Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akruszynski

Zegarek ok. 15.000 do koszuli i marynarki

Rekomendowane odpowiedzi

Ta Omega co pokazal Tomek jest tutaj chyba najlepsza propozycja i bez problemu kupisz ja ponizej 15.000 pln 

 

Spytam przewrotnie: dlaczego tak uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz odpisuje , 

 

Bo jest ladna , ma dobry i ladnie wygladajacy mechanizm , odpowiednia wodoszczelnosc zeby w niej plywac , mozna miec ja zarowno na pasku jak i bronsolecie czyli jest uniwersalna , znana rozpoznawalna z marka a co za tym idzie jak bedziesz chcial ja kiedys sprzedac nie bedziesz mial z tym problemu , dobra rezerwa chodu i wg mnie pasuje i do oficjalnego i do casual  stroju , ma dobra cene do tego co oferuje , dobra gwarancje producenta 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz odpisuje , 

 

Bo jest ladna , ma dobry i ladnie wygladajacy mechanizm , odpowiednia wodoszczelnosc zeby w niej plywac , mozna miec ja zarowno na pasku jak i bronsolecie czyli jest uniwersalna , znana rozpoznawalna z marka a co za tym idzie jak bedziesz chcial ja kiedys sprzedac nie bedziesz mial z tym problemu , dobra rezerwa chodu i wg mnie pasuje i do oficjalnego i do casual  stroju , ma dobra cene do tego co oferuje , dobra gwarancje producenta 

 THX :)

 

Muszę zobaczyć na ręku, czy będzie mi pasować, gdyż wcześniej myślałem bardziej o chronographie, ale ortodoxem nie jestem.

 

a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli musi być chrono to może mój Breguet type XXI by ci pasował,prestiżu firmie nie brakuje. Wygląda na nieużywany. 

Możliwe ze zmieści byś się w kwocie lub niewiele ja przekroczysz

 

Za dwa dni będę wiedział czy kumpel leci do PL


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli musi być chrono to może mój Breguet type XXI by ci pasował,prestiżu firmie nie brakuje. Wygląda na nieużywany. 

Możliwe ze zmieści byś się w kwocie lub niewiele ja przekroczysz

 

Za dwa dni będę wiedział czy kumpel leci do PL

Wiem, ze cuduje, ale podobnie jak tachymeter tak i inne cyferki na zewnatrz mi nie leza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podsumowanie. Czy mógłbyś mi powiedzieć, czy ewentualnie lepiej brać IWC z werkiem in-house'owym, czy bardziej tego bazującego na sprawdzonej ETA. Portuguase Chrono jest modyfikowaną ETA, ale pozostałe portugalczyki to już in-house.

 

A.

Nie wiem co Cię interesuje najbardziej - jeśli awaryjność - nie mam takiej wiedzy, musiałbyś poczytać to forum i inne fora zagraniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem w weekend ponownie przepastny internet oraz odrobinę zrewidowałem podejście do zegarka... cały czas szukam czegoś do stroju smart casual z brązowym paskiem, ale chciałbym aby zegarek również dobrze prezentował się do jeansów, koszuli, swetra po godzinach i weekend, również letnie. 

Pomysłów miałem sporo wcześniej plus Wasze podpowiedzi doszedłem do następujących konkluzji. 

1) IWC Portuguese już odpadł, ponieważ na żywo nie pasuje do moich celów (podobnie TAG, który cały czas jest piękny w moich oczach, ale w weekend nie będzie się prezentował adekwatnie).

2) Za to do moich celów odpowiednie wydają się stonowane awiatory.

Na własny pożytek zrobiłem sobie podsumowanie, na razie bez przypisanych wag, natomiast porównałem interesujące mnie parametry (przynajmniej na dziś).

 

Oto co wyszło:

Clipboard02.jpg

 

 

* - cena to najniższa z chrono24, używałem jednego źródła dla porównania

* - reserwa chodu - tu punktowany było więcej niż 48h, czyli tyle ile maks bywam bez zegarka

* - nie uzupełniłem czynniku żony, na razie bardzo się denerwuje jak ją pytam, który jej się bardziej podoba (na początku skłaniała się do IWC chrono spitfire i B&M)

* - nie jestem pewien do końca, czy mechanizmy Omegi są in-house czy na bazie ETy.

