Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akruszynski

Zegarek ok. 15.000 do koszuli i marynarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

 

Chcialbym Was prosic o pomoc w wyborze zegarka.

 

Poniewaz zakup zwiazany jest ze specjalnym wydarzeniem w zyciu osobistym, chcialbym, zeby zegarek byl czyms specjalnym, pereleka, w pewnym sensie unikatowa, ktora kiedys moglbym podarowac potomostwu lub, jesli nie zasluzy, odsprzedac nie tracac wszystkiego co zainwestowalem.

 

Wiem, ze piramida prestizu to takie cos dla proznych, hedonistow, dla tych ktorzy cenia metke, a nie jakosc, ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze idzie za tym tez sztuka zegarmistrzowska.

 

Szukam czegos skormnego, ale tez zegarka, na ktory jak spojrze, bede wiedzial ile mysli technicznej jest pod tarcza. Wiem wiem, w rzeczonej kwocie 15tys brakuje jednego zera, ale mimo to chcialbym czegos poszukac.

 

Co do ogolnego wygladu, szukam zegarka z brazowym paskiem, srebrna/stalowa koperta i jasna tarcza (chociaz czarnej nie wykluczam), ktory swoim stylem pasowalby do codziennego stroju smart casual, koszuli i marynarki bez krawata. Brazowy pasek dlatego, ze mam juz swojego ML Pontos Day/Date do garnituru i wyjsc galowych, a czern na codzien mi nie zawsze pasuje do ubrania.

W tym zakresie bardzo podoba mi sie TAG Heuer Carrera cal 1887 http://kraff.pl/tag-heuer/3070-tag-heuer-carrera-calibre-1887-chronograph-car2012fc6236.html , ktory miesci sie w zakresie cenowym.

Moim marzeniem jest jednak zdecydowanie IWC Portuguese Chronograph http://www.iwc.com/en/collection/portuguese/IW3714/ , ale sa z nim dwa problemy, nie ma zestawienia brazu ze stala/srebrem (jest zloto), po drugie cena przewyzsza troche budzet.

 

Czy macie moze propozycje, czego moge jeszcze poszukac, co przypominalo by stylistycznie powyzsze oraz mnie nie zrujnowalo?

 

Czy moj wybor TAGa ewentualnie IWC jest dobrym rozwiazaniem w kontekscie jakosci wykonania zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś, jakie wymiary, ale moze Espada? http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zenith,2918

Ilekroć oglądam Zenithy w Aparcie, nie mogę sie oprzeć wrażeniu, że kiedyś będę miał jednego z nich (Espada bądź Central Second).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 41-43mm, mniejszych raczej nie chce. Moj ML ma 40mm i wiem, ze chcialbym niemniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na codzien raczej chronograph :)

 

P.S. A moze ktos skomentuje moje wybory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w tym budżecie Zenith z ElPrimero miażdży konkurencję, tym bardziej jeśli ma być to chronograf:

 

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Zenith,captain,1472

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Zenith,captain,1917

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Zenith,El_Primero,2896

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Zenith,El_Primero,1915

 

spokojnie znajdziesz te zegarki w znacznie lepszych cenach.

 

Powyższe modele w USA od 15 000 zł można utrafić, ale do tego trzeba doliczyć VAT i cło, chyba, że ktoś ma możliwości, ale np ta oferta z Niemiec, z oryginalną bransoletą, której wartość to pewnie z 3000 zł, a którą możesz wymienić na super pasek za 300 zł, wydaje się dość atrakcyjna, toż to prawie 9000 zł taniej niż w Aparcie, tuż za naszą granicą:

 

http://www.chrono24.pl/zenith/captain-chronograph-neu-incl-mwst-mit-box--papier--id1897569.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten TAG, to raczej kiepski wybor?

 

Niestety Zenith Captain juz ogladalem i mimo, ze pieknie wyknany, nie moge sie przekonac do niego, ale moze w tygodniu poczlapie do aparta przymierzyc, wszak na reku wyglada zwykle inaczej, a to wlasnie z tej perspektywy bede na niego zawsze patrzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAG to półka albo dwie niżej niż Zenith czy IWC, a sam pisałeś:

 

Wiem, ze piramida prestizu to takie cos dla proznych, hedonistow, dla tych ktorzy cenia metke, a nie jakosc, ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze idzie za tym tez sztuka zegarmistrzowska.

