Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Patrykk

Seiko Solar- problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące Seiko Solar, mianowicie sekundnik przeskakuje co 2 sekundy, mimo tego, ze przed wczoraj został naładowany, czy oznacza to, że akumulator już jest na wymarciu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, może po prostu zbyt słabo został doładowany. Napisz coś więcej na jego temat - od kiedy go masz, ile ma lat, jak długo i w jakich warunkach był ładowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go przez internet jako używany, wszystko umówiłem ze sprzedającym we wtorek, w srode miał go wysłać, lecz zadzwonił do mnie tego dnia i poinformował mnie, że zegarek chodzi tak jak opisałem, i ze jest to pewnie wina rozładowanej baterii gdyż dość długo przeleżał w szufladzie, powiedział wiedz, że go naładuje i zobaczy czy to rozwiąże problem i poinformuje mnie o efektach w czwartek. No i tak też sie stało, sprzedający powiedział, że ładował zegarek przez 48h pod sztucznym światłem i wszystko jest w porządku, po czym tego samego dnia wysłał go do mnie, na drugi dzień, czyli dziś zegarek do mnie dotarł z owym problemem. Przyznam że trochę panikuje z racji iż wydaje mi sie ze jego rezerwa chodu jest nieco za krótka.  Co do wieku zegarka niestety nie jestem pewien, sprzedający mówił mi lecz zapomniałem, pod nawałem wielu informacji od sprzedającego. Po gwarancji też nie mogę stwierdzić ponieważ nie jest podbita o czym sprzedający mnie oczywiście poinformował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akumulator jest mocno wyładowany to potrzebuje znacznie więcej światła niż żarówka przez jedną czy dwie doby. Szukaj słońca. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne działanie zegarka nie oznacza jeszcze, że został porządnie naładowany, sygnalizator słabego poziomu energii włącza/wyłącza się przy około 10-15% pojemności akumulatora. Ładowanie sztucznym światłem pozwoliło tylko podładować go minimalnie ponad tę wartość. Zegarek po prostu potrzebuje więcej światła. Naturalnego, o sztucznym zapomnij. Przy pełnym naładowaniu rezerwa chodu to około 6-8 miesięcy.

 

Co do wieku zegarka - można go odczytać po numerze seryjnym, a dokładniej jego pierwszych dwóch znakach. Pierwszy znak to ostatnia cyfra roku, drugi to miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2D1542 czyli Grudzień 2012. 

 

Trochę rozwialiście moje obawy. Rozumiem też, że przy tak słabym akumulatorze stoper też nie będzie działać? bo u mnie nie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to model, ale solary przeważnie mają ograniczenia funkcjonalne przy słabym poziomie energii.

 

Zegarek jest młody, poprawnie zareagował nawet na tak krótkie i nieefektywne ładowanie, więc akumulator powinien być w świetnej kondycji. Potrzebuje tylko kilka godzin słońca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model to SSC017P1. 

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, jestem teraz trochę spokojniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przede wszystkim gratulacje - bardzo fajny model. :)

 

Sprawdziłem w instrukcji - stoper nie działa przy słabym poziomie energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ; ) . Któregoś dnia zrobię jakieś foty i się pochwale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam podobny problem z seiko solar. zegarek ma ok.3 lata leżał w szafie z mocno ograniczonym swiatłem. ostatnio po wyjęciu stał a po wystawieniu  cały dzień na światło dzienne zaczął chodzić ale sekundnik przeskakuje co 2 sekundy. w dzień trzymał godzinę ale pod wieczór dalej chodził ale wyraźnie zaczął spóźniać . jakieś rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przeczytać instrukcję.

2. Stosować w praktyce zalecenia producenta.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany,po trzech dniach kiedy wyszło słońce zegarek wreszcie ruszył co sekundę. kiedy nie ma słońca to lipa. a z drugiej strony zegarek kupiony w polskim salonie za prawie 1000 pln a polskiej instrukcji obsługi nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązany? Jeśli dobrze rozumiem to co napisałeś, to na słońcu działa, po usunięciu ze słońca nie? To by znaczyło, że akumulator padł i jest do wymiany.

 

BTW w dobie różnych elektronicznych tłumaczy odczytanie tych dziesięciu linijek nie powinno nastręczać trudności.

 

post-94542-0-98801900-1520093651_thumb.png

 

 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model - mam i bardzo go lubię.

Fajnie się prezentuje nie tylko na standardowej bransolecie ale i na mehu oraz skórzanych paskach.

Miłego noszenia.

 

Nawet gdy go nie nosisz to nie zamykaj go do pudła czy szuflady.

Niech zawsze ma dostęp do światła a akumulator będzie służył dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tłumaczeniem nie ma problemu.w mojej instrukcji nie ma słowa o solarze więc tak naprawdę na nic się zdaje.co prawda po czasie ale dziękuje za instrukcje - wiele wyjaśnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.