Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarki piękne.

 

Czy można to nazwać jeszcze mikro rotor? 

 

breguet_7137_2.jpg


 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można, bo nie jest mikro;)

Zwykle mikrorotor jest na takim samym poziomie (nie jest wyżej) jak reszta komponentów, tutaj mamy tradycyjny rotor ponad balansem i resztą mechanizmu, tylko lekko asymetryczny i odrobinę mniejszy. post-357-1586849981,1862_thumb.jpgpost-357-1586849983,9698_thumb.jpgpost-357-1586849986,6734_thumb.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Jakiś czas temu portale informowały o nowościach firmy Breguet. Nowe dzieła nie zostały jednak odnotowane na forum, więc czas to nadrobić przynajmniej w formie zdjęć.

 

Piękny zegarek w obydwu odmianach. Kolejne nowości pokażę w następnych wpisach.

Zegarki tej firmy są poza moim zasięgiem, jednak zawsze przyjemnie pooglądać sobie ciekawe i pięknie wykonane zegarki. Dobrze że Breguet nie poszedł drogą innych firm które zlekceważyły swoich klientów i nie pokażą nowości w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos rotora to wklejam zdjęcie mojego byłego Bregueta, miło było go oglądać:post-357-1586853771,196_thumb.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygląda i jeszcze ten minirotor zmyślny (chociaż mocowanie tegoż zwyczajne takie).

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Breguet potrafi robić piękne, klasyczne zegarki  :wub:

 

To prawda, kontynuuję zatem. Kolejna tegoroczna nowość to Breguet Classique 7337.

 

breguet_7337_1.jpg

 

breguet_7337_2.jpg

 

breguet_7337_3.jpg

 

breguet_7337_4.jpg

 

Zegarki tej firmy są poza moim zasięgiem, jednak zawsze przyjemnie pooglądać sobie ciekawe i pięknie wykonane zegarki. Dobrze że Breguet nie poszedł drogą innych firm które zlekceważyły swoich klientów i nie pokażą nowości w tym roku.

 

Spośród wiodących firm zaliczanych do haute horlogerie tylko Breguet i Audemars Piguet prezentują nowości w tym roku. Trzeba też wspomnieć o Vacheron Constantin, który pokazał nową kolekcję adresowaną do kobiet czyli Egerie. Przypuszczam jednak, że oczekiwania fanów Vacherona były daleko większe. Natomiast A. Lange & Söhne trochę uciszył narzekanie swoich entuzjastów premierą Odyseussa, choć ta miała miejsce w czwartym kwartale ubiegłego roku, lecz trzeba docenić fakt, iż mamy do czynienia z zupełnie nowym zegarkiem, a nie kolejnym wcieleniem znanych już dobrze modeli. Patek Philippe z kolei przerzucił wszystkie tegoroczne nowości na 2021 rok. Nie uznawałbym tego jednak za lekceważenie klientów. Dużo spraw w 2020 roku poszło nie tak, jak wielu planowało, a Baselworld praktycznie już nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na koniec jeszcze jedno tegoroczne solidne uderzenie spod znaku Breguet czyli Classique 5367PT.
 
breguet_5367pt_1.jpg
 
breguet_5367pt_2.jpg
 
breguet_5367pt_3.jpg
 
breguet_5367pt_4.jpg
 
Podsumowując, zachwycająca firma, zachwycające zegarki i wspaniały pokaz zegarmistrzostwa.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzięki uprzejmości kolegi mierzylem wspaniałą referencję, Breguet Reveil du Tsar. Piękne komplikacje i dźwięk alarmu.20200603_184434.jpg20200603_134627.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Dziś dzięki uprzejmości kolegi mierzylem wspaniałą referencję, Breguet Reveil du Tsar. Piękne komplikacje i dźwięk alarmu.


Wesołek z tego zegarka. Tarcza wygląda tak, jakby się uśmiechała. Uprzedzając ewentualne pytania nic dzisiaj nie jarałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, McIntosh napisał:

 


Wesołek z tego zegarka. Tarcza wygląda tak, jakby się uśmiechała. emoji3.png Uprzedzając ewentualne pytania nic dzisiaj nie jarałem. emoji51.png

 

Skojarzenie mam identyczne. :D

 

Ładny zegarek. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2020 o 12:48, Christo napisał:

Polubili się z Filipowym pytonem 😉 Jeszcze go nie zmieniłem na Breguetowskiego krokodyla ani razu...

post-29715-0-45435400-1583408931_thumb.jpeg

Piękny zegarek. Zastanawia mnie jednak dlaczego tarcza sekundnika przesunięta jest lekko w prawo? Chcąc uzyskać efekt asymetrii wydaje się, że powinna być przesunięta trochę mocniej. A tu tak jakoś dziwnie tzn. minimalnie... 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mechanizm. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że to było celowe działanie Bregueta, taki smaczek. Faktycznie wahnik  jest zamontowany decentrycznie w stosunku do całego mechanizmu - tak jak to widać w mechanizmie który pokazał Filip kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy to delikatne przesunięcie tarczy sekundnika Was nie drażni, ale skoro już macie te zegarki to widać nie. 

...a może jednak tak, tylko z uwagi na całą zacną resztę, traktujecie to jako nieistotny drobiazg? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, greg001 napisał:

Chciałem zapytać czy to delikatne przesunięcie tarczy sekundnika Was nie drażni, ale skoro już macie te zegarki to widać nie. 

...a może jednak tak, tylko z uwagi na całą zacną resztę, traktujecie to jako nieistotny drobiazg? 😉

Ta asymetria to jest crème de la crème. Uwielbiam tą markę, jednak w jednym z odcinków Watchfinder ostrzegali przed cenami serwisu. Serwisowaliście już swoje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja traktuję tak jak pisze 70soul, nie nieistotny drobiazg a dodatkowy smaczek.
Mój zegarek mam 2 lata i kupowałem świeżo po serwisie - serwis planuję w miejscu zakupu (Wrzeciono Czasu, tam serwisowałem mojego JLC i działa bez zarzutu dwa lata po serwisie) i nie spodziewam się zabójczej kwoty - za 3-4 lata Wam powiem czy miałem rację 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą na kanale Frederico Talks Watches (polecam jak ktoś nie zna jeszcze https://www.youtube.com/channel/UCH27JDu8g6tPDIjDikVGPog)

byla przeprowadzona rozmowa z zegarmistrzem (jego kolegą) i odpowiedział na pytanie, czym różni się serwis bardzo drogich zegarków od tych z niższej pułki bo jest zawsze różnica w cenie? Odpowiedział, że proces wygląda dokładnie tak samo a cena jest wyższa ze względu na to, że elementy mechanizmu są droższe a występuje ryzyko uszkodzenia czegoś podczas serwisowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja bajka, ale muszę przyznać, że duża klasa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok;) 2 w 1

IMG_20211029_162621.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.