Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spy

ChronoDB (Windows, macOS, Android)

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny pomysł , i również żałuję że nie ma wersji na os X...


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę brakuje w paru miejscach możliwości dodawania własnych słowników. Wiadomo nie wszystko się przewidzi. Chodzi o wszystkie rozwijane listy na ciemniejszych polach. np.: kryształ -> szafir, syntetyczny szafir, mineralny, plexi - a ja np. akurat nie mam tam żadnego szkła  :)  opcji takiej brak chyba że da się to jakoś dodać !? Sprawdzę jeszcze czy da się w tym programie dodawać różne inne cykadła np. zegary :)

Nie chciałem do wszystkiego robić własnych słowników, byłoby to zbyt pracochłonne dla większości użytkowników. Te wartości są ograniczone. Jesteśmy w fazie testowania i mogę dodać dowolne wartości czy funkcje.

 

BTW Nie masz w zegarku szkiełka? Tarcza nie jest niczym osłonięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł , i również żałuję że nie ma wersji na os X...

Tak, ten nieszczęsny OS X. Na iOS to możnaby jeszcze coś wymyślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem do wszystkiego robić własnych słowników, byłoby to zbyt pracochłonne dla większości użytkowników. Te wartości są ograniczone. Jesteśmy w fazie testowania i mogę dodać dowolne wartości czy funkcje.

 

BTW Nie masz w zegarku szkiełka? Tarcza nie jest niczym osłonięta?

rozumiem, ale jak ktoś nie chce dodawać nowych to niech ma może te standardowe. No właśnie szkiełka na razie brak, drugi przykład rakieta drewniana: wykończenie jest tylko szczotkowane, polerowaniem, PVD, DLC. Jak by dało radę coś tam jeszcze dopisać samemu to można byłoby zaadoptować trochę program np. do zegarów. Po za tym program dla mnie super :) i w końcu można mieć wszystko w jednym miejscu. Jak mi coś wpadnie jeszcze do głowy to napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z własnymi słownikami jest jeszcze przy eksport/import. Trzeba eksportować po nazwach i tworzyć słowniki "w locie".

Chciałem tego uniknąc gdzie się da, bo obniża to mobilność danych. Też lubię gdy wszystkie słowniki są dynamiczne ale tu chciałem znaleźć jakiś kompromis. Poczekajmy jeszcze co powiedzą inni.

 

A, i najważniejsze, importowanie do innej wersji językowej będzie problematyczne...

 

Dołożę opcję "brak" do szkiełka. Napisz czego jeszcze brak.

 

Nie rozumiem problemu z wykończeniem - materiał koperty/obudowy można samemu wpisać (np. drewno). Zegar będzie najpewniej miał materiał: drewno + wykończenie: polerowane. Ale na zegarach się nie znam i tu na pewno brakuje informacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spy!

Ja również pozwoliłem sobie zainstalować Twoją aplikację. Dziekuję za jej udostępnienie.

Jest moc!

Pomysł z samodzielną modyfikacją słowników - zacny.

Jak dla mnie - w kategorii "rodzaj zegarka" brakuje opcji "casual".

3mam kciuki za rozwój projektu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zainstalowałem i chodzi dobrze (Win7 64 bit).

Zauważyłem też pewne nidociągnięcia.

 

1. w zakładce MECHANIZM (dodatkowe info brak komplikacji repeater)

2. jeżeli już jest założona karta dla zegarka w zakładce MECHANIZM brak możliwości edycji i wprowadzania poprawek)

można to zrobić z pozycji Słownika - mechanizm, ale jest błąd gdy wpisuje się rezerwę chodu w karcie wskakuje okresowy przegląd i na odwrót.

 

Myślę, że w zakładce mechanizm przdałby się przycisk edytuj lub tak jak jest w innych zakładkach żeby była możliwość nanoszenia poprawek.

 

Na początku w pozycji typ zegarka, jeżeli wybierzemy zegar potrzebna jest też możliwość wyboru np. wiszący, stojący, budzik, roczniak, kareciak itp. Tu proszę o zabranie głosu innych kloegów.

 

Ogólnie program już jest super i długo czekałem na coś takiego dlatego wielkie dzięki dla autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Brakujące rzeczy dorzucę.

