Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spy

ChronoDB (Windows, macOS, Android)

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do tematu!

Zaczynam planować aplikację mobilną na Androida - sorry iOSowcy, w następnym kroku kupię Maca i zacznę zgłębiać Swifta :)

 

Jako, że nie da się przenieść całości funkcjonalności z wersji Windows czekam na propozycje jakie funkcje a przede wszystkim pola chcielibyście mieć w wersji mobilnej.

 

Dodatkowo powiedzcie co chcielibyście widzieć w takiej aplikacji.

 

Podajcie też wersję waszego Androida (najlepiej na priv), żebym mógł zaplanować minimalne wymagania.

 

Mam nadzieję, że zrobimy coś fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączyłem do użytkowników programu. Ogólnie program jak i sam pomysł mi się podoba.

 

Moim zdaniem przydałaby się jeszcze jedna opcja - pomiar odchyłek dla każdego zegarka. Do tej pory mierzyłem to i zapisywałem w jakiejś aplikacji na androida. Tam wyglądało to tak że program sprawdzał sobie aktualny czas w internecie, i przy pełnej minucie na zegarku, klikało się że zegarek ma dokładnie taki czas, przy drugim takim pomiarze program już podawał odchyłkę naszego czasomierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem. Będzie w wersji mobilnej. Może dorzucę też do wersji windowsowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie byłoby aby wersja mobilna i stacjonarna się synchronizowały - aby w jednej i drugiej było to samo. Ewentualnie jakiś ręczny eksport.

Przydałaby się możliwość zrobienia zdjęcia telefonem i umieszczenia ich do konkretnego zegara.

Co do pól - hm.. w sumie zapewne jak najwięcej się da :) Na pewno podstawowe informacje o zegarze, eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

zainstalowałem program i fajnie działa,

jest jedno ale,

wpisałem kilka zegarków i nie da się wyeksportować bazy danych.

W zakładce narzędzie jest tylko import da się coś z tym zrobić ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyeksportować z listy zegarków - prawy klik myszki. W detalach zegarka też masz klawisz "Export" na dole ekranu, zaraz obok "Zapisz".

 

Informacja o wersji mobilnej (Android). Beta powinna być niedługo gotowa do testów.

Są nowe funkcje:

- będzie można zarządzać akcesoriami - paskami i rotomatami. Można założyć pasek do zegarka oraz włożyć zegarki do rotomatu.

- będzie sprawdzanie chodu zegarka w stylu watchcheck - do tego wykres odchyleń.

Jeszcze inne w planach, ale najpierw beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się wyeksportować, przy próbie eksportu program się zawiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna opcja nie działa? Spróbuj wyeksportować do xmla, excela (csv) lub csv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie moduł daty nie działa, efekt nie da się wpisać daty zakupu lub sprzedaży w ogóle każde działanie z datą nie jest zapisywane albo jest zapisywane wadliwie

Tak to wygląda

post-59521-0-32786500-1461449740_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaktualizować .Net Framework od Microsoftu. Możliwe, że masz starszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak znajdę chwilę to sprawdzę co się dzieje w Windows 10. Ciekawe, że tylko data nie działa - .Neta używam dosyć mocno w aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chciałbym wystartować z testami wersji Alpha. Zapraszam chętnych do testowania.

 

Aplikacja będzie dostępna w Google Play dla zgłoszonych uzytkowników.

Minimalna obsługiwana wersja to 4.1 Jellybean.

 

Proszę o przesyłanie na priva informacji:

- email (konto gmail.com lub Google Apps);

- wersje systemu Android, na których możecie testować:

- przekątne ekranu waszych urządzeń (telefon, tablet);

- może być też model urządzeń.

 

Pozwolę sobie wybrać, na początek,  kilka osób, żeby nie marnować waszego czasu jeśli pojawią się jakieś duże błędy.

Później, do wersji beta, zaproszę większe grono.

 

Przypominam, że chodzi o wersję na Androida.

Nie wiem kiedy dokładnie zaczną się testy - mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu.

