Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sapek

Omega speedmaster manual vs automat

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z powyższym zadam pytanie ; jw  który  mechanizm jest lepszy, trwalszy itp ( o ile można takie zestawienie zrobić, który byście wybrali?

Swego czasu miałem powyższy zegarek z mechanizmem manualnym i zastanawiam się nad powrotem do onego tylko po prostu nie wiem czy wziąć taki sam czy może automat

doradzicie coś ?

Jeśli podobny wątek\problem  z wyborem był poruszany proszę przenieść w odp miejsce, i poinformować mnie ot tym ;)

dzięks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cal 9300 pominę - jego rozmiar i grubość dyskwalifikują go w moich oczach.

Według mnie nie ma dylematu "manual czy automat". Pytanie brzmi "co najpierw: manual czy automat" :D

Manual bo to legenda i wygoda, znakomita czytelność tarczy, po prostu zegarek skończony. A czy będzie to 321, 861 czy 1831 to bez różnicy. Jeśli automat to raczej któryś ze starych - 1040, 1041 czyli przodkowie Lemanii 5100 i 1045 czyli rzeczona Lemania. Świetne, trwałe i dokładne werki, ciekawy design i licznik minut biegnący przez całą tarczę - 60 minut. nie musisz się zastanawiać które pół godziny pomiaru już minęło. Innymi automatami bym sobie głowy nie zatrącał. Nie w speedmasterze.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cal 9300 pominę - jego rozmiar i grubość dyskwalifikują go w moich oczach.

Według mnie nie ma dylematu "manual czy automat". Pytanie brzmi "co najpierw: manual czy automat" :D

Manual bo to legenda i wygoda, znakomita czytelność tarczy, po prostu zegarek skończony. A czy będzie to 321, 861 czy 1831 to bez różnicy. Jeśli automat to raczej któryś ze starych - 1040, 1041 czyli przodkowie Lemanii 5100 i 1045 czyli rzeczona Lemania. Świetne, trwałe i dokładne werki, ciekawy design i licznik minut biegnący przez całą tarczę - 60 minut. nie musisz się zastanawiać które pół godziny pomiaru już minęło. Innymi automatami bym sobie głowy nie zatrącał. Nie w speedmasterze.

Pozdrawiam,

dodałbym 863.. :) ja zweryfikowłaem swoje poglądy i bardzo mi się podobają Speedmastery w automacie na Lemanii 5100  a i "reduced" też ,na żywo jest świetny..więc to tylko kwesta gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie... jest jaśniej i wybór nie będzie dzieki Wam stanowić większego problemu Wasyl gdybym miał kupic manu i auto z uwagi na ich piękno  zapewne nosił bym jeden na jednej a drugi na drugie ręce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.