Co do zegarów to potrzebuję informacji bo kompletnie się tym tematem nie interesowałem. Rozumiem, że informacje np. dotyczące mechanizmu też są zupełnie inne. Np. gdzie wrzucić info, że zegarek jest z kukułką? Jest to styl czy mechanizm? Jako styl rozumiem: wiszący, stojący i biurkowy. Natomiast reszta to chyba rodzaj mechanizmu?

Jakbyś miał angielskie nazwy tych styli zegarów to też byłbym wdzięczny.

 

Odnośnie zakładki mechanizmu: to jest to zrobione specjalnie w ten sposób ponieważ informacje dotyczące mechanizmu są wspólne dla wielu zegarków - poza jednowskazówkowcem i ekranowaniem, które nie modyfikują mechanizmu - i żeby użytkownik wiedział, że zmienia dane nie tylko dla tego konkretnego zegarka modyfikacja jest przeniesiona do Słowników. Ale chyba włączę edycję na poziomie zegarka bo większość ma z tym problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jest nowa wersja 0.4 - menu Narzędzia/Sprawdź aktualizacje. Trochę to trwało ale czekałem na wykonanie logotypu i ikon.

Są dodatkowe pola (także dla zegarów), zmieniona jest obsługa mechanizmu (można zmieniać z poziomu zegarka), zmieniona została także karta produktu i inne poprawki.

 

Uwaga: jeśli ktos chce zmienić sobie ikonę na pulpicie to nowa ikona jest w katalogu system (chronodb.ico).

 

Mam nadzieję, że nie będzie problemu z aktualizacją. Dzięki za uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluję pomysłu,zainstalowałem sobie ten program ver.0.4, jest b.dobry ale parę uwag mi się nasuneło przy okazji pracy z programem

-przy wyborze opcji zegarek kieszonkowy(niektórzy takie mają)-nie ma mozliwości wyboru rodzaju mechanizmu

-w menu "koperta"- nie ma mozliwości zapisu opcji"brak koronki" mimo że ta opcja jest- zawsze zapisuje się normalna

-w menu "dodatkowe info", zapis w tym menu przechodzi na wszystkie inne dodane zegarki, mimo że dotyczy tylko konkretnego modelu np wpisałem "alarm cyfrowy' do modelu casio kwarcowego, a pojawiał mi się wpis w automacie, kieszonkowcu, chronach i wszystkich innych wpisanych zegarkach.

 

Przydało by się może jeszcze dodać parę funkcji np. dual time,  drugi odczyt- 24h/dzien-noc, przyciski w menu koronka

Ale to tylko takie moje luźne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluję pomysłu,zainstalowałem sobie ten program ver.0.4, jest b.dobry ale parę uwag mi się nasuneło przy okazji pracy z programem

-przy wyborze opcji zegarek kieszonkowy(niektórzy takie mają)-nie ma mozliwości wyboru rodzaju mechanizmu

Dzięki za info. Jakie są rodzaje mechanizmów kieszonek?

 

-w menu "koperta"- nie ma mozliwości zapisu opcji"brak koronki" mimo że ta opcja jest- zawsze zapisuje się normalna

Poprawię to.

 

-w menu "dodatkowe info", zapis w tym menu przechodzi na wszystkie inne dodane zegarki, mimo że dotyczy tylko konkretnego modelu np wpisałem "alarm cyfrowy' do modelu casio kwarcowego, a pojawiał mi się wpis w automacie, kieszonkowcu, chronach i wszystkich innych wpisanych zegarkach.

Dodatkowe pola definiwane są dla wszystkich zegarków, żeby je można było później klasyfikować i wyszukiwać. Np. można wyszukać wszystkie zegarki które mają grawer z data 1970 - pole "Grawer" wartość "1970". W przeciwnym razie w każdym zegarku byłoby pole grawer nie połączone z innymi i wyszukiwanie byłoby utrudnione.

 

Przydało by się może jeszcze dodać parę funkcji np. dual time,  drugi odczyt- 24h/dzien-noc, przyciski w menu koronka

Ale to tylko takie moje luźne uwagi.

