Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czervony

UN Marine Chronometer vs. Zenith 36'000 VPH Chronograph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po długich przemyśleniach, oględzinach, zmianach decyzji, zawęziłem listę potencjalnych do zakupu modeli do dwóch zacnych czasomierzy. I tu pojawia się problem... im dłużej debatuję sam ze sobą, tym bardziej nie wiem, który zegarek powinienem wybrać.

 

Stąd moja prośba o Waszą opinię (bardziej nawet niż głos) i argumenty za i przeciw obu zegarkom. Chętnie poznam Wasze zdanie we wszystkich aspektach, także estetycznych (choć podobno o gustach się nie dyskutuje). 

 

Dodam, iż wybrany zegarek będzie noszony na co dzień, wymiennie z innymi (Vulcain Anniversary Heart, Eterna Soleure Moonphase), głównie do koszuli, marynarki. Chętnie założę go też w weekend do luźniejszego stroju.

 

Dla ułatwienia załączam zdjęcia z przymiarek (przepraszam za jakość, robione kalkulatorem). Z góry dzięki za pomoc.

 

wtpx.jpg

 

vl15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Krótko - gdyby to był Ulysse Nardin na kalibrze 118, to można by rozważać wybór pomiędzy zaprezentowanymi przez Ciebie zegarkami. Zdjęcie czasomierza wskazuje jednak na model oparty na modyfikacji ETA (UN-26) i tu (moim zdaniem) bezapelacyjnie wygrywa Zenith. Nie ma się nad czym zastanawiać :). No chyba, że kierujesz się wyłącznie designem, ale wówczas ciężko doradzać, bo gust jest sprawą mocno indywidualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ulysse jest przyduży, ma ograną już trochę granatową tarczę plus bardzo klasyczne rzymskie indeksy, Zenith z kolei to bardzo udana reinterpretacja klasyka z przełomu lat 60. i 70. w mocnych, kontrastowych barwach i zgrabniejszej kopercie (także pod względem łączenia z paskiem). Do tego świetny inhouse kontra eta. Ja bym brał tego Zenitha w ciemno - genialny zegarek, sam bym nie pogardził, a i Tobie lepiej moim zdaniem leży na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o maufaktury to zdecydowanie wole UN. Do tego Marine Chronometer to klasyka sama w sobie i bardzo nietuzinkowy zegar. Cos co podkresla indywidualizm wlasciciela. Natomiast w tym konkretnym przypadku rzeczywiscie wybralbym Zenitha. Tak jak pisza koledzy lepszy mechanizm i ciekawsza tarcza i lepiej ci lezy na nadgarstku. Mam DJ z rzymskimi indeksami i podobna kolorystyka tarczy i tam wyglada to jak dla mnie sporo lepiej niz w tym UN. Moze to kwestia ujecia lub roznicy w wielkosci. Moze tarcza z cyframi arabskimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

designersko różne zegarki ... Stosunek jakości do ceny - Zenith , mechanizm - Zenith, komplikacje - Zenith, widok z tyłu - Zenith , prestiż/rozpoznawalność - chyba UN czyli 4 do 1

Wizualnie ale to tylko moja opinia prywatna ( w tym zestawieniu ) UN

 

wątpie czy pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię UN mimo, że na forum nie ma zbyt wielu sympatyków pewnie głównie z racji stosowania ETY w swoich werkach. Dla mnie jednak Zenith tutaj jest królem el primero to klasa sama w sobie. Zdecydowanie jednak podoba mi się wersja jaką ma kolega carlito1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith to mój ulubiony zegarek (choć nie w tej kolorystyce), a z UN będą się Ciebie pytać czy robiłeś jakieś interesy z Nowakiem :P

 

Oczywiście to żart, ale tak jak koledzy napisali, El Primero daje sporą przewagę.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja myślę, że Zenith tylko w innej kolorystyce :

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zenith,1915

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zenith,1633

 

Myślę, że będzie pasował do wszystkiego :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Kolorystyka jak dla mnie albo ta wybrana albo klasyk, czyli Twój drugi link z trojkolorowymi tarczkami. Pierwszy jest ciut zbyt nijaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ,  generalnie UN  celuje w  " indywidualistów "  , a ten Zenith jest taki bardziej " urzędniczy ". Ale El Primero i wielość wariantów tarczy  Zenitha przeważa szalę na jego korzyść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań Zenith tylko kolor inny (czerwony może Ci się szybko znudzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith i jeszcze raz Zenith. Tu nie ma czego porównywać. UN ma swój kaliber 118, kupił od Ebela świetny kaliber 137 (w UN ma oznaczenie 150), a do zegarków idzie ETA. Nie mam nic przeciwko ETA, ale UN mając własne kalibry powinien to wykorzystywać, a robi to czego nie lubię u znanych producentów - dla pieniędzy wkłada coś, czego sam nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

designersko różne zegarki ... Stosunek jakości do ceny - Zenith , mechanizm - Zenith, komplikacje - Zenith, widok z tyłu - Zenith , prestiż/rozpoznawalność - chyba UN czyli 4 do 1Wizualnie ale to tylko moja opinia prywatna ( w tym zestawieniu ) UNwątpie czy pomogłem :)

+1

Należ dodać, że mechanizm UN to eta istotnie zmodyfikowana, na forum poruszany był temat un-26.