 

Dziękuję

 

Edit: email musi być w domenie gmail.com, oczywiście.

 

(support.google.com)

Wymagania dotyczące adresu e-mail: aby dołączyć do testu, użytkownicy muszą mieć konto Google (@gmail.com) lub Google Apps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Alpha jest już dostępna. Jeśli ktoś jeszcze chce potestować to poproszę ww. info na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Beta jest już dostępna w Google Play. Apka dostępna jest na razie tylko z linku - nie można jej znaleźć w sklepie na razie.

 

Funkcjonalnie jest 1:1 z wersją windowsową.

Dodałem pomiar dokładności zegarka. Na razie bardzo prosty - tu będę potrzebował waszego wkładu jak tą funkcjonalność rozszerzyć.

 

Import działa tylko z wersji CHDB exportu. Wcześniej jednak trzeba zrobić update wersji desktop (Narzędzia -> Sprawdź aktualizacje).

Następnie plik z danymi można np. wrzucić na Google Drive - foldery powinny być widoczne w apce.

 

Jak zwykle mile widziane wszystkie uwagi, pomysły itd.

Jakbyś ktoś miał pomysł na moduł na smartwatcha lub smarttv to piszcie.

 

Mam nadzieję, że będzie u was działać ok.

 

post-34848-0-86656900-1476698984.png

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsoftmobile.chronodb

 


Parę screenów

 

post-34848-0-93824100-1468782053_thumb.jpg

 

post-34848-0-29114300-1468782072_thumb.jpg

 

post-34848-0-19859900-1468782083_thumb.jpg

 

post-34848-0-32937700-1468782089_thumb.jpg

 

post-34848-0-71075100-1468782108_thumb.jpg

 

post-34848-0-42539400-1468782115_thumb.jpg

 

post-34848-0-18551700-1468782122_thumb.jpg

 

post-34848-0-47995300-1468782127_thumb.jpg

 

post-34848-0-19225800-1468782134_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ale na moim windowsie 10 dalej nie zapisuje prawidłowej daty, mam Net Frameworka aktualnego zainstalowanego...i nic się nie dzieje.Zapisuje tylko bieżącą datę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja.

Dołożyłem export danych.

Można też utworzyć kartę zegarka, w której można umieścić odnośnik do strony internetowej oraz link do pliku z eksportem. Z tej karty można też wygenerować kod QR. W kodzie są zapisane te same dane co na karcie zegarka.

Z menu można uruchomić skaner kodu QR - po zeskanowaniu kodu pojawi się karta zegarka. Z karty zegarka, jeśli posiada link do eksporu danych, można zaimportować dane zegarka do aplikacji. Kod QR jest pomyślany jako ułatwienie w udostępnianiu danych zegarka.

 

Przykładowy kod:

 

post-34848-0-02252900-1472395378.png

 

I karta zegarka:

 

post-34848-0-79597800-1472395867_thumb.png

 

post-34848-0-43473300-1472395903_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja. Dołożyłem czytnik wiadomości (kanały RSS). Skonfigurowałem kilka kanałów, można też dodać własne.

 

post-34848-0-31893800-1474413727_thumb.png

 

post-34848-0-00220500-1474413737_thumb.png

 

post-34848-0-64502600-1474413749_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wkrótce...

 

post-34848-0-07754000-1481023979_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si señor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Czekamy z niecierpliwością! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się przekonać Apple żeby opublikowali ChronoDB w Apple Store...

Pierwsza wersja 0.9(6) jest już do pobrania. Funkcjonalność prawie taka jak wersji Windowsowej.

Na raze brakuje eksportu i importu oraz polskiego tłumaczenia (jest angielska wersja).

Postaram się niedługo to dorobić.

 

Proszę o jakikolwiek feedback bo to moje pierwsze spotkanie z macOS.

Testowałem tylko na MacBook Air. Nie wiem jak to będzie wyglądać na innych maszynach.

Minimalna wersja OS X 10.10 - mam nadzieję, że nie za wysoka.

 

Jak zwykle, wszystkie uwagi i pomysły mile widziane.

