Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rybak1979GSL

Bezpieczne polerowanie kopert złoconych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałem założyć nowy temat odnośnie polerowania kopert pozłacanych w naszych kochanych rusach :)

 

Czym polerujecie koperty pozłacane ?

 

Podzielcie sie swoimi doświadczeniami- czym bezpiecznie mozna polerować koperty złocone ?

 

Adekwatne do powyższego zapytania - czym nie polerować kopert, co może je tylko zniszczyć i bardziej porysować niż wypolerować.

 

 

Wysłane z mojego iPhone 5s przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To nie jest forum dla leniwych i do mnożenia takich samych tematów.

Wszystko jest dostępne - trzeba zadać sobie tylko trochę trudu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na forum wielokrotnie. Poszukaj zamiast zakładać nowy wątek ;)

Generalnie będzie podobnie jak z chromowanymi.

Generalnie ...to nie będzie tak samo , bo różnica pomiędzy  powłoką  złotą a chromowaną  jest znaczna, jak i w twardości tak i w grubości powłok . Tak samo używa sie różnych materiałów do polerowania różnych powierzchni. Nie uogólniał bym tego aż tak bardzo .

 

Koledze Rybak1979GSL   chodzi o bezpieczne polerowanie koperty , jesli polerowanie miałoby  wygladać generalnie tak samo, to zapewne nie bedzie to bezpieczne dla  kopert:)

 

Kolego Rybak1979GSL tu masz tematy w których możesz poczytać o polerowaniu chromu , nie zmienia to faktu   że musisz  korzystać  z wyszukiwarki na forum . :)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/63231-polerka-chrom/?hl=%2Bpolerowanie+%2Bkoperty&do=findComment&comment=800780 

 
Co 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem że będzie "tak samo"?

Przepraszam napisałeś "podobnie "  masz rację użyłem innego słowa  ,a jednak nie będzie wygladało podobnie  bo i sposób jak i materiały inne . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - generalnie w kilku słowach chciałem wytyczyć kierunek szukania odpowiedzi. Wątek pewnie pójdzie do usunięcia a ja nie chciałem się wdawać w zagadnienia techniczne.

Ja używam podobnego sposobu jak przy chromie i na moje potrzeby wystarcza. Materiałów i tak każdy używa innych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie złoconej koperty należy robić ostrożnie i delikatnie.

Żadnych mocnych maszyn. Ściereczki Cape-Cod, płyn do czyszczenia złota, delikatne pasty polerskie i miękkie ściereczki. Im cieńsza warstwa pozłoty, tym oczywiście większa ostrożność.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam na zbyciu kilka ściereczek w dobrej cenie. Jak zainteresowany to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie złoconej koperty należy robić ostrożnie i delikatnie.

Żadnych mocnych maszyn. Ściereczki Cape-Cod, płyn do czyszczenia złota, delikatne pasty polerskie i miękkie ściereczki. Im cieńsza warstwa pozłoty, tym oczywiście większa ostrożność.

 

Zgadzam się. Mam o tyle łatwiej, że ojciec jest lakiernikiem i lakieruje samochody. Ma wiele różnych past i mleczek (różne gradacje). Biorę zawsze najmniejszą gradacje (najdelikatniejszą), ściereczkę z mikrofibry do lakieru i papier do polerowania. Trzeba robić to bardzo ostrożnie, a szczególnej ostrożności należy poddać kanty i rogi. Tam warstwa złota jest najcieńsza. Mleczko (pasta to coś zupełnie innego. Pasta matuje i zdziera warstwę lakieru, w tym wypadku złota, a mleczko dopiero nadaje blask), którego ja używam ma kolor niebieski i producentem jest 3M. Porządne polerowanie powinno składać się z dwóch etapów. Najpierw używamy pasty. Pasta delikatnie wyszlifuje, lub zedrze wypłowiałą powierzchnie. Pasta pozostawia lekko matowy efekt. Później przechodzimy do mleczka. Wybieramy najmniejszą gradacje, jaka jest dostępna. Dwukrotne wypolerowanie pozwoli uzyskać blask. Później kopertę należy przetrzeć suchą ściereczką z mikrofibry. Do polerowania najlepiej używać papieru do polerowania (Miękki, niebieski papier w dużej rolce przeznaczony dla lakierników). Przy polerowaniu złoconych kopert należy unikać maszyn, polerowanie wykonujemy ręcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... jaka mkoperta takie techniki. Mam Hampdenka WmMcKinley w kopercie złoconej białym złotem. Hampden kiedyś miał na deklu grawerowany napis, kóry jakiś patafian postanowił zetrzeć. Wziął więc papier ścierny i przejechał cały dekiel aż zatarł napis. Wyglądało to okropnie, byłem pewny, ze dokopał sie do białego metalu pod spodem. Dopiero później zauważyłem mosiądz w przetarciu kominka - wziąłem więc ściereczki i pastę polerska i zacząłęm polerować. To po prostu niesamowite jak grube powłoki mają te koperty. Spolerowało się niemal do połysku (widać jeszcze drobne ślady, ale już więcej nie chce ścierać, bo boję się przetarć...), a mosiądzu wciąż nie widać. Z drugiej strony, są koperty, których jeszcze nie zaczniesz polerować, a uuz będą przetarcia. No i przetarcia już istniejące pewnie się powiększą...

Oczywiscie należy uważać tez na zdobione koperty (U ruskich to chyba głównie chodzi o powierzchne szczotkowane), bo polerowanie bardzo wygładza drobne detale, nieodwracalnie ją niszcząc...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób bardzo prymitywny, a może i nieco śmieszny, ale ja cienko złoconą kopertę Czajki poleruję polerką do paznokci (wygląda z pokroju jak pilnik, tylko zamiast papieru ściernego ma mięciutką tkaninę albo papier), najgładszą stroną. Nie zawsze jest łatwo (np. przy uszach -kształt polerki vs kształt koperty), ale połysk jest piękny - koperta wygląda po przepolerowaniu jak nówka sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta polerka do paznokci to nie jest głupia sprawa, kopert jeszcze nie próbowałem, ale szkiełka po papierze 2500 jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób bardzo prymitywny, a może i nieco śmieszny, ale ja cienko złoconą kopertę Czajki poleruję polerką do paznokci (wygląda z pokroju jak pilnik, tylko zamiast papieru ściernego ma mięciutką tkaninę albo papier), najgładszą stroną. Nie zawsze jest łatwo (np. przy uszach -kształt polerki vs kształt koperty), ale połysk jest piękny - koperta wygląda po przepolerowaniu jak nówka sztuka.

Chyba spróbuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ściera sie złocenie w ten sposób ?

 

Ja sama kopertę wsadzam do pojemnika z ciepła woda i płynem do naczyń na pare godzin. Potem ja myje dokładnie miękka szczoteczka do zębów jak najbardziej miękka. Potem wycieram na sucho szmatką miękka i zostawiam. Na końcu filcem matowie lekko i poleruje ściereczką miękka długo długo i tez wyglada jak nowe :)

 

 

Wysłane z mojego iPhone 5s przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.