 

Zenith ma prześwietnie dopracowany mechanizm chronografu, całkowicie własnej konstrukcji, kupowany przez innych producentów, swego czasu np. przez Rolexa do Daytony, ale i też przez TAGa do np. Monzy czy Linka chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyk, chrono, na brązowym pasku, czarna tarcza dopuszczalna - zastanawiam się, dlaczego nikt jeszcze nie zaproponował Moonwatcha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaeger LeCoultre Master Control

 

U Staniego kupisz za 4400 eur

 

post-61776-1390946090,1994_thumb.jpg

 

Edit: dopiero zauważyłem ze 41-43 mm więc odpada bo ten ma 39 ale moze warto jednak zobaczyć bo topowa marka, uniwersalny zegarek casual i świetny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyk, chrono, na brązowym pasku, czarna tarcza dopuszczalna - zastanawiam się, dlaczego nikt jeszcze nie zaproponował Moonwatcha?

 

W sumie zastanawiałem się ogólnie nad Speedmasterami (bo rozumiem że o Omege Ci chodzi), ale tachymeter ma jednak zbyt sportowy charakter (przynajmniej w tej formie, czyli zewnętrzny na kopercie) więc odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC rzeczywiście super opcja:

 

13021305%5B1%5D.jpg

 

tylko do Zenitha trzeba dość dużo dołożyć - ten model to ok 25 000 zł - Zenitha chrono na pasku dostanie się od ok 17 000 zł - czyli trzeba dopłacić do Zenitha jeszcze ok 50% jego ceny.

 

Jeśli rozważamy konkurenta zwykłego Master Controla - spod szyldu Zenitha - sytuacja jest podobna.

 

Generalnie JLC jest droższe od podobnego Zenitha o ok 35-50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tylko do Zenitha trzeba dość dużo dołożyć - ten model to ok 25 000 zł - Zenitha chrono na pasku dostanie się od ok 17 000 zł - czyli trzeba dopłacić do Zenitha jeszcze ok 50% jego ceny.

 

Jeśli rozważamy konkurenta zwykłego Master Controla - spod szyldu Zenitha - sytuacja jest podobna.

 

Generalnie JLC jest droższe od podobnego Zenitha o ok 35-50%

 

JLC to marzenie, ale dzisiaj out-of-budget. Niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<br /><br />Generalnie JLC jest droższe od podobnego Zenitha o ok 35-50%

<br />Bo Zenithy to bardzo fajne zegarki są, za godziwe pieniądze, ale JLC to jednak półka wyżej.<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<br />Bo Zenithy to bardzo fajne zegarki są, za godziwe pieniądze, ale JLC to jednak półka wyżej.<br /><br />

Zgadzam się. Ale obie te marki mają moim zdaniem bdb stosunek ceny do jakości w swoich klasach. I moim zdaniem zdecydowanie bliżej Zenithowi do JLC (własne werki, historia marki, wykonanie, prestiż) niż TAGowi do Zenitha. Cenię JLC za to, że mają wiele zegarków w stali, co obniża ich cenę o połowę w stosunku do złotej wersji, fajne by były Patki calatravy w stali moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StaryWilk'u, czy moglbys jeszcze sie wypowiedziec w podobnym celu co do IWC i... Breitlinga... Dzis zobaczylem transocean i mimo, ze bez chrono, wygladal bardzo ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że mnie pytasz o pozycjonowanie marek, ale powiem Ci, że jest tyle opinii ile piszących.

