Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gregorian

Drużyna Gregoriana. Zegarki „sportowe” ZSRR - Olimpijczyki, Sportiwne, Stadiony i inne…

Rekomendowane odpowiedzi

Grzechu  PW .


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watek trochę podupadł ,więc  ja pozwolę sobie wkleić moje Sportivne .Właściwie to w tym zegarku nie wiadomo,która strona ładniejszą?

post-67292-0-62989400-1395955281_thumb.jpg

post-67292-0-55102500-1395955298_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archaiczny model Sportiwnego, z lat '50 z "widocznymi śladami upływającego czasu" i jednymi z rzadszych wskazówek, jakie występują w tej marce.

 

post-60300-0-73048700-1396630439.jpg

post-60300-0-73568800-1396630441.jpg

post-60300-0-67110500-1396630443.jpg

 

Dość dziwna koronka - byłbym zdziwiony gdyby była w pełni oryginalna.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Koronka podobna jak w Kamach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze urodziwy mechanizm

 

post-60300-0-59555500-1396648140.jpg

post-60300-0-20911200-1396648143.jpg

post-60300-0-96106600-1396648144.jpg

 

Na mechanizmach znam się średnio ale mam nadzieję, że mnie nikt nie zaraz nie uświadomi, że coś jest nie halo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, pożądana kolorystycznie wersja Poljota stadion.

Tylko niestety ze słabymi wskazówkami i pęknięciem na szkiełku ("sprytnie" :ph34r: przeze mnie uciętym na zdjęciu, lewy "róg")

 

post-60300-0-05497400-1397080969.jpg

post-60300-0-12907200-1397080971.jpg

post-60300-0-82383500-1397080973_thumb.jpg

 

Wskazówki nawet nie są złe na żywo ale makro wydobyło sprawę.

Mam za to wariant z pozłacaną kopertą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze urodziwy mechanizm

 

attachicon.gif122s6122 - Kopia.JPG

attachicon.gif122s6124 - Kopia (2).JPG

attachicon.gif122s6125 - Kopia.JPG

 

Na mechanizmach znam się średnio ale mam nadzieję, że mnie nikt nie zaraz nie uświadomi, że coś jest nie halo..

Wszystko jest halo.All Correct.To jest mechanizm 41M o średnicy 26mm powinien mieć funkcje stop-sekundy i rezerwę chodu ok. 39 godzin.Wymiana koronki to zabieg prosty i szybki (ok,2 sekundy) a  spatynowana tarcza w zegarkach z lat 50 jest naturalnym elementem krajobrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest halo.All Correct.To jest mechanizm 41M o średnicy 26mm powinien mieć funkcje stop-sekundy i rezerwę chodu ok. 39 godzin.Wymiana koronki to zabieg prosty i szybki (ok,2 sekundy) a  spatynowana tarcza w zegarkach z lat 50 jest naturalnym elementem krajobrazu

Ale o co chodzi z tą koronką i tarczą - przecież to oczywista oczywistość :D

Ja pytałem tylko o elementy składowe mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma Sportiwnyje z motocyklista lub koniem?

 

 

RP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie dusigrostwo miałbym i motocykliste i pływaka a były takie z koniem bo nigdy nie widzialem, bardzo ladna kolekcyjka Gregorian i do tego te sportiwne które uwielbiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ponieważ ostatnio, wraz z kilkukrotnym pojawieniem się Czajek hokeistów, kilku kolegów pytało mnie na PW o kwestie rzadkości, cen itp. tych zegarków to od razu tutaj też w wątku moja gradacja zegarków z tzw. obszernymi motywami dyscyplin sportowych. Na ten moment zasadniczo zidentyfikowałem ich pięć podstawowych ale rzeczywiście znacznie różnią się regularnością występowania, możliwościami nabycia czy ceną.

 

Klasyfikacja - od najtrudniej dostępnych (najrzadszych) do najłatwiej - wygląda zatem na ten moment tak:

  1. Czajka Kolarz
  2. Czajka Motocross
  3. Łucz piłkarze
  4. Czajka hokeista
  5. Zaria łyżwiarze

Praktycznie każda z tych pozycji to cała odrębna półka jeżeli chodzi o częstotliwość występowania i dostępność..

 

post-60300-0-10723300-1400336474.png

 

Klasyfikacja cenowa jest trochę odmienna. Z reguły najdroższy jest Łucz (prawdopodobnie także ze względu na wielkość). Wysoko stoi też Motocross. Cena kolarza jest trudna do określenia bo jest niedostępny. Na pewno najtańsza jest Zaria. Hokeista, w zależności od podaży ma natomiast spory przedział - od 65zł do 150zł.

