Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marco12

18K damski bez nazwy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z ID damskiego zegarka z około 1929 roku złotego 18k niema na nim żadnej informacji o marce tego zegarka a jestem ciekaw jak cholera dwa dni siedze na internecie i nic...na zewnęcznej stronie koperty nr seryjny 3663 i próba 18k 0,750 na wewnęcznej stronie pełno wydrapanych dat przez zegarmistrzów najstarsza 1932 rok i wybity młoteczek a wnim numer 203 (to pewnie namiar na producenta koperty)ale gdzie znaleść liste tych producentów.jest złoty i ma ozdoby z białego złota.zdjęcia mam ale kiepskie...poratujcie ,bo chcę go sprzedać a niewiem jakiej jest marki...

post-69480-0-78930700-1391711665_thumb.jpg

post-69480-0-81815300-1391711709_thumb.jpg

post-69480-0-95373200-1391712717_thumb.jpg

post-69480-0-93019700-1391879505.jpg

post-69480-0-00121300-1391879520.jpg

post-69480-0-01868600-1391879549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ostre zdjęcia, tnie monitor od wewnątrz i nie można nic dojrzeć.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepska sprawa bo to zdjęcia z telefonu może uda mi się wklejić lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz tryb makro - zapewne masz go w telefonie.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są znakomite.

Od razu widać, że to jest Urofa 54

A kto ją zapakował w złotą kopertę to nie wiadomo, skoro nie raczył się podpisać


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są znakomite.

Od razu widać, że to jest Urofa 54

A kto ją zapakował w złotą kopertę to nie wiadomo, skoro nie raczył się podpisać

 

15 klejnotów

f = 18000 / h a nazwa jego mechanizmu AS 475 dzięki tobie to znalazłem ,niby czeskie ale i tak niewiem jakiej on marki blaszka z cyframi też złota...i co on jest wart...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "blaszka z cyframi" to cyferblat (lub po prostu tarcza) i na pewno nie jest ze złota.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 



Ta "blaszka z cyframi" to cyferblat (lub po prostu tarcza) i na pewno nie jest ze złota.

magnes nie łapie, to tak sobie pomyślałem :) chciałbym coś ustalić ale pewnie nic z tego.Nie jestem znawcą zegarków ,kolekcjonuje dużo starsze rzeczy a ten zegarek to przypadek :)ładny, ale nie moje klimaty...chyba że zacznę kolekcje...no start byłby chyba dobry :)

 



Ta "blaszka z cyframi" to cyferblat (lub po prostu tarcza) i na pewno nie jest ze złota.

Pewnie jakiś drań podczas naprawy podmienił środek i teraz mam problem z ID...ale jak to bywa... korci mnie dowiedzieć się więcej...może byś wiedział coś na temat tego młoteczka i w nim numeru 203 (ponoć to nr. id.złotnika)taki symbol mam wybity na kopercie.

 



Pewnie jakiś drań podczas naprawy podmienił środek i teraz mam problem z ID...ale jak to bywa... korci mnie dowiedzieć się więcej...może byś wiedział coś na temat tego młoteczka i w nim numeru 203 (ponoć to nr. id.złotnika)taki symbol mam wybity na kopercie.

 

Taką informację dostałem :) potrzebuję informacji na temat tego młoteczka i numeru 203...:)kto ma dojście do spisu tych szwajcarskich producentów kopert.Clock & Watch Trademark Index Of European Orgin:

Zegarek ten jest wyrobem nieznanego producenta i prawdopodobnie nigdy nie uda sie go ustalic.
Musisz wiedziec,ze produkcja zegarkow zajmowalo sie i zajmuje nadal bardzo wiele roznych firm.
Duze, uznane manufaktury produkuja samodzielnie mechanizmy i koperty. Inne zas zlecja produkcje kopert “podwykonawcom” ..Mniejsze firmy zajmowaly sie jedynie skladaniem zegarkow z zakupionych “na zewnatrz” elementow. Mechanizm kupowano u producentow mechanizmow, koperte u porducentow kopert. Zegarek skladano w calosc I sprzedawano.Zajmowalo sie tym bardzo wiele firm zarejestrowanych jako producenci zegarkow, a takze wiele zakladow jubilerskich.