 

Jedno jest też prestiż marek jako całość (cała historia, najbardziej skomplikowane modele w kolekcji, liczba patentów, własnych werków i wiele innych), a drugie jest porównanie konkretnych modeli. Bo większy prestiż będzie miał najlepszy TAG w stosunku do najtańszego Zenitha. Do czego zmierzam - w zasadzie uważam, że np. JLC jako marka ma wyższy prestiż i pozycjonowanie niż Zenith, ale akurat modele z poprzedniej strony czyli Captain chrono i Master control chrono - te modele są bardzo porównywalne jeśli chodzi o wiele cech i mają wg mnie zbliżony prestiż: oba mają własne, uznane werki, oba są świetnie wykonane, oba mają spójną, spokojną, elegancką stylistykę. W tym konkretnym wypadku, moim zdaniem dopłacamy różnicę w cenie za markę JLC.

 

Jeśli chodzi o markę jako całość to IWC wg mnie coś jak Zenith, Breitling coś jak TAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

 

jeśli chronograf nie byłby bezwarunkowym wymogiem, zaproponowałbym Aqua Terra 41,5mm w poniższej wersji:

 

3u3s.jpgenbx.jpg

 

 

standardowo jest brązowy pasek lub bransoleta - bardzo uniwersalna, zresztą jak i sam zegarek, który jest świetnym wyborem na co dzień. Uważam również, że kaliber 8500 z niskostratnym wychwytem Co-Axial byłby tym miłym akcentem - myślą techniczną pod cyferblatem. Smaczku dodają indeksy, wskazówki, logo i okienko datownika wykonane z różowego złota.  

   

 

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że mnie pytasz o pozycjonowanie marek, ale powiem Ci, że jest tyle opinii ile piszących.

 

Jedno jest też prestiż marek jako całość (cała historia, najbardziej skomplikowane modele w kolekcji, liczba patentów, własnych werków i wiele innych), a drugie jest porównanie konkretnych modeli. Bo większy prestiż będzie miał najlepszy TAG w stosunku do najtańszego Zenitha. Do czego zmierzam - w zasadzie uważam, że np. JLC jako marka ma wyższy prestiż i pozycjonowanie niż Zenith, ale akurat modele z poprzedniej strony czyli Captain chrono i Master control chrono - te modele są bardzo porównywalne jeśli chodzi o wiele cech i mają wg mnie zbliżony prestiż: oba mają własne, uznane werki, oba są świetnie wykonane, oba mają spójną, spokojną, elegancką stylistykę. W tym konkretnym wypadku, moim zdaniem dopłacamy różnicę w cenie za markę JLC.

 

Jeśli chodzi o markę jako całość to IWC wg mnie coś jak Zenith, Breitling coś jak TAG.

 

Dzięki za podsumowanie. Czy mógłbyś mi powiedzieć, czy ewentualnie lepiej brać IWC z werkiem in-house'owym, czy bardziej tego bazującego na sprawdzonej ETA. Portuguase Chrono jest modyfikowaną ETA, ale pozostałe portugalczyki to już in-house.

 

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Omega co pokazal Tomek jest tutaj chyba najlepsza propozycja i bez problemu kupisz ja ponizej 15.000 pln 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez Michal_1985
      Witam, ostatnio zakupiłem zegarek wskazany w temacie wątku, natomiast stan pudełka pozostawia wiele do życzenia. 
      Zatem, jeśli ktoś dysponuje pudełkiem w stanie bdb/idealnym (najlepiej z instrukcją do tego modelu) to proszę o kontakt w celu omówienia oferty :)
       
      Pozdrawiam
      Michał 
    • Przez Stan_101
      Sprzedam Tag Heuer Carrera CAR2014.BA0799 bardzo mało używany.

      Zegarek kupiony w styczniu 2020 r. Sprzedaję z całym kompletem, tj. kartonik, pudełko, książeczki, ogniwa do bransolety.
       
      Carrere nosiłem sporadycznie, tylko w weekendy na zmianę z 2 innymi automatami. 
       
      Stan oceniam na 8,5/10. Posiada bardzo delikatne ślady użytkowania, jedynie jakieś włoskowate mikroryski na gładkich powierzchniach. Szkło czyste, bransoleta w super stanie,  starałem się wszystko pokazać na zdjęciach. Antyrefleks w tym zegarku jest świetny. Zegarek na żywo robi "robotę" 
       
       
      Cena: 9 700 zł.
       













×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.