 

Tak jak napisałem też poprzednio - wbrew pozorom, te zegarki są być może nawet trudniejsze do kolekcjonowania niż zegarki olimpijskie. W przypadku olimpijczyków Sprzedający wiedzą, że jest na nie popyt więc się za nimi rozglądają, żeby sprzedawać. Generują się wysokie ceny ale powoduje to też regularne występowanie. Natomiast zegarki z dyscyplinami są rzadkie, pojawiają się nieregularnie a co więcej toczą się o nie wojny aukcyjne. Zdobycie tych pięciu różnych modeli do mojej kolekcji trwało prawie rok.

 

Więcej o tych zegarkach - tutaj

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, przydatna lista. Dorzuciłbym do niej jeszcze:

 

  1. Sława łyżwiarka
  2. Sława kolarz

post-64774-0-55560900-1400343201.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartościowy wniosek ale z tymi dwoma zegarkami to jest pewien problem klasyfikacyjny. Co do zasady, to oczywiście według mojej metodologii należałoby je włączyć do zegarków z tzw. obszernymi motywami dyscyplin sportowych. Ale jednak są wyraźne różnice stylistyczne, graficzne, konstrukcyjne czy nawet przeznaczeniowe (rodzaj linii zegarków dziecięco-młodzieżowych) w stosunku do tej "piątki" pokazanej powyżej. Dlatego uważam, że stanowią one pewną osobną podkategorię, nieporównywalną z poprzednią. Dlatego ich nie umieszczam w tym wykazie (chyba że jako niższy level).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakresie powyższej 5-ki można wspomnieć o ich 2 "wariacjach":

 

Ciekawsza kolorystycznie tarcza

bdb44df91393.png

 

W tym przypadku tarcza jest uboższa

f8152a5e3807.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dalw - Błysnąłeś! :)

Jakbyś mi tylko powiedział a nie pokazał, ze taki Motocross jest - to bym nie uwierzył. Ponieważ zarówno w kolekcjach jak i katalogach, od długiego czasu przewija się tylko ta okrągła wersja. Natomiast z faktami i meandrami radzieckiego zegarmistrzostwa się nie dyskutuje. Jest specjalna sygnowana tarcza w zupełnie innym kształcie i indeksach więc... mamy drugą wersję! Widzę też drobne zmiany - wprowadzono niebieski kolor zamiast czarnego (siodełko, wew. obręcze kół, ziemia spod kół)

 

Dobrze chociaż, że hokeista się sam wykluczył (noworus) bo nie wiem czy bym nerwowo wytrzymał odkrycie 2 nowych wersji zamiast jednej :D

 

PS.

W niesygnowanych amfibiach też występuje Motocross ale w innej grafice no i nie ma sygnowania radzieckiego.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jak podoba Ci się ta wersja okrągłej tarczy? :)

post-6777-0-57567100-1400523260_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się :) Głosuję za.

Zaczyna się historia jak przy zegarkach z Błonia.

Wersja nr. I, nr.II, nr.III ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanabyłem Sławę łyżwiarkę.

Co ciekawe jest to wersja w kopercie nie anodowanej ale chromowanej.

Wygląda o niebo lepiej niż anodowana i w tej wersji klasowo pasuje do ww. "piątki" sportowców.

 

post-60300-0-17760100-1403543047.jpg

post-60300-0-53940000-1403543049.jpg

 

Tu Sława łyżwiarka w wersji rekreacyjnej pt. "lodowisko przed Świętami Bożego Narodzenia"

 

post-60300-0-94361100-1403543051.jpg

 

Ale mam wrażenie, że ta wersja pomimo właściwego kształtu i wielkości koperty - jest jednak niepoprawna. Praktycznie wszystkie łyżwiarki, które spotyka się na rynku są anodowane. W tych kopertach chromowanych spotyka się zwykle "małą łódeczkę", "jeżyka" itp. Trzeba będzie dobrze poszukać ale wydaje mi się, że przeznaczenie tego modelu było dziecięco-młodzieżowe więc koperta anodowana jest tu chyba raczej podstawowa.

 

Przy okazji dygresja.

Czy wiecie, że łyżwiarstwo figurowe w ZSRR pomimo, że utożsamiane z olbrzymimi sukcesami i mocną pozycją na świecie to w konkurencjach indywidualnych solistek nie doczekało się ani jednej Mistrzyni Świata ani Mistrzyni Olimpijskiej?!

 

ZSRR było niesamowitym hegemonem jeżeli chodzi o pary sportowe, później też pary taneczne - wprost dominując i miażdżąc konkurencję -  praktycznie od poł. lat '60 do końca Sojuza. Ale w solistkach szło im słabo - do tego stopnia, że zaledwie kilka razy radzieckie solistki dostawały się w ogóle na podium. Być może ówczesne zapotrzebowanie Bloku Wschodniego na sukces w całości po prostu zaspokajała legendarna Katarina Witt (GDR). Dopiero na początku lat 2000 Rosja doczekała się wielkiej solistki - Iriny Słuckiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, trzeba teraz mocno uważać z olimpijczykami. Właśnie dostałem mailem z Ukrainy propozycje kupienia całych zegarków olimpijskich lub samych tarcz. Załączam fotki - i musze przyznać że gdybym nie wiedział że to produkcja współczesna to bym nie poznał. No chyba ze po kopercie w Zimie.  :D

 

 

post-27093-0-84240700-1404294578_thumb.jpg

post-27093-0-29399800-1404294579_thumb.jpg

post-27093-0-75543900-1404294583_thumb.jpg

post-27093-0-80470700-1404294610_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmartwiłeś chociaż i tak jestem czujny jak ważka i prawie zawsze przed zakupem biorę delikwentów na warsztat porównawczy.

