Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Beckera kupionego na Allegro ( P 42, stan og całkiem niezły) 

Rozpakowałem go, powiesiłem na ścianie, odbezpieczyłem  pręty ,
- wypoziomowałem, podwiesiłem wahadło, nakręciłem i

od samego początku jest problem z biciem godzin

1) zegar bił pierwszy gong b ładnie ( 1 pręt ), ale drugi był głuchy ( ten  z 3 prętów ), jakby młoteczki nie dochodziły dobrze do prętów – po wyjęciu mechanizmu udało mi się  wyregulować dźwięki – poustawiać równo młoteczki
2) zegar się śpieszy ok 1 min na dobę – regulacja tylko przesuwaniem dźwigni wahadła – po regulacji też jest dużo lepiej
3) najważniejsze - zegar bije od 1 godz  do godz 10 tej prawidłowo,

potem bije raz, na połówce 10 -nieraz 11 razy, potem 1 raz i od nowa do 10 tej,  ale nieraz na 2 lub 3 bije po 10 razy ( nieraz bije 11 x na trzeciej , a nieraz maksymalnie 10 razy )

potem na 4 bije 3 x itd., o  8-ej bije 7 razy, po drugiej dobie już tylko 6 razy itd.,

czyli  gubi 1 bicie na 12 godz ( 2 bicia na dobę ),  tzn po dobie np o 8-ej bije 7 razy, po drugiej dobie już tylko 6 razy itd.,

czy to może naprawić – wyregulować tylko zegarmistrz ?

i jeszcze 1 pytanie – do czego służy ruchoma, przesuwana , regulowana 1 śrubką , zgięta pod kątem prostym dźwignia, dotykająca drutów od młoteczków -  umieszczona za tarczą zegara, z tyłu mechanizmu po lewej górnej stronie na godz. 11 tej – do regulacji bicia młoteczków ? patrz 3   rysunek 

proszę o pomoc - w środę chcę go zawieźć do zegarmistrza, ale może da się tego uniknąć

post-68831-0-80369500-1390758231.jpg

post-68831-0-10671300-1390758233.jpg

post-68831-0-58415000-1390758234.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwignia wahadła to mam nadzieję nakrętka regulacyjna pod soczewką wahadła.

Z zaburzeniami bicia sam nic nie zdziałasz...zegarmistrz. Zegary kupione na All jako "sprawne w 110 %" zwykle tam się udają ;)

Dźwignia wygląda na blokadę transportową, ale tego można się tylko domyślać z takiego zdjęcia ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja mam inny problem i jeżeli można podłącze się z temate. Podciągnąłem za wysoko obciążnik i wahadło po pewnym czasie staje. Po ok. 5 min. Obciążniki sa dwa jeden schodzi w dół, a drugi niestety utknął na górze.

Czy można go jakoś odblokować?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Szkoda tylko ze nie wiemy jaki masz typ zegara (obciążniki na lince, łańcuchach) i która waga utknęła...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prostuję niedociągnięcie. Zegar mam taki. A utkneła waga prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniwa łańcucha w szczelinie bębna wchodzą na bolce. Trzeba go z nich zdjąć od przyśrodkowej strony bębna jakimś haczykiem. W wersji ekstremalnej, po odwróceniu werku do góry nogami sam z niego spadnie. Potem pozostaje już tylko umieścić go ponownie we właściwym miejscu. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, podepnę się pod ten temat, bo podobny. Od pewnego czasu mój Becker Silesia (rodzinna ukochana pamiątka) ma problemy z prawidlowym wybijaniem godzin. Po jakiejś dobie od nakręcenia wszystko mu się "miesza". Potrafi wybić za jednym razem np. 16 uderzeń. Pewnie się skończy na zegarmistrzu, ale trochę się boję, bo nie znam nikogo od takich zegarów w Krakowie... Czy to jest jakaś "grubsza sprawa"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez janekp
      Kto  wie  co  to za zegar ,zawieszka  wahadla  jak u Beckera .































    • Przez janekp
      Skan z  1880  roku  opisujacy  ile zebow  obejmowala  kotwica  w  zegarach z  wahadlem  sekundowym u  GB  wczesniej  i  pozniej,jaki  kat tworzyla  kotwica  z  kolem  wychwytowym  ip.Porownanie  do  Kessela.
      Kessels, Heinrich Johann – Watch-Wiki
       
       

    • Przez kropton
      Dzień dobry,
       
      chciałbym poprosić o identyfikację modelu oraz przypuszczalny rok produkcji zegara firmy Gustav Becker.
      Werk P14 
      Nr. 1517731 (wyczytałem, że około to rok 1900-1910, z  kolei logo na cyferblacie sugeruje 1910-1931).
      Zdjęcia w załączeniu.
       
      PS dla ciekawych
      Zegar został znaleziony w stanie złym - połamana oraz niekompletna skrzynia, wykrzywiona oś, brak wahadła,brak jednej wskazówki.
      Jako ze zajmuje się renowacją starych gramofonów a także pasjonuję wszelakimi starociami na warsztat poszedł i zegar.
      Oczywiście zegar już żyje i pomimo, że jest kaleką bez jednej wskazówki (zamiennik już w drodze) to liczy czas jak dawniej.
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
      Piotr
       







    • Przez carliro12
      Panowie, podpowiecie czy ten zestaw z linku ponizej to komplet czy raczej skladak? 

       

      https://allegro.pl/p..._content=oferta

       

      https://allegro.pl/p..._content=oferta

       

      i co sadzicie o tej cenie?

      Bede wdzieczny za komentarze.

       

      dzieki

       

      dokladam kilka zdjec






    • Przez pingwin7
      Witam,
      Mam pytanie odnośnie zegara stojącego Gustav Becker. Zegar jest świeżo po renowacji i co dziwne z renowacji wrócił bez dolnej ścianki. Wcześniej ścianka była, a przynajmniej jej część. Renowator twierdzi, że dolnej ścianki nie powinno być, bo pracujące tam ciężarki i potrzebują przestrzeni.
      Mi się wydaje, że taka ścianka chroni mechanizm zegara przed kurzem.
       
      Bardzo proszę o informację, czy tej ścianki na prawdę nie powinno być.
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.