Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

hiob

Zegarek Radosława Kotarskiego

Recommended Posts

Radosław Kotarski prowadzący program "Polimaty" na YT ma bardzo ciekawy zegarek, którego nie wstydzi się pokazywać w swych programach. Mógłby ktoś z Was zidentyfikować mi dokładnie ten model?  Czy to jest IWC Portuguese, czy może jakiś TAG Heuer Carrera, czy jeszcze co innego?

To jest TH Carrera Chrono - ten sam, który nosi Wojewódzki i Prokop - czasem zastanawiam się, czy przypadkiem nie dostali ich w ramach pozycjonowania marki.

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

Guest Szymon.

Radosław Kotarski prowadzący program "Polimaty" na YT ma bardzo ciekawy zegarek, którego nie wstydzi się pokazywać w swych programach. Mógłby ktoś z Was zidentyfikować mi dokładnie ten model?  Czy to jest IWC Portuguese, czy może jakiś TAG Heuer Carrera, czy jeszcze co innego?

TAG Heuer Carrera Calibre 16

WEB_PR_SHEETCV2A10.BA0796_sticker.png

Dzięki. Prezentuje się całkiem nieźle.

Wojewódzkiego chyba nigdy nie widziałem, choć czytałem o nim, kto to Prokop nawet nie wiem, ale zaraz sprawdzę u ciotki Wiki.  :D

Moim zdaniem ten zegarek jest maksymalnie nieczytelny, ma tak zapaćkaną tarczę że aż oczy bolą. Dla mnie wzorem chronografu jest vintage carrera:

Już dużo bardziej wolałbym najnowszą limitkę Jack Heuer Edition:

Vintage Carrerę to ja już mam:

12645435.jpg

... a tamtego zegarka nie można oceniać zaledwie po zdjęciach. W realu nowe, duże Heuery wyglądają, moim zdaniem, bardzo dobrze.

14011417.jpg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By madrock
      Szanowni Koledzy,

Prosiłbym w miarę możliwości o pomoc w stwierdzeniu oryginalności kieszonkowych zegarków ( udało mi się kupić je za grosze, dosłownie) Dwa rzekome IWC i zegarek oznaczony jako Tavannes Watch Co. Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć o Tavannes? Czy opłaca się je naprawiać i czyścić - chodzi o jedno IWC i Tavannes, drugi IWC sprawny i pięknie chodzi. Czy ktoś ewentualnie może mi podsunąć dobrego zegarmistrza? Serdecznie dziękuję z góry za pomoc.  

• By Dirty Harry
      Naszło mnie na niebanalne EDC o rozmiarze 43-44 mm, czyli mniejsze od pozostałych moich zegarków. A ponieważ nigdy jeszcze nie miałem Taga - skupiłem się szczególnie na nim. Nurki i chrono odpadały z definicji, więc łatwo nie było. Ale szukałem, szukałem, aż wyszukałem coś, co mi odpowiada. Nawet dwa takie zegarki znalazłem, no i teraz osiołkowi w żłoby dano...

Do wyboru są dwie Carrery Calibre 5 - obie w tej samej kopercie 43 lub 43,5 mm (różny wymiar podają), z wypukłym szafirem, L2L 52 mm, obie z tym samym podstawowym werkiem i z dodatkową koronką na godz. 10, która służy do obracania pierścienia okalającego tarczę.

Pierwsza Carrera to Drive Timer - z bardziej klasyczną i zawsze czarną tarczą, całość spokojna i bardzo mocno stonowana, by nie rzec, że ugrzeczniona. Data jest biała na czarnym tle, w poziomym okienku na godz. 3, wskazówki bardzo ładne, w kształcie mieczy. Na tarczy opis "CARRERA" i "CALIBRE 5" - więc legancko, tego. Obrotowy pierścień po ustawieniu w pozycji "zero" (czyli z trójkątem na godz. 12) jest pełnoprawną, dodatkową skalą sekundową, a nie tylko kwiatkiem do kożucha. Dekiel niestety przeszklony, ukazujący brzydki werk. Zegarek tylko na pasku, więc musiałbym dokupić bransoletę - bo wolę na bransolecie.

Carrera druga to Muhammad Ali - pseudo-limitka, która przez pierwszych 750 egzemplarzy limitką numerowaną nie była, a kolejnych 1000 zegarków otrzymało już oznaczenia XXXX/1000.  Ma tarczę z indeksami sekundowymi, nawiązującą do starego bokserskiego stopera Heuer Ring Master, bardziej zbajerowaną niż u poprzednika, czarną lub niebieską - która bardziej do mnie przemawia, bo nie mam żadnego granatowego zegarka, za to wszystkie czarne. Data na godz. 6 w pionowym okienku: w zegarku czarnym biała na czarnym tle, w niebieskim - czarna na białym, ale nawet nie razi ze względu na więcej białych akcentów w okolicy. Nad datą podpis Muhammada, na obwodzie tarczy dwa pierścienie do mierzenia czasu rund bokserskich: czarno-biały nieruchomy do 15 rund dwuminutowych, i czerwono-czarny, obracany górną koronką, do 15 rund trzyminutowych. Dekiel pełny - niezbyt piękny, z Muhammadem niepodobnym do Muhammada, no ale przynajmniej ten trywialny werk nie straszy... Zegarek na pasku lub bransolecie.

No i teraz pytanie: kierowca czy pięściarz?

• By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
    • By michalop
      ... aż się z radości zacytuję!

... i jeszcze dla porównania wielkości, razem ze starszym, nie produkowanym już IWC Portugieser Hand Wound IW5454

mechanizm, chociaż inhouse, wykończeniem odstaje trochę od większego, starszego brata.

piotrek

• By Kamil1986
      Witam! Zamienię Eposa 3401 w stanie idealnym- polska dystrybucja, pełen set, faktura zakupu, najchętniej na Taga Heuera lub Longinesa. Możliwa dopłata z mojej strony. Nie przewiduję sprzedaży. Więcej info priv.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.