Prezentowany tu zegarek jest wyposazony w seryjny mechanizm AS 475 lub pochodne ( 560, 627).
Mechanizm byl produkowany w latach 30 – tych XX wieku, jest na 15 kamienich i posiada 31 godzinna rezerwe chodu.
To seryjmy , popularny mechanizm, ktory kupowalo wielu producentow zegarkow.
Koperta to inna sprawa.
Od okolo polowy lat 20- tych XX wieku wprowadzono w Szwajcarii obowiazek rejestracji producentow kopert z metali szlachetnych.
Powstala organizacja rejestrujaca znaki firmowe producentow - Swiss Association of Gold Watch Case Makers.( znana czasami pod skrotem F.B.) Organizacja zmieniala nazwe kilka razy na przestreni lat i nie bede sie o tym teraz rozpisywal. W kazdym razie po wszystkich reorganizacjach istnieje nadal

http://www.apiah.ch/index.php/presentation-v/historique

Producenci kopert mogli rejestrowac tam swoje znaki lub skorzystac ze zunifikowanego symbolu.
Takich symboli bylo 6 w owczesnym czasie w tym...ow tajemniczy mloteczek.
Jak sie slusznie domysliles – numer w tym mloteczku – 203 to jest zakodowany numer producenta tej koperty.
Zauwaz jednak – to jest znak producenta koperty – nie calego zegarka.
Kto zlozyl ten zegarek?? Byc moze producent koperty, ale..niekoniecznie.

Znaki i daty pisane recznie na wewnatrznej stronie koperty to zapiski zegarmistrza.
Niepisana tradycja zagarmistrzow jest notowanie w ten sposob wizyt zegarka “u lekarza”.

Nie jestem pewien, ale byc moze liste producentow kopert mozna znalezc w ksiazce :”Clock & Watch Trademark Index Of European Orgin”, Karl Kochmann.

Niestety nie mam jeszcze tej pozycji, ale..niedlugo ja zakupie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję to jakoś uporządkować, ale ciężko się to czyta.

Cytujesz podwójnie, sam siebie...

Ktoś Ci takich informacji udzielił, czy jak?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję to jakoś uporządkować, ale ciężko się to czyta.

Cytujesz podwójnie, sam siebie...

Ktoś Ci takich informacji udzielił, czy jak?

 

Próbuję to jakoś uporządkować, ale ciężko się to czyta.

Cytujesz podwójnie, sam siebie...

Ktoś Ci takich informacji udzielił, czy jak?

sorki za bałagan :)dostałem taką odp na innym forum Antyki pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o młoteczek z trzonkiem, to taki system sygnowania powstał ok. połowy lat 20-tych w Szwajcarii i trwał zaledwie 10 lat, pełnego rejestru tych producentów chyba nigdzie nie ma, a pośród tych znanych nie znalazłem numeru 203. Więcej jest znanych producentów sygnujacych się samą głowicą młotka, ale i tam nie znalazłem nr. 203.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę przeredagowałem - co do samego AS-a nie mam pewności. Musiałbyś wstawić fotki, ale tym razem takie prawdziwe, a nie na zasadzie "zgadnij, co widać na obrazku" ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje teraz informacji ile mniej więcej to jest warte...żeby wiedzieć to przy targowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę przeredagowałem - co do samego AS-a nie mam pewności. Musiałbyś wstawić fotki, ale tym razem takie prawdziwe, a nie na zasadzie "zgadnij, co widać na obrazku" ;)

 

Ok, trochę przeredagowałem - co do samego AS-a nie mam pewności. Musiałbyś wstawić fotki, ale tym razem takie prawdziwