Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

amarcin

Pękło szkiełko w Rado Diastar :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

 

Dawno, dawno temu, lata świetlne już, nabyłem sobie drogą kupna w salonie W.Kruk takie małe ceramiczne kwarcowe "cacko" RADO Diastar... ok, pomijając jego uroki lub ich brak, jakiś sentyment pozostał.

 

Całkiem niedawno w wyniku pozostawieniu tegoż czasomierza w zasięgu tygrysa dachowego [czyt. kot dachowy polski] "nieopatrznie" tygrysowi się go "trącnęło" i czasomierz poleciał z ławy jedynie ca'70 cm w kierunku ciążenia ziemskiego i co? i tygrys popatrzył, "dawaj drugi zegarek bo fajnie ten leciał": 

 

99986.1.jpg i cóż, przecie mu tych łapek nie zawiążę w supełek....

 

A z Rado zrobiło się coś takiego !@#@!@$@#$@^&%^ [fotografem nie jestem tak więc jakość fotek może odbiegać od rzeczywistości a w szczególności kolory i balans bieli]:

 

t39f.jpg

tn1b.jpg

 

rdlh.jpg

 

 

A teraz pytanie, czy warto i gdzie najlepiej w Warszawie pogadać o wymianie tego szkiełka? Tak jak pisałem sentyment pozostał, jednak jeśli wymiana szkiełka to koszt nowego zegarka to sobie odpuszczę.

 

Dzięki za pomocne info czy też kubeł zimnej wody....

 

Pozdr

Marcin

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba zrugać sierściucha :D

Po drugie, przy wymianie szkiełka, zniknie napis RADO, złote paski i czarna ramka. Poza tym szkiełko jest lekko wygięte a to może przysporzyć nieco trudności w dobraniu. Kiedyś widziałem stronkę www, gdzie dorabiali szkiełka - jak znajdę dam znać :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sierściuch generalnie więcej zegarków nie zobaczy, ma teraz permanentny szlaban, stwierdziłem że to nie dla niego......

 

Hmm czyli cały urok Rado pryśnie... ale sprawdzę Twój link -  jak znajdziesz to masz bro :).

 

Myślałem jeszcze o kontakcie z dystrybutorem Rado na Polskę, jednak jest to Swatch Group a nimi to jest masakra - wiem bo kolega walczył już parę razy... [choć ostatnio kupiłem Certinę, którą też rozprowadza Swatch Group....]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Myślałem jeszcze o kontakcie z dystrybutorem Rado na Polskę, jednak jest to Swatch Group a nimi to jest masakra - wiem bo kolega walczył już parę razy... [choć ostatnio kupiłem Certinę, którą też rozprowadza Swatch Group....]

?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter_87, dzięki za linka :) dzwoniłem gadałem - tylko mineralne - cena OK, ale pewnie paski i napis może zniknąć....  jeszcze szukam opcji mniej zmieniającej pierwotny wygląd zegarka - odpytam jeszcze SGP, może mnie miło zaskoczą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie do wyboru jest SGP albo zegarmistrz z obsługą Rado. W warszawie to chyba tylko Zaleski na ul. Anielewicza 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu moj zegarmistrz pokazywał mi męskie RADO ze zbitym szkłem - to ten model cały czarny ceramiczny - komuś tam pękło uparł się na ściągnięcie oryginalnego - koszt z wysyłką 800zł  !!!! dojdzie jeszcze wymiana

Rado ceni sobie częśći nie ma co !!!! tutaj mogło by być podobnie z ceną

W takim jak ten

post-68206-0-27856400-1390500221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ~dudus81 - poszukam kontaktu do Zaleskiego i się jutro zorientuje.

 

Paweł, pewnie masz rację - odpytałem serwis SGP - zobaczymy czy i co opiszą. Zegarek tani nie był więc nie spodziewam się że da się wymienić szkiełko za grosze, mineralne mogą zrobić za ~150 zł ale to już nie będzie to.... Rozumiem że Twój zegarmistrz jest w okolicach Śnieżki? :)

 

Za 800 nie kupię nowego Rado, nawet kwarcu, choć już mnie nie kręcą kwarce - kiedyś były modne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiałem - cena usługi niewspółmierna do wartości zegarka.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wartość to raczej sentymentalna, choć bransoleta ceramiczna... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc u Zaleskiego wstępnie to koszt ok. 1,3-1,4k zł... bo szkiełko ~800 [z całą kopertą, bo inaczej się nie da] + obowiązkowy przegląd 500 :blink: + uszczelki.... Czekam jeszcze na jakieś info od SG, coś jednak czuje że czekać go będzie szuflandia, bo na Polo-Cocte aby przejść do kingsajzu raczej szkoda kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd obowiązkowy dla każdego klienta :) (kojarzy mi się scena z "Misia"), ale 500 zł za rozkręcenie i skręcenie kwarca?????? :blink: Paranoja!

Za te pieniądze można kupić naprawdę ciekawy mechaniczny czasomierz - wiem, to zboczenie - wszystko przeliczam na zegarki :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cena w SGP będzie podobna lub taka sama <_< Może być ciężko dostać samą kopertę :(
Niestety, im wyższa półka tym więcej biorą za podobne do siebie usługi. Ma to swoje uzasadnienie, ale do rozsądnej granicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie SGP nic nie odpisało - pomęczę ich telefonicznie. Natomiast pracownia Zaleskiego nie odpisała na maila ani nie zadzwonili :( - tu zakładam jednak iż ich wstępna telefoniczna wycena się nie zmieni - mieli natomiast potwierdzić czy w ogóle ten model są w stanie naprawić.

