacji natknąłem się jedynie na dwa egzemplarze odpowiadające wizualnie mojemu zegarkowi dlatego proszę choćby o kilka zdań, które przybliżyłyby mi w jakimś stopniu jego jestestwo :)

 

Za jakość zdjęć przepraszam-były robione przy użyciu telefonu. 

 

post-68844-0-43500400-1390235187_thumb.jpg

 

post-68844-0-12672200-1390235202_thumb.jpg

 

post-68844-0-47569100-1390235208_thumb.jpg

 

Zdaję sobie sprawę, że najważniejszym elementem jest mechanizm, niestety nie mogę go pokazać gdyż dekiel był w opłakanym stanie i odpadał dlatego po udanym nałożeniu przez zegarmistrza wolę go nie ruszać.

 

Pozdrawiam.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić cokolwiek,

gdyż ta figurka pięknej dziewczyny rozkojarza dokumentnie. :wub:

Oczywistym jest, iż bez mechanizmu jest trudniej. Tarcza była chyba odświeżana, bo nie widać na niej typowej patynki dla starych zegarków. Sama koperta w krabie prezentuje się dobrze a odświeżona współgra z tarczą. Podobno? można po numerze koperty określić wiek Tissotów  a na mój gust, to jest on z lat 40-50. Nie wiadomym jest jednak czy sama koperta jest oryginalna i na deklu posiada oznaczenia Tissota.

Tak więc zegarek do noszenia pod mankiet

a z taką "dziewczyną" toć niemal obowiązek! :D

 

Gratki zegarka jak i inspiracji przy jego foceniu.

 

A samą figurkę z chęcią bym przytulił. ;)

 

Edit: a fotki koniecznie wrzuć do wątku o Tisotach!!!!!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zegarek byl poddany pelnej renowacji. Patyna byla widoczna, cyferblat byl mocno wytarty i brudny, sygnatura byla mocno zniszczona. Wizualnie bylo bardzo zle natomiast mechanizm byl w pelni sprawny. Zegarmistrz stwierdzil, ze serducho jest zdrowe i w pelni sprawne. Szkoda, ze nie zapytalem o historie tego modelu, jaki mechanizm dziala w srodku. Bylem ignorantem ale wiecej nie powtorze tego bledu :)

Co do pieknej dziewczyny, to cieszy oko nieustannie ;) nie oddam jej nikomu i za nic. To jest milosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trudno się dziwić tej deklaracji! :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku masz zapewne któryś werk z rodziny 27 w wersji z centralną sekundą, czyli coś takiego

Który konkretnie - nie wiem. Gdybyś go pokazał możliwe byłoby również dość precyzyjne datowanie po numerze mechanizmu. Teraz pozostają domysły, że to coś koło początku lat 50-tych.

To ładny model - szkoda, że odnawiacz słabo się przyłozył, bo napis Tissot na tarczy jest tak średnio podobny do oryginalnego. Coś jak Chińczyk do Japończyka ;)

Jak na pierwszy nabytek vintage to może być


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajac informacji o zegarku natknalem sie juz kiedys na te strone. Nie moglem sobie przypomniec gdzie to bylo wiec dziekuje za odswiezenie pamieci :)

Moze kiedys odwaze sie go otworzyc samemu. Kiedy to nastapi to za pewne dorzuce zdjecie. Jako, ze jestem swiezym amatorem zegarkow to nasuwa mi sie pytanie-jezeli na tej stronie podaja okres, w ktorym powstal mechanizm i wynika z niego, ze byl produkowany do poczatku lat 40 to oznacza, ze zegarki z lat 50 (jak ten moj) smiagaja na tychze wlasnie werkach a jedynie warstwa wizualna ulegala zmianie?

Jesli chodzi o napis to mialem wrazenie, ze wszystko gra porownujac go do sygnatur z tamtego okresu. Coz oko amatora nie wylapie takich "odchylek" wiec dzieki za uwage w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze jestem swiezym amatorem zegarkow to nasuwa mi sie pytanie-jezeli na tej stronie podaja okres, w ktorym powstal mechanizm i wynika z niego, ze byl produkowany do poczatku lat 40 to oznacza, ze zegarki z lat 50 (jak ten moj) smiagaja na tychze wlasnie werkach a jedynie warstwa wizualna ulegala zmianie?

