Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Greg32gw

Orient gwarancja międzynarodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, tego mi brakowało. Napisałem do nich opisując problem, jak odpiszą i się czegoś dowiem o gwarancji i tego czy Poljot powinien ją zaakceptować to napisze na forum.

Pozdrawiam Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient napisał mi, że przeprasza za zachowanie serwisu Poljota i że powinienem się w najbliższym czasie spodziewać bezplatnej naprawy ze strony serwisu.

Dzięki za Waszą pomoc

Pozdrawiam Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładne wałki robią. Gdyby mi sprzedawca nie oddał pieniędzy za naprawę to bym tam był już i opierdzielał towarzystwo. Taki tam organizacyjny burdel, czy specjalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czyli jest tak jak mówiłem :)

 

 

#up

 

to już nie pierwsza taka sytuacja, że trzeba pisać bezpośrednio do orienta więc coś jest na rzeczy, ale nie tak dawno był przypadek tutaj na forum, że zibi nie chcieli przyjąć zegarka z międzynarodową gwarancją i też potrzebna była interwencja bezpośrednio u casio więc w naszym kraju to już chyba standard.. ale skoro dostają zwrot kosztów za naprawy to nie wiem czemu robią problemy

Edytowane przez trunqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis trochę zwlekał z odpowiedzią, ale wszystko już jest jasne.

Po pierwsze Poljot stwierdził że oni żadnego błędu w ocenie gwarancji nie popełnili i naprawa powinna zostać wykonana odpłatnie, jednak w dalszej części maila piszą że Orient poprosił ich o odstąpienie od zasad i bezpłatną naprawę mojego zegarka - tak więc płacić nie muszę.

Jednak dziwi mnie to, gdyż Orient jasno pisał że tak być nie powinno i przepraszał mnie za to, że serwis chciał żebym im za naprawę zapłacił.

W każdym bądź razie, każdemu w razie jakichkolwiek problemów z serwisem poljota radzę napisać do Orienta, gdyż oni interesują się losem klienta, szybko odpisują na maile i starają się pomóc.

Pozdrawiam Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja muszę się przekonać co do gwarancji zegarek kupiłem w duty a kurcze gwint w koronce się zerwał i nie mogę jej zakręcić. Raz na kilka prób się uda i trzyma na końcówce gwintu mam Air Divera kupionego na początku roku. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z duty nie powinno być problemu, bo mają napisane u siebie, że rok międzynarodowej gwarancji na orienty, ale i tak pewnie będzie trzeba najpierw napisać pod [email protected] :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dZIjped.jpg

 

Pan z serwisu napisał jeszcze na mojego maila tak:

 

Witam,

Traktuję to jako uszkodzenie mechaniczne podczas użytkowania – nie objęte gwarancją.

 

Inni użytkownicy też skarżą się na ta koronkę więc nie wiem czy to nie jest wada fabryczna. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z centralą Orienta: 
 

Cytat: Dear Sir, 

Thank you for your update. 
Crown is also exterior parts and not covered by warranty. 
We would like you to understand warranty covers movement-related problem only. 
It is highly appreciated if you follow service center’s policy.


Wychodzi na to, że i tak muszę zapłacić za naprawę.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na marginesie ;) czy w Lublinie jest serwis Orienta? I czy w ramach gwarancji mogę oddać zegarek do wyczyszczenia i ewentualnej korekty chodu (późni się ok 1min na 48godz.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chciałbym pochwalić polski serwis Orienta. Naprawa zegarka zakupionego na schoeneuhren.de została zrealizowana przez Poljot Euro całkowicie bezproblemowo. 

Rzeczowy kontakt, potem skuteczne usunięcie denerwujących usterek. Wszystko trwało mniej niż tydzień. W sumie bardzo profesjonalne podejście.


keep cool but care

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku albo ze 2 lata temu rozmawiałem z Panem z Poljot Euro w CH Promenada w Warszawie i powiedział mi, że dużo osób chce serwisować zegarki z gwarancją międzynarodową i mają już nie serwisować bo im się nie opłaca czy coś w tym stylu.