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UN fantastyczny pod kazdym wzgledem i co z tego ze tam siedzi Eta UN robi wyjatkowe zegarki mialem juz pare zegarkow i bede zawsze do nich wracal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybor bylby prosty, szybki, tylko jeden tudziez oczywisty: bezapelacyjnie Zenith (z sugestia ktora poczynili juz koledzy kornel91 i bartek79 ze byc moze Zenith w innych kolorach, taki np. jak ten z linku nr. 2 zapodanego przez kolege kornel91). Zenith to tradycja, swietny inhouse werk vs. ohydne (imo) rzymskie cyfry robiace za markery w nieciekawym w sumie wizulanie UN z bazowanym na ETA werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dzięki za wszystkie dotychczasowe podpowiedzi. Muszę się przyznać, że pisząc wątek UN miał lekką przewagę. Teraz została ona zachwiana :) .

 

Co do werku, to od początku miałem podobne wątpliwości. El Primero to El Primero, nic dodać nic ująć. UN to "tylko" modyfikowana ETA, choć z drugiej strony modyfikacje są istotne, a i do samej ETY trudno się przyczepić. UN stosuje wspomniane in-house'y w innych modelach, ale nie odpowiada mi ich rozmiar (45 mm) i/lub design (arabskie cyfry i inne wskazówki). Do tego cena jest wyższa o c.a. 2k€. Można by tak jeszcze długo...

 

Jeżeli się zdecyduję na Zenitha, to na 99% w tej kolorystyce. Striking 10th w ogóle do mnie nie przemawia, odważę się nawet powiedzieć, że jest brzydki (wiem, że mogą spaść na mnie gromy). Zaś wersja z niebieską tarczą przegrywa u mnie z UN. Nudy się nie obawiam, bo jak pisałem, to nie będzie mój jedyny zegarek. A tak na marginesie zdjęcia trochę przekłamują, oba zegarki świetnie układają się na nadgarstku.

 

Gdybym zrobił ankietę i tylko na jej podstawie miał podjąć decyzję, sprawa byłaby załatwiona. Zenith bije Waszym zdaniem UN na głowę (oczywiście mówię o tych konkretnych modelach). I tu pojawia się pewien paradoks  B). Lubię nieoczywiste rozwiązania (stąd na moim nadgarstku często gości Vulcain na własnym werku). UN nawet wśród miłośników zegarków pozostaje niszowy. Na palcach dwóch rąk pewnie można policzyć wśród nas czasomierze tej manufaktury. Zenithów jest znacznie więcej. Ba samych El Primero jest więcej...

 

Daję sobie jeszcze tydzień, może dwa na podjęcie decyzji. Wasze opinie dają mi do myślenia, często poszerzają perspektywę. Za wszystkie dziękuję i proszę o więcej  :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należ dodać, że mechanizm UN to eta istotnie zmodyfikowana, na forum poruszany był temat un-26.

Według mnie to nieprawda. To jest po prostu ETA 2894-2 z modułem DD lub własnym UN - nie wiem na pewno. Eta już od dawna nie sprzedaje nikomu ebauche i można zamówić w ETA tylko gotowca już ze zdobieniami.

 

Edit : moduł jednak od UN - jest to jakiś wkład w mechanizm i trzeba to docenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod każdym względem Zenith, mechanicznie, wizualnie...

Jeszcze tak prozaiczna sprawa jak dopasowanie paska - Zenith stwarza nieograniczone możliwości 


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja myślę, że Zenith tylko w innej kolorystyce :

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zenith,1915

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zenith,1633

 

Myślę, że będzie pasował do wszystkiego :)

 

Podpisuję się pod tym. A nawet jeśli w kolorystyce ze zdjęcia na wstępie wątku, to też Zenith.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Lubię nieoczywiste rozwiązania (stąd na moim nadgarstku często gości Vulcain na własnym werku). UN nawet wśród miłośników zegarków pozostaje niszowy. Na palcach dwóch rąk pewnie można policzyć wśród nas czasomierze tej manufaktury. 

 

Jeżeli nisza ma dla Ciebie znaczenie, to może warto byłoby przejrzeć ofertę producentów zrzeszonych w AHCI ?. Albo zerknąć do kolekcji takich producentów jak chociażby D.Dornbluth & Sohn, Arnold & Son, Jaquet Droz itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał rozterkę podpbną do Twojej zmieniłbym wybór - a ten jest przeogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Zogodzę się z Karolem. Stylistyka UN w większości przypadków zupełnie do mnie nie trafia, a wiele zegarków wygląda wręcz groteskowo.

 

Zenitch zjada go jeszcze przed śniadaniem.

 

Ale w tym budżecie chyba szukałbym czegoś jeszcze innego niż przedstawione dwa modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.