 

Mówisz, że tarcza ZIMa też współczesna? :( (wskazówki, koperta wiadomo)

Tarcza wygląda niby OK - może minimalnie za wyraźne i za grube elementy graficzne na tarczy ale trudno byłoby się przyczepić bez Twojej informacji.

Tarcza Rakiety też wygląda wiarygodnie :( może za wyjątkiem niektórych odcieni kolorystycznych.

 

Dziwne, że włożono je do tak dyskwalifikujących kopert, kiedy przecież na rynku jest tego multum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok dość popularny olimpijczyk ale w komplecie dołączony był miszka ,to jak nie wziąć :Dmiszka%20olimp.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż może być bardziej sportowego i olimpijskiego niż stoper?!

Tak więc - stoper olimpijski marki Agat!

 

post-60300-0-45442500-1408089637.jpg

post-60300-0-54388200-1408089635.jpg

post-60300-0-02147300-1408089633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super nabytek. Gratuluję Grzegorzu.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla Twojej kolekcji olimpijczyków ! Przepiękne i rzadkie okazy ! Brawo :) wielkie gratulacje ! 


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na stoper Grześka prezentuję też coś olimpijskiego - kompas  :D

 

post-27093-0-37677200-1408107521_thumb.jpg

post-27093-0-52624500-1408107522_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaszsf
      Witam serdecznie,
      od jakiegoś czasu szukam odpowiedniego zegarka dla siebie i choć w pierwszej kolejności wybór miał paść na CASIO RANGEMAN GW-9400 to zdałem sobie sprawę że funkcje które posiada niekoniecznie mi się przydadzą. Będę korzystał z nich od święta a i tak najprawdopodobniej w formie ciekawostki niż faktycznie użytecznych funkcji.
      Po przeanalizowaniu tego co faktycznie mi się przyda wybór padł na jeden z modeli GBD/GBA-800 a że ma być to zegarek sportowy to uważam że zasłanianie cyferblatu przez dodatkowe wskazówki które nic nie wnoszą a zajmują jednie przestrzeń roboczą będą zbyteczne. Tak więc GBD-800.
      Szukałem informacji dotyczących różnic między GBD-800-1B a GBD-800SF-1 i nie jestem przekonany czy pomiędzy wersją kolorystyczną istnieją stąd pytanie do was.
      Na jednym ze sklepów różnice między z zegarkami na korzyść GBD-800SF-1:
      GBD-800-1B
      GBD-800SF-1
      Sygnał pełnej godziny, Auto kalendarz, am:pm / 24h, Afterglow, Dual time, Pamięć okrążeń
       
      Czy faktycznie wersja GBD-800-1B jest pozbawiona tych funkcji?
       
    • Przez Mac77
      Witam forumowiczów. Dostałem kolekcję zegarków po moim dziadku i chciałbym je odrestaurować/odnowić. 
      W związku z tym mam pytanie i prośbę o napisanie Waszej opinii o tych zegarkach, oraz słówko o mechanizmie. 
      Wszystkie zegarki oprócz NOAET mają mechanizmy chodzące dobrze.
      Które z nich są najcenniejsze, a które z nich to według was to "złom" ?


    • Przez w17dc0y0t3
      Witam serdecznie wszystkich forumowiczow 
       
      Niedawno zalozylem watek o Poljocie, ale mam jeszcze jeden zegarek po Dziadku, a nawet po Pradziadku. Oba daze sentymentem i zakladam na wazne okazje.
      Jestem ciekawy czy potraficie ocenic z jakiego okresu pochodzi i czy ktos z Was ma podobny na innym pasku (ten obecny to Hirsch'a klejony, bo ma teleskopy stale) ?
      W miare mozliwosci zrobie zdjecie od spodu. Czy Moskwa byly pozlacane, czy rowniez byly zlote?
       

       
      Dziekuje za wiadomosci 
    • Przez rafalczapa
      Iskra 2-56 , ostatnia z pod ręki Mistrza, ostatnia oś balansowa - koniec :-(
       
      Do pełni szczęścia brakuje Saljuta :-D
    • Przez rafalczapa
      Mołnia 4-50, "nowe pasy", teraz "tylko" znaleźć "stare pasy" ;-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.