 

Link do aplikacji:

https://itunes.apple.com/pl/app/chronodb/id1195427005

 

Miłej zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jan M. Krawczyk
      Z wielką przyjemnością możemy ogłosić udostępnienie naszej klubowej aplikacji na telefony z systemem iOS oraz Android. Linki do aplikacji podane są poniżej.
       Aplikacja stanowi pomoc w lokalizacji sprawdzonych punktów zegarmistrzowskich, producentów i dystrybutorów zegarków, jak również lombardów i innego typu sklepów handlujących używanymi zegarami i zegarkami. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować miejsce, gdzie w fachowy sposób, uzyska się pomoc i poradę. Jednocześnie, platforma pozwala na odszukanie sprawdzonych punktów, gdzie zaufani sprzedawcy oferują zegarki, zarówno nowe, jak i używane. Dodatkowo, aplikacja wyświetla aktualne informacje o planowanych wydarzeniach zegarkowych i około zegarkowych, jak również wiadomości ze strony Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Tak aby być na bieżąco z tym co robimy i planujemy. Tego typu narzędzia jeszcze na rynku nie było i mamy nadzieję, że uznacie je za pomocne. Dalsze prace nad rozwojem i udoskonaleniem aplikacji będą trwały. W kolejnych miesiącach szykujemy kilka niespodzianek. Zapraszamy do testowania i zachęcamy do komentowania. Wszelkie uwagi mile widziane. App Store: https://itunes.apple.com/us/app/kmziz/id1265673638?mt=8Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsoftmobile.kmziz1
    • Przez 7ara7ony
      Moja aktualna kolekcja zegarków, startowałem z Boctokiem i Poljotem budzikiem - reszta nabyta na forum.
    • Przez Lukasus
      Witam!
       
      To mój pierwszy temat na forum ale myślę, że zagadnienie zainteresuje wielu użytkowników forum, a na pewno przyszłych-nowych członków i kolekcjonerów. Wiem, że temat był już poruszany, ale ze względu na brak rozwiązania tej kwesti zdecydowałem się zacząć ten wątek od początku.
      Wcześniej pisaliście na ten tamat nastepująco:
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37215-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - tu wątek się urwał w 10.2009
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/49589-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - a tutaj w 10.2010
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/31875-program-do-katalogowania-zegarkow/?hl=%2Bprogram+%2Bkatalogowania - tutaj rozmowa szybko się skończyła...
       
      Na necie znalazłem program Watch&Clock Collection ale firma, która go wydawała straciła prawa do domeny (allmywatch.com), do której odnoszą się linki związane z tym programem. Kiedyś na forum pojawił się autor tego programu pod pseudonimem sh_a (http://zegarkiclub.pl/forum/user/36718-sh-a/) ale zniknął tak szybko jak się pojawił.    Link do tematu o tym programie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56873-program-dla-kolekcjonerow-zegarkow-pomoz-przetlumaczyc-na-jezyk-polski/?hl=allmywatch. Udało mi się ściągnąć wersję 1.2.1.37 ale ma ona 30-dniowy okres próbny i brak jest możliwości jej przełużenia bo firma (AsMEDSoft Co. Ltd.) tak jakby nie istniała. Program wydawał się sensowny ale może sugerowalibyscie coś innego? Ktoś używa tego programu?
       
      Znalazłem też dość drogi program na stronie: http://www.watchware.net/products/WatchCollector.html. Co o nim sądzicie? Jest dość drogi - 105 $, ale też bardzo rozbudowany...
       
      Dopiero zaczynam tworzyć swoją kolekcję, ale już przy kilkunastu sztukach widzę, że katalogowanie będzie sprawą istotną i pracochłonną (zakup, dane, zdjęcia, przeglądy, wydatki na poszczególne egzemplarze, itp.). Nie chciałbym wykonać całej roboty a później robić to jeszcze raz pod innym programem.
       
      Jaki program powinienem wybrać? Myślę, że ustalenie jednej sugestii dla wszystkich przyszłych oraz obecnych forumowiczów byłoby naprawdę cenną wskazówką.
       
      Czekam na wasze posty...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.