Dziwna argumentacja.

 

Co do Zibi ostatnio do nich pisałem i odpowiedzieli, że naturalnie jak mam kartę gwarancyjną i dowód zakupu to honorują gwarancję międzynarodową.

 

Życzę Wam i sobie aby nasze zegarki nie musiały odwiedzać serwisów i rozstawać się z nami na długi czas ;)


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku, że jednak lepiej zakupić w polskim sklepie i dac te 150-200 zł więcej i mieć spokój na 3 lata, bo tyle na ogół jest gwarancji. To co zaoszczędzi się, pózniej wyda na zegarmsitrza. I poza tym wspomagacie polską gospodarke a niemiecką.

Edytowane przez lookas2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki wybór. Wydasz więcej a będziesz spał spokojnie.

Ale ryzykując za granicą możesz zaoszczędzić, bo zegarek nie musi trafić do serwisu, ale może.

A kupując w Polsce na pewno nie zaoszczędzisz.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku, że jednak lepiej zakupić w polskim sklepie i dac te 150-200 zł więcej i mieć spokój na 3 lata, bo tyle na ogół jest gwarancji. To co zaoszczędzi się, pózniej wyda na zegarmsitrza. I poza tym wspomagacie polską gospodarke a niemiecką.

 

Żeby to było tylko te 150-200 złoty.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Wami, różnice w cenie zależą od modelu i jego wartości, im wyższa tym więcej można zaoszczędzić.

Akurat porównywałem cenę Orienta Mako Blue na tej niemieckiej stronie i polskich sklepach internetowych, różnica była ok 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównaj Orienta Air Divera Polska 2100 zł, Niemcy 1400 zł, Chiny 700 zł :) Gdzie kupisz :) Ja kupiłem i już wrócił z wymiany koronki i tubusu. Jeszcze nie mam u siebie ale myślę, że jest ok. Zapłaciłem za naprawę no ale nie podlega gwarancji więc nic nie zrobię. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównaj Orienta Air Divera Polska 2100 zł, Niemcy 1400 zł, Chiny 700 zł :) Gdzie kupisz :) Ja kupiłem i już wrócił z wymiany koronki i tubusu. Jeszcze nie mam u siebie ale myślę, że jest ok. Zapłaciłem za naprawę no ale nie podlega gwarancji więc nic nie zrobię. 

 

Zapewne kupiłeś u kińczyka. A ile szmalcu naprawa Cię wyniosła?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej było z naprawa 80 zł plus 18 zł przesyłka. Gwarancję z duty by uznali oczywiście. Tylko napisałem do Orienta i mi odpisali, że nie podlega to gwarancji i tyle tzn. gwint się wyrobił w koronce. Teraz jak przyjdzie zegarek od razu nasmaruję :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałbym zaktualizować informację dot. gwrancji międzynarodowej realizoawnej przez Poljot Polska, właśnie wrócił z naprawy mój Bambino zakupiny w DE. Oddając go zaznaczyłem, że są wymienieni w oficjalnej książce gwarancyjnej międzynarodwej i jeżeli nie zrealizują gwarancji powiadomię centralę. Nie było zająknięcia. Naprawa trwała ok 2 tyg. Myślę, że poprostu badają kogo da się spławić. Oni mają obowiązek realizacji tych zobowiązań ponieważ są stroną umowy z centralą. Znam jeszcze conajmniej 2 osoby z naszego forum, które również nie miały problemów. Mam nadzieję że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna informacja. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! 

 

Na ich stronie znalazłem taką informację 


"Firma Poljot Euro zapewnia autoryzowany Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zegarków pochodzących z Naszej dystrybucji. Są to następujące marki"
Ktoś ostatnio oddawał do nich zegarek na reklamację zakupiony nie u nich? Czy to ich zagrywka żeby zbyć tyle osób ile się da? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.