 

Zgadzam się że im wyższa półka tym droższy serwis, ale to Rado to nie jest jakiś szczyt "piramidy", natomiast tak jak napisał Walter_87, 500 zł za przegląd "kwarca" to mimo wszystko drooogo, za takie pieniądze mamy przegląd automatu gdzie jest wydaje się dużo więcej pracy a tu pewnie uszczelki, dmuchanko, małe smarowanko i składanko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Tak zbliżając się ku końcowi to pracownia Zaleskiego nie odpisała na maila do dzisiaj a ja już nie będę do nich dzwonił, natomiast SGP odpisał i powiedział że wstępnie, na podstawie zdjęć koszt wymiany szkiełka to 987 zł [cóż za precyzyjna cena :) ] ale zostanie to potwierdzone dopiero po sprawdzeniu zegarka przez specjalistę.

 

Po przemyśleniach odpuszczę sobie naprawę, pozostanie w szuflandii. Chyba że myślicie że można go sprzedać na części? Tylko jakie części są w kwarcu...

 

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządny mechanizm ETA, być może ma logo Rado. Koronka oryginalna jest i bransoleta ceramiczna. Choć szansa na uzyskanie godziwej kwoty jest mała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślę że wiele kasy zań nie wezmę ale może cokolwiek aby dołożyć do nowego zegarka, bo mam kilka pomysłów ostatnio....

 

Dzięki, odezwę się do p. Zbigniewa w przyszłym tygodniu.

 

Natomiast sierściuch ma się dobrze - dostał kołowrotek i niech idzie na ryby:

 

post-68400-0-92143000-1392998699_thumb.jpg

 

Pozdr

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda byłoby sprzedawać zegarek, do którego, jak sam na początku pisałeś masz sentyment. Według mnie po prostu nie opłaca się. Trzymaj go, szukaj specjalisty, który dobierze szkiełko i po udanej operacji noś. :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentyment jest bo mam go blisko 10 lat, natomiast za sentyment nie dam 1k zł.... pewnie tak jak pisałem skończy w szuflandii, bo byle jakiego szkiełka mineralnego, które pozbawi go emblematów nie będę zakładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mamy takie szkiełko w zbiorach. Muszę to najpierw sprawdzić. Jeśli nie trudno to proszę podać wymiary, przynajmniej

długość i szerokość bo łuk już trudniej zmierzyć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Jak wrócę do wawy w srode/czwartek to dokonam pomiarów i napiszę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wysokość/długość to 28mm a szerokość to 23,5mm [oczywiście bez koronki] - nie mam suwmiarki, więc wymiary są poglądowe.

 

Pozdrawiam,

Marcin A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Nowego właściciela poszukuje piękny kapitan, ostatnia-najnowsza ref z 300m na tarczy, mój egzemplarz dodatkowo limitowany do 999egz - u nas chyba nie oferowany, obecnie praktycznie nie dostępny nawet jako używka.
      Limitka w tym wypadku wyróżnia się piękną szara tarczą i matowym szarym bezelem, dodatkowo całą koperta posiada szlify a nie jak w zwykłym - jest cała polerowana i średnio to wygląda.
      Do zegarka dołączony jest zestaw składający się ze skórzanego etui podróżnego, oryginalnego paska skórzanego z klamrą motylkowa Rado (nówka) plus świetnej jakości szare NATO z logowaną klamrą (minimalne ślady użytkowania). Również komplet kart do zegarka posiadam.
      Zegarek wysyłam zapakowany w etui i pudełko od niego, jak na zdj.
      Zegarek jest na oryginalnej, tym razem bransolecie typu flat, a nie BOR jak oryginalnie. Bransoleta w stanie 9/10, z kompletem ogniw.
      Stan zegarka 9.5/10+ bransa mocne 9/10 - ja nic nie widzę.
      Zegarek w uniwersalnym rozmiarze 42mm i niewielkiej grubości - idealnie klei się do łapy (na zdj 17.5 cm).
      W środku najwyższy powermatic z 80h rezerwa.
      Poproszę 7999zl. Przy negocjacjach mogę zatrzymać paski.
      Odbiór Bydgoszcz.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

























    • Przez Lisssu_
      Hej, przejrzałam już cały internet ,poczytałam forum ale dalej nie wiem zbyt wiele. 
      Nie mam zdjęcia wnętrza chociaż zegarmistrz jakiś czas temu mówił że to oryginalny zegarek. Im więcej czytam tym mniej wiem. Załączam zdjęcia i proszę o podpowiedź. 







    • Przez bazmasta
      Witam wszystkich. 
      Dawno temu zamieściłem na tym forum zdjęcia zegarka który niegdyś otrzymałem od mojego ojca. 
      Zegarek jest stary z lat 70tych
      Jest to Rado Overpole 200
      Jak widać szybka zniszczona jest. Problem w tym, iż do szybki jest doklejony szablon a ja nie chce dorabiać bez tego elementu. 
      Prośba do was zegarmistrzowie i pasjonacji. 
      Gdzie szukać orginału. Wujek Google nie jest w stanie mi pomóc.  Prosiłbym o rady gdzie szukać. Rado Polska nie ma tej części. Jak myślicie gdzie uderzać? 
       


    • Przez Zator
      Witam,
      Zastanawiam się nad zakupem zegarka ze zdjęć. 
      Pierwszym wyzwaniem dla mnie jest wizualizacja, jak tego typu zegarek prezentuje się na nadgarstku. (Spora "wydłużona -jajowata" koperta i znacznie węższy od niej pasek) Szukałem w internecie zdjęć, ale nigdzie nie znalazłem zegarka na ręce. Może ktoś ma zegarek w podobnym ksztaucie i udostepni zdjęcie na nadgarstku?
      Drugie pytanie to standardowe pytanie czy sądzicie że ten zegarek jest oryginalny?
      Trzecie, prośba o obiektywne i subiektywne oceny i opinie.
       




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.