24 godziny można zdefiniować w polu "Godziny" jest do wybor 6, 12 i 24.

Co masz na myśli pisząc "przyciski w menu koronka"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu od udostępnienia aplikacji. Mam nadzięję, że parę osób używa. Możecie wrzucić jakieś screeny pokazujące jak wyglądają wasze kolekcje? Jeśli to nie tajemnica.

 

Ew. poproszę o parę screenów na emaila, adres jest na ekranie "O programie".

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jakie są rodzaje mechanizmów kieszonek?

 

Takie jak w naręcznych zegarkach: wszystkie stare kieszonki ale i te robione współcześnie mają ręczny naciąg, są też kwarcowe, niespotkałem się póki co z automatem

 

 

24 godziny można zdefiniować w polu "Godziny" jest do wybor 6, 12 i 24.

 

Ale to pole ja rozumim jako podstawowy sposób pokazywania czasu tzn. albo zegarek pokazuje czas w systemie 12-godz albo 24-godz

Ja miałem na mysli dodatkową funkcię wskazywania czasu, są takie modele zwłaszcza w kwarcach gdzie poza bieżacym czasem pokazywanym w systemie 12-godz jest subtarczka gdzie pokazywany jest ten sam czas ale w systemie 24-godz albo jest pole identyfikatora "dzien/noc".To miałem na mysli pisząc.

Co masz na myśli pisząc "przyciski w menu koronka"?

Tu chodziło mi o to że są zegarki przewaznie kwarcowe/sam taki mam/ gdzie nie ma w ogóle koronki ustawia się czas przyciskami

Można by, to moja sugestia wstawic w menu koperta funkcje "przycisk" z wyborem np. "jeden" "dwa" itd.  To może byc tez użyteczne w  chronografach ale także w normalnych automatach gdzie oprócz koronki są przyciski głownie do korygowania dat albo miesięcy(sam taki zegarek mam, ktory ma i koronkę i przycisk a nie jest chronografem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobre propozycje. Będa uwzględnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa aktualizacja (0.4a) jest dostępna. Doszły nowe pola i drobne poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziś ściągnąłem programik, bo zegarków zaczyna przybywać, a pamięć coraz słabsza, żeby ogarnąć historię każdego.
Zainstalował się bez problemów, ale problem pojawił się przy próbie dodania nowego zegarka, ponieważ wyskakuje mi okno z takim komunikatem:

 

2m3in39.jpg

 

Po kliknięciu OK pojawia się kolejne okno z błędem, tym razem o treści: "no such column: DIAL_Month".

Potem jest trzecie okno, gdzie tylko potwierdzam wyjście z programu, zamyka się program.

 

Gdy próbuję w słownikach dodać mechanizm (pozostałe kategorie w słowniku dodały się bez problemu), to mam podobny komunikat jak przy próbie dodania zegarka w oknie głównym:

 

vqo48h.jpg

 

Jest tylko to jedno okno z błędem, po naciśnięciu OK zamyka się i zostaje tylko okno główne programu.

 

Mój system to win7 home premium 64 bit.

Może robię coś źle albo z instalacją poszło coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać. Sprawdzę co i jak.

 

Sorry, jednak coś schrzaniłem. Jest nowa wersja (0.4b) do ściągnięcia.

Odinstaluj to co jest (Start->Panel sterowania->Odinstaluj programy) i zainstaluj jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnięty, zainstalowany, działa i jest super! :wub:
Wielkie dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powstało na os x?! :(


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jeśli już to powstanie na iOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Czyli trzeba odpalić zabytek muzealny z xp! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z takim katalogiem, fajnie by było jakby dało się eksportować bazę danych na jakiś zewnętrzny serwer jako backup (chociażby na dysk google lub dropboxa) z automatu co jakiś czas, da się takie coś zrobić? 

 

Mnie marzy się program wspomagający szukanie zegarków, który zebrałby wszystkie obserwowane zegarki z wszystkich portali, aukcji itd, razem z katalogiem (podobnie jak w przypadku Twojego programu). Ktoś wie czy takie coś jest w ogóle realne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z takim katalogiem, fajnie by było jakby dało się eksportować bazę danych na jakiś zewnętrzny serwer jako backup (chociażby na dysk google lub dropboxa) z automatu co jakiś czas, da się takie coś zrobić? 

