Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Moze ktos z Was zna na tyle historie ze bedzie w stanie odpowiedziec na moje pytanie . 

Czy Breguet istnieje przez caly czas od momentu zalozenia ? Szukalem wiecej informacji i jedno opracowanie konczy sie na poczatku 1900 lat , natomiast drugie prowadzi praktycznie do czasow wspolczesnych . Nie chodzi mi o to czy firma zmieniala wlascicieli tylko czy ma ciaglosc produkcji przez wszystkie te lata . 

Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mi to wyjasnil na 100% 

 

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek,

 

Z tego co wyczytałem, to przez pierwsze stulecie istnienia (1775-1870) Montres Breguet S.A należała do rodziny założyciela i były to lata świetności firmy. Po nich nastąpił wiek bezprawny (1870-1970), w którym była w posiadaniu brytyjskiego przedsiębiorcy Edwarda Browna i członków jego rodu. W przeciągu XX wieku produkcja Bregueta wynosiła tylko ok 1000 szt. rocznie. Podupadła zupełnie z powodu braku kapitału i prawie wcale się nie liczyła w branży. W 1970 Brown sprzedał Breguet jubilerowi z Paryża Chaumetowi, który 7 lat potem sprzedał wszystkie udziały spółce kapitałowej Investcorp w Bahrajnie.  W 1999 roku Nicolas G Hayek kupił za pośrednictwem Swatch Group spółkę Investcorp. W historii marki prezentowanej w katalogu jest widoczna przerwa w datach od 1830 do 1939 i od 1939 do 1990. W pozostałych okresach od 1775 do dziś ważne wydarzenia były notowane dość często.               

 

edit

 

w początku lat 90 XIX wieku praprawnuk Abrahama-Louisa, Louis (pilot i konstruktor helikoptera) produkował zegary przeznaczone do kabiny pilotów, wtenczas firma nie wytwarzała zegarków do prywatnego użytku. Nie wiem niestety jak długo to trwało. Prawdopodobnie było to w latach 1890 - 1955  

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Tomek to jest to o co mi chodzi.

Prawie upadła ale nie upadła i robili cos w małych ilościach i może nie najlepiej jakości ale robili. Tak?  

Chodzi mi o" continuity of some kind of watch making "


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że można tak powiedzieć. Nigdzie nie natrafiłem na wzmiankę jakoby całkowicie zaprzestali działalności produkcyjnej związanej bardziej lub mniej z branżą zegarmistrzowską.  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera mało jest wiadomości na ich temat 

Są przecież oryginalne type XX z lat 50tych 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znów słyszałem ( a propos , która manufaktura jest najstarsza etc , że tylko VC ma ciągłość produkcji od ponad 250 lat ( 1755) a reszta uznanych starych ( Breguet , Blancpain ) jednak nie ..

Wydaje mi sie ,że jednak były jakieś przerwy , a trudno też nazwać ciągłością produkcji okres wielkich zmian właśicielskich i zawirowań , kiedy mało co się tam działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Favre Leube :) jedna z najstarszych

 

 

Blancpain jest najstaszą działającą , były starsze?

 

 

Pytanie dotyczyło najstarszych działających nieprzerwanie firm, ani Favre Leuba ani Blancpain nie kwalifikuje się do tego grona z powodu przerw zarówno w działalności jak i produkcji. 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że Breguet nie ma na naszym forum swojego "klubu", więc napiszę tutaj. Kilka pięknych i rzadkich modeli z przeszłości będzie na aukcji:

https://www.hodinkee.com/articles/nine-breguet-phillips-geneva-watch-auction-seven

 

Jest m.in. Triple Calendar Chronograph w stali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć mojego 5157.

 

Jest to jeden z najcieńszych zegarków z mechanizmem automatycznym na świecie. Grubość zegarka z dwoma szafirami to 5.4mm.6a19459365602693185943f68dfb65b6.jpg9eab3b10b71ad9cec949fc32ad5b2c1e.jpg7e5a99c210f30f1b13b5f61cb6e10358.jpg232b5ddd436bdff7c284564a64bf5950.jpg73e4dd78c1c956a202c083205a3eef02.jpg6534fb956bd7c290c9a86a5331ac3c3b.jpg60100f8b0475bdf1a41b09178a1c8bb2.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie sobie wygląda , a z boku to już "inny wymiar" zegarmistrzostwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, i to jest odpowiedź na cykliczne na forum pytanie - co do garnituru ? :).

A na poważnie, cudo ten 5157.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję oglądnąć tego Bregueta na żywo, jest rewelacyjny


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobienie tarczy i mechanizm piękne. Ale

ten profil to prawdziwy majstersztyk i uczta dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może zegarek może być cieńszy (choć z automatycznym mechanizmem byłoby ciężko), ale na pewno nie byłoby wtedy takiego profilu - coś pięknego. Jedno z moich zegarkowych marzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Marine byłyby nawet fajne jako nie-breguety. Niestety ciężko mi zaakceptować taką modyfikację ikonicznych wskazówek, tak samo jak uszy nie w stylu Bregueta.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine 5517- moim zdaniem tarcza zbyt "odpustowa", ale to już kwestia gustu i smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Zrobiłem dziś okrążenie po sklepach i jestem trochę zawiedziony, myślałem że firma z samego szczytu prestiżu pozytywnie mnie zaskoczy a tu nic takiego nie miało miejsca. Oczywiście nie było źle jednak gabloty Jaeger-LeCoultre czy Bvlvagri prezentowały się o wiele lepiej nie wspominając o Patek Philippe czy Vacheron Constantin.

 

Oglądałem ale nie mierzyłem.

 

 

post-65162-0-00762300-1528556159_thumb.jpgpost-65162-0-15971300-1528556174_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7727 to jedno z moich marzeń zegarowych, przepiękny zegarek i do tego wspaniała innowacyjna technika.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

post-65162-0-75290100-1528569940_thumb.png

 

To był jeden z nielicznych zegarków który miał z tyłu lusterko do ukazania mechanizmu, teraz po sprawdzeniu żałuję że go nie obejrzałem dokładnie bo ma bardzo piękny mechanizm. 

 

post-65162-0-02459700-1528570710_thumb.png

 

Breguet 7727BB /12 /9WU - https://www.youtube.com/watch?time_continue=58&v=2xYK2BSgCbo Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

attachicon.gifIMG_1133.JPGattachicon.gif 

 

 

:wub:  :wub:


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.