 

 

Ja nie wiem, który konkretnie werk jest w Twoim zegarku, bo go nie pokazałeś. Na dobrą sprawę może tam np mechanizm z poljota, albo chrabąszcz ;)

Podałem tylko moje przypuszczenie i to przykładowy egzemplarz z tej rodziny.

Ten pokazany zresztą był produkowany nie do początku, a do końca lat 40-tych.

A np TEN, choć z tej samej rodziny był produkowany już w latach 50-tych. W końcu firma nie trzepała ciągle tych samych mechanizmów, ale coś tam w nich modyfikowała.

Dlatego właśnie potrzebne są fotki i numery - wówczas nie będzie zgadywanki.

A twój zegarek może pochodzić też z końcówki lat 40-tych.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sekundnik jest pozniejszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, który konkretnie werk jest w Twoim zegarku, bo go nie pokazałeś. Na dobrą sprawę może tam np mechanizm z poljota, albo chrabąszcz ;)

Podałem tylko moje przypuszczenie i to przykładowy egzemplarz z tej rodziny.

Ten pokazany zresztą był produkowany nie do początku, a do końca lat 40-tych.

A np TEN, choć z tej samej rodziny był produkowany już w latach 50-tych. W końcu firma nie trzepała ciągle tych samych mechanizmów, ale coś tam w nich modyfikowała.

Dlatego właśnie potrzebne są fotki i numery - wówczas nie będzie zgadywanki.

A twój zegarek może pochodzić też z końcówki lat 40-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten pokazany zresztą był produkowany nie do początku, a do końca lat 40-tych.

 

Mój błąd, myślałem co innego, napisałem co innego...

 

 

 

Zaryzykowałem i go otworzyłem. Ukazało się to:

post-68844-0-62315300-1390394925_thumb.jpg

post-68844-0-99262900-1390395019_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg numeru to 1950 rok


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informację :)

Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa-czy sekundnik rzeczywiście wygląda jakby był "kombinowany"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informację :)

Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa-czy sekundnik rzeczywiście wygląda jakby był "kombinowany"?

 

Na 100% nie jest od tego zegarka.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest od tego zegarka.

 

Przyglądając się sekundnikowi można zauważyć, że spod czerwonego koloru w jednym punkcie przebija się złotawy. Czy to może dawać nadzieję, że jednak owa wskazówka jest oryginalna? Czy raczej jej kształt wpływa na opinie o jej nieoryginalności? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształt jest niewłąściwy - powinien mieć inną przeciwwagę. Jeśli będę miał pod ręką fotkę, to wrzucę


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny. Dzięki za poświęcony czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O coś w tym stylu:

duzy-tissot-antimagnetique-rok-1951-unik


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O coś w tym stylu:

duzy-tissot-antimagnetique-rok-1951-unik

 

Piękny!! Twoja własność?

Wracając do sekundnika to teraz nie wiem czy próbować szukać oryginalnego czy jednak zostawić ten, który jest. Mimo tego, że nie jest oryginalny to mi nie przeszkadza, już się przyzwyczaiłem i co więcej podoba mi się :) Z drugiej strony chciałem, żeby mój pierwszy egzemplarz miał taką aparycję jaką powinien mieć...Cóż począć? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmować się. Może kiedyś się Ci trafi jakiś trupek to podmienisz. A zegareczek klimatyczny a w tym anturażu zdjęciowym sam pewnie patrząc się cieszysz.

Następny będzie zapewne niemal idealny. Tak więc do góry głowa.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmować się. Może kiedyś się Ci trafi jakiś trupek to podmienisz. A zegareczek klimatyczny a w tym anturażu zdjęciowym sam pewnie patrząc się cieszysz.

Następny będzie zapewne niemal idealny. Tak więc do góry głowa.

 

Racja. Nic na siłę. Póki co, zostaje tak jak jest :) . Na codzień używam PRC 200 a "dziadek" raz na czas pod mankiet do białej koszuli może być, nawet z nieoryginalną wskazówką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.