 

 

Mam na mojej liście automatyczny backup -  jak czas pozwoli...

Na razie trzeba eksportować ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jan M. Krawczyk
      Z wielką przyjemnością możemy ogłosić udostępnienie naszej klubowej aplikacji na telefony z systemem iOS oraz Android. Linki do aplikacji podane są poniżej.
       Aplikacja stanowi pomoc w lokalizacji sprawdzonych punktów zegarmistrzowskich, producentów i dystrybutorów zegarków, jak również lombardów i innego typu sklepów handlujących używanymi zegarami i zegarkami. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować miejsce, gdzie w fachowy sposób, uzyska się pomoc i poradę. Jednocześnie, platforma pozwala na odszukanie sprawdzonych punktów, gdzie zaufani sprzedawcy oferują zegarki, zarówno nowe, jak i używane. Dodatkowo, aplikacja wyświetla aktualne informacje o planowanych wydarzeniach zegarkowych i około zegarkowych, jak również wiadomości ze strony Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Tak aby być na bieżąco z tym co robimy i planujemy. Tego typu narzędzia jeszcze na rynku nie było i mamy nadzieję, że uznacie je za pomocne. Dalsze prace nad rozwojem i udoskonaleniem aplikacji będą trwały. W kolejnych miesiącach szykujemy kilka niespodzianek. Zapraszamy do testowania i zachęcamy do komentowania. Wszelkie uwagi mile widziane. App Store: https://itunes.apple.com/us/app/kmziz/id1265673638?mt=8Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsoftmobile.kmziz1
    • Przez 7ara7ony
      Moja aktualna kolekcja zegarków, startowałem z Boctokiem i Poljotem budzikiem - reszta nabyta na forum.
    • Przez Lukasus
      Witam!
       
      To mój pierwszy temat na forum ale myślę, że zagadnienie zainteresuje wielu użytkowników forum, a na pewno przyszłych-nowych członków i kolekcjonerów. Wiem, że temat był już poruszany, ale ze względu na brak rozwiązania tej kwesti zdecydowałem się zacząć ten wątek od początku.
      Wcześniej pisaliście na ten tamat nastepująco:
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37215-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - tu wątek się urwał w 10.2009
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/49589-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - a tutaj w 10.2010
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/31875-program-do-katalogowania-zegarkow/?hl=%2Bprogram+%2Bkatalogowania - tutaj rozmowa szybko się skończyła...
       
      Na necie znalazłem program Watch&Clock Collection ale firma, która go wydawała straciła prawa do domeny (allmywatch.com), do której odnoszą się linki związane z tym programem. Kiedyś na forum pojawił się autor tego programu pod pseudonimem sh_a (http://zegarkiclub.pl/forum/user/36718-sh-a/) ale zniknął tak szybko jak się pojawił.    Link do tematu o tym programie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56873-program-dla-kolekcjonerow-zegarkow-pomoz-przetlumaczyc-na-jezyk-polski/?hl=allmywatch. Udało mi się ściągnąć wersję 1.2.1.37 ale ma ona 30-dniowy okres próbny i brak jest możliwości jej przełużenia bo firma (AsMEDSoft Co. Ltd.) tak jakby nie istniała. Program wydawał się sensowny ale może sugerowalibyscie coś innego? Ktoś używa tego programu?
       
      Znalazłem też dość drogi program na stronie: http://www.watchware.net/products/WatchCollector.html. Co o nim sądzicie? Jest dość drogi - 105 $, ale też bardzo rozbudowany...
       
      Dopiero zaczynam tworzyć swoją kolekcję, ale już przy kilkunastu sztukach widzę, że katalogowanie będzie sprawą istotną i pracochłonną (zakup, dane, zdjęcia, przeglądy, wydatki na poszczególne egzemplarze, itp.). Nie chciałbym wykonać całej roboty a później robić to jeszcze raz pod innym programem.
       
      Jaki program powinienem wybrać? Myślę, że ustalenie jednej sugestii dla wszystkich przyszłych oraz obecnych forumowiczów byłoby naprawdę cenną wskazówką.
       
      Czekam na wasze posty...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.