Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartek.siwiec

Made in Japan, czyli Citizen NJ2166-04A

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Citizen NJ2166-04A

Data zakupu (dostarczenia;)): 27.01.2014

 

Żona: Kochanie, co chcesz na urodziny???

Ja: (Mówię)Nic (Myślę) No a co ja mogę chcieć….

Żona: No powiedz…

Ja: (Mówię) Nic (Myślę) Domyśli się czy nie…

Żona: Może zegarek???

Ja: (Mówię) W sumie, czemu nie… (Myślę) Nareszcie!!!

 

I tak oto postawiony zostałem przed wyborem rzeczonego prezentu urodzinowego. Budżet został ustalony, pozostało więc rozpocząć poszukiwania…

Przeczesując zaufane sklepy internetowe w oko wpadł mi więc bohater dzisiejszej recenzji…

Z racji zbliżającego się chińskiego Nowego Roku trzeba było się sprężać z podjęciem decyzji, coby prezent dotarł przed urodzinami – no i dotarł . Teraz mogą już spokojnie świętować (i pewnie świętują).

 

Zegarek zakupiony został w znanym sklepie www.dutyfreeislandshop.com. Jako, że z powodów ogólnie znanych wybrałem opcję „no box”, zegarek dotarł do mnie w gustownym, materiałowym woreczku z logiem sklepu. Woreczek był oczywiście w bąbelkowej kopercie, a sam zegarek zabezpieczono również bąbelkową folią.

W zestawie jest również obowiązkowa przywieszka i jakieś papierki.

 

CAM00856.jpg

CAM00857.jpg

 

Przejdźmy jednak do najważniejszego…

Wymiary zegarka podawane przez sprzedawcę prezentują się następująco:

- 42mm średnicy

- 12mm grubości

- waga: 75g

Dane te są trochę mylące, ponieważ podana średnica zegarka to średnica wraz z koronką. Zegar bez koronki ma średnicę ok 39 mm, co przy tym typie zegarka wydaje mi się rozmiarem optymalnym.

Dodam jeszcze,  że szerokość między uszami to 21 mm, a długość L2L to ok 46 mm.

Skoro jesteśmy przy danych technicznych, warto wspomnieć iż w środku radośnie tyka 21-kamieniowa Miyota 8210, której rotor dość donośnie daje o sobie znać.

 

DSCF6111.JPG

 

Koperta zegarka to oczywiście stainless steel. Wykończona została na dwa sposoby, boki oraz luneta zostały wypolerowane, natomiast powierzchnie uszu oraz część wokół lunety wyszczotkowano. Szczotkowanie jest bardzo drobne i bardzo ładnie zrobione.

Od spodu mamy oczywiście przeszklony dekielek.

Koperta jest dobrze wyprofilowana i ładnie leży na nadgarstku.

 

Na osobną w zmiankę zasługuje moim zdaniem tarcza, która w tym zegarku robi robotę.

Tarcza ma dwie faktury, środek tarczy to połączenie giloszowania ze szlifem słoneczkowym, które wygląda genialnie. Przy zewnętrznej krawędzi tarcza jest gładka, jednak z efektem metalic. Dalej mamy jeszcze nachylony pod kątem ok 45 stopni do tarczy ring, na który naniesiona została podziałka minutowa oraz sekundowa. Na wspomnianej gładkiej powierzchni tarczy mamy jeszcze bardzo ładne, rzymskie indeksy godzinowe. Indeksy wyglądają na nakładane, pokryte są czarnym lakierem i bardzo ładnie błyszczą.

W centrum tarczy mamy jeszcze nakładane logo Citizena oraz całą pozostałą literaturę.

Wskazówki godzinowa i minutowa mają kształt rombów z czarną obwódką i białym środkiem.

Sekunda to standardowa, cienka „szpilka”.

Warto wspomnieć, że wskazówki pozbawione są jakiejkolwiek lumy, więc o świeceniu możemy zapomnieć.

Na godzinie 3 znalazło się miejsce na okno datownika, które jednak zjadło nam część indeksu (niech mu idzie na zdrowie). Generalnie, moim zdaniem tarcza wygląda naprawdę świetnie, szczególnie biorąc pod uwagę, że zegarek kosztował tylko troszkę ponad 4 stówki…

 

DSCF6119.JPG

 

DSCF6121.JPG

 

DSCF6124.JPG

 

Kolejną ważną rzeczą jest to, iż tarcza przykryta została szafirowym szkiełkiem, co wraz z poziomem wykonania i wykończenia zegarka czyni go naprawdę wartym polecenia.

Koronka znajduje się standardowo na godzinie 3 i ma optymalny, umożliwiający łatwą obsługę rozmiar i kształt. Nie jest sygnowana, a w miejscu, gdzie z reguły owo sygnowanie się znajduje posiada wklejoną czarną i (chyba) plastikową „wkładkę” (czy jak to tam nazwać).

Wystaje ona na jakiś 1 mm poza „obrys” koronki i całkiem ładnie komponuje się z całością.

Jedynym elementem, który moim zdanie nieco odstaje od całości jest pasek. Wykonany jest ze skóry, z wstawką z jakiegoś materiału i przeszyty białą nicią. Generalnie chyba nie pasuje on zbytnio do designu zegarka. Poza tym jest dość cienki (poza częścią przy uszach, którą z pewnością pogrubia owa wstawka), a przy klamerce zwęża się do 18 mm. Po założeniu jakiegoś standardowego paska o szerokości 22 mm (a taki spokojnie zmieści się w 21 mm uszy) nie wykorzystamy więc oryginalnej, sygnowanej klamerki – ale to można przeboleć.

 

DSCF6126.JPG

 

Ja pasek wymieniłem (co z resztą dało się zauważyć w fotoplastykonie). Ostatecznie Citek wylądował na pasku firmowanym przez Poljota, który zakupiłem za niewielkie pieniądze (o dziwo okazał się naprawdę fajnej jakości i moim zdaniem pasuje do zegarka – choć niektórzy mają inne zdanie).

 

DSCF6147.JPG

 

Warto jeszcze chyba dodać, iż na tarczy oraz na deklu widnieje dumny napis”MADE IN JAPAN”.

Wodoszczelność zegarka określona została jako „Daily Water Resistant” (czyli zapewne jakieś 30 lub 50 m).

 

Wrażenia ogólne? Cóż…

Wydaję mi się, że to bardzo dobrze wydane 4 stówki. W tak niewielkiej cenie dostajemy naprawdę bardzo dobrze wykonany zegarek, z ponadprzeciętnie ciekawą tarczą, sprawdzonym mechanizmem i co najważniejsze szafirowym szkłem. Dodatkowo możemy pochwalić się napisem MADE IN JAPAN, który na mnie na pewno robi większe wrażenie niż przewartościowany dziś SWISS MADE.

No i odbiegając od kwestii finansowych i jakościowych…to w końcu prezent od Żony.


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - za 400 zł to świeny zakup.

Niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek w dobrej cenie, gratuluję


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegarek za małe pieniądze, coś mi mówi że to będzie nastepny mój zakup.

Gratulacje zakupu i niech się nosi :)


Nie wierzcie zegarom - czas wymyślił je dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

B.ładny zegarek.Patrząc na wskazówki, byłbym przekonany,że pokryte iluminową.:))

Rozmiar cywilizowany, szafirowe szkiełko.W tej cenie...no...no..:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jako, że z powodów ogólnie znanych wybrałem opcję „no box”, zegarek dotarł do mnie w gustownym, materiałowym woreczku z logiem sklepu.

 

Ktoś może mi to wytłumaczyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wręcz przepiękny, niewiarygodne, że w tej cenie.

 

Czy posiada ręczne dokręcanie?

 

EDIT: Posiada - to istotna informacja.

 

Rewelacyjny zegar, jakie odchyłki chodu dzień po dniu?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegar. Gratuluję i niech się nosi i rys nie łapie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na ręku wygląda wyśmienicie, gratulacje. Chyba na takiego zapoluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie extra zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi to wytłumaczyć? 

 

Powiedzmy, że przesyłka w wersji "no box" wzbudza mniejsze zainteresowanie Panów, którzy chętnie zwiększą koszty zakupu takiego zegarka ;)

 

Zegarek wręcz przepiękny, niewiarygodne, że w tej cenie.

 

Czy posiada ręczne dokręcanie?

 

EDIT: Posiada - to istotna informacja.

 

Rewelacyjny zegar, jakie odchyłki chodu dzień po dniu?

 

Nie zauważyłem żadnych niepokojących odchyłek, ale ja generalnie nigdy tego nie mierzę ;)

 

I jeszcze taka fotkę sobie wstawię, a co (niedzisiejsza, ale znalazłem na dropboxie) :D

 

DSCF6158.JPG

 

CAM00868.jpg


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentuje... i za małe pieniądze... tylko czemu znowu rynek japonia  :angry: ta ich polityka sprzedażt jest irytująca... tak człowiek by sobie zobaczył, dotknął, przymierzył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek. Można prosić jakąś nitkę  do niego? Sam chyba bym go kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zakupiony został w znanym sklepie www.dutyfreeislandshop.com.


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Mnie bardziej podoba się Rakieta, ale gratuluję żony  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja z sympatycznym wstępem.

Zegarek jak dla mnie "tylko" ładny ponieważ nie lubię rzymskich indeksów.

 

No i serdeczne choć spóźnione życzenia urodzinowe,Bartku.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiłbym się do zbyt krótkich wskazówek tylko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegarek w super cenie. Gratuluję. Niech się nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego zakupu - upsss prezentu ;)

 

Wysłane z mojego GT-I8190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak Citek wygląda na nieco weselszym pasku:-)post-25723-0-43686500-1397234679_thumb.jpg


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem szukać informacji o tym przeładniutkim zegareczku, kiedy uprzejmy kolega z forum odesłał mnie do tegoż tutaj wątku - za co mu bardzo dziękuję - a przy okazji, dołączam się do gratulacji - zegarek prezentuje się naprawdę świetnie - tylko nie do końca rozumiem, dlaczego zrezygnowałeś z oryginalnego paska - mnie się, przynajmniej na fotkach, wydawał całkiem dobrze dobrany. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

W nawiązaniu do piosenki p.Maryli Rodowicz, że "dziś prawdziwych cyganów już nie ma",

należy stwierdzić,że w Polsce takich tanich i dobrych zegarków-też nie.:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Na nato również. To jeden z tych zegarków, które są bardzo uniwersalne - równie dobrze sprawdzają się jako garniturowiec, jak i fajny EDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.