 

Ja osobiście skłaniałbym się ku IWC spitfire gdyby nie cena lub Zenith Pilot Big Date, co potwierdzają wyniki, natomiast zaskakująca wysoko uplasowały się Speedmastery.

 

Może jeszcze jakieś sugestie z Waszej strony co do wyboru lub ewentualne wskazanie błędów w tabeli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz zakup zwiazany jest ze specjalnym wydarzeniem w zyciu osobistym, chcialbym, zeby zegarek byl czyms specjalnym, pereleka, w pewnym sensie unikatowa, ktora kiedys moglbym podarowac potomostwu lub, jesli nie zasluzy, odsprzedac nie tracac wszystkiego co zainwestowalem.

 

Patrząc pod tym kątem:

np. takie

http://allegro.pl/patek-philippe-zloty-zegarek-automat-i3936267827.html

http://allegro.pl/luksusowy-audemars-piguet-royal-oak-automatic-i3940962113.html

 

albo jakiś Rolex jeśli nowy np.

1064285d1367095478-wts-dj-ii-rolex-ref-1

 

1F600EFB-A13C-4390-A85A-74D91BA1AFFD-980

 

Rolex116300.jpg

 

Pozostaje problem - jakoś nie pasuje mi do nich pasek :)

 

Ja dysponując budżetem 15-20 000 szukałbym coś z Zenitha, Rolexa, JLC lub Grand Seiko, ewentualnie GP jeśli miałby być to nowy zegarek.

Z używek jakiegoś Patka vintage albo AP Royal Oak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma GS na sprzedaż na bazarku. Napisz do użytkownika cer_tom bo wglądu na bazar przy tylu postach chyba nie masz.

GS to świetnie wykonane zegarki z wieloma pięknymi detalami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

* - nie jestem pewien do końca, czy mechanizmy Omegi są in-house czy na bazie ETy.

 

 

 Omegi Broad Arrow to F.Piguet-based 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc pod tym kątem:

np. takie

http://allegro.pl/patek-philippe-zloty-zegarek-automat-i3936267827.html

http://allegro.pl/luksusowy-audemars-piguet-royal-oak-automatic-i3940962113.html

 

albo jakiś Rolex jeśli nowy np.

 

 

Pozostaje problem - jakoś nie pasuje mi do nich pasek :)

 

Ja dysponując budżetem 15-20 000 szukałbym coś z Zenitha, Rolexa, JLC lub Grand Seiko, ewentualnie GP jeśli miałby być to nowy zegarek.

Z używek jakiegoś Patka vintage albo AP Royal Oak.

 

Hmm... jest tylko kwestii kilka:

- Rolex odpada... jakoś nie czuje stylistyki, a ciężar gatunkowy marki nie pomoga.

- AP Royal Oak podobnie jak Rolex, nie moja stylistyka, natomiast kolekcja JULES AUDEMARS wygląda pięknie, jednak zostawie ją sobie na rozważania następnego zegarka

- JLC Master Chronograph jest super, ale poszukuje brązowego paska wiec to odpada

- GP podobnie jak AP, ogólnie nie moja stylistyka poza kolekcją GIRARD-PERREGAUX 1966 i tu również podobnie jak AP, zostawie sobie na następny raz

 

Coż... chwliowo jeszcze nie dorosłem do eleganckich AP czy JLC lub GP, będą na później. A pasek brązowy jest dla mnie kluczowy...

 

Pozostaje przy Zenithach Pilot, El primero, JLC Master Hometime i IWC spitfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko dodam ze przeciez mozesz zmienic pasek, na forum jest kilku fachowcow, zrobia Ci pasek w jakim kolorze chcesz i z jakiej skory chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawialem, ale nie czuje sie az tak wspanialym designerem aby stworzyc pasek lepszy niz przygotowali producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Broad Arrow sprzedawana na brązowym pasku. Moim zdaniem warta polecenia, bardzo ładnie się komponuje z brązową tarczą wykończoną złotymi indeksami i wskazówkami dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach , efekt końcowy jest wręcz powalający , do tego wypukły szafir jak dla mnie bomba.

http://www.omegawatches.com/collection/speedmaster/broad-arrow/co-axial-chronograph-42-mm/32193425013001

Nie tak dawno na allegro można było kupić za 16000zł, ktoś powie że zegar z komplikacjami nie do garnituru, ja używam go właśnie do tego celu i w mojej ocenie idealnie do tego pasuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam Broad Arrow ale raczej w drugiej kolejnosci, aczkolwiek do wygladu nie mam zadnych zastrzezen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: czy ktos z Was ma Zenith Pilot Big Date i moglby cos wiecej o nim powiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

zegarek pasujący do stylu smart casual z brązowym paskiem, na mój gust, powinien mieć jasny cyferblat

 

bardziej pasuje to do tego stylu

 

ale oczywiście to kwestia gustu

 

 

generalnie uważam, że  czerń do brązu tak średnio pasuje, co nie zmienia faktu, że ten pilot zenitha jest zaje…

 

 

podr

 

grzegorz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ja bym się może jeszcze zastanowił nad Breitling Transocean z mechanizmem B 01.

 

"Przepraszam, zauważyłem dopiero teraz że był już brany pod uwagę..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się może jeszcze zastanowił nad Breitling Transocean z mechanizmem B 01.

 

"Przepraszam, zauważyłem dopiero teraz że był już brany pod uwagę..."

Brałem pod uwagę GMT z powodu kolorystyki na stronie breitlinga, który jest na B04.. ale tu pojawia się pytanie... Na stronie Breitlinga nie istnieje wersja transocean chronograph w opisywanych przez Ciebie kolorach, ale na chrono24 takie są?? skąd się bierze ta rozbieżność???

 

Zegarek bardzo ładny i stylem bardzo przypominający Omege Speedmastera w tych samych kolorach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

generalnie uważam, że  czerń do brązu tak średnio pasuje

 

 

ja tak nie uważam :)

 

wzpk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Brałem pod uwagę GMT z powodu kolorystyki na stronie breitlinga, który jest na B04.. ale tu pojawia się pytanie... Na stronie Breitlinga nie istnieje wersja transocean chronograph w opisywanych przez Ciebie kolorach, ale na chrono24 takie są?? skąd się bierze ta rozbieżność???

 

Zegarek bardzo ładny i stylem bardzo przypominający Omege Speedmastera w tych samych kolorach :)

Jak chcesz wybierać pomiędzy tarcza (białą/czarną) i innym paskiem, także rodzaj koperty (stal/złoto) to na stronie Breitling masz możliwość dokonania tego, tylko w zakładce "My breitling made to measure" - tzn: "własna kompozycja". I wtedy możesz i wybrać zegarek nawet z zielonym paskiem kroko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez Michal_1985
      Witam, ostatnio zakupiłem zegarek wskazany w temacie wątku, natomiast stan pudełka pozostawia wiele do życzenia. 
      Zatem, jeśli ktoś dysponuje pudełkiem w stanie bdb/idealnym (najlepiej z instrukcją do tego modelu) to proszę o kontakt w celu omówienia oferty :)
       
      Pozdrawiam
      Michał 
    • Przez Stan_101
      Sprzedam Tag Heuer Carrera CAR2014.BA0799 bardzo mało używany.

      Zegarek kupiony w styczniu 2020 r. Sprzedaję z całym kompletem, tj. kartonik, pudełko, książeczki, ogniwa do bransolety.
       
      Carrere nosiłem sporadycznie, tylko w weekendy na zmianę z 2 innymi automatami. 
       
      Stan oceniam na 8,5/10. Posiada bardzo delikatne ślady użytkowania, jedynie jakieś włoskowate mikroryski na gładkich powierzchniach. Szkło czyste, bransoleta w super stanie,  starałem się wszystko pokazać na zdjęciach. Antyrefleks w tym zegarku jest świetny. Zegarek na żywo robi "robotę" 
       
       
      Cena: 9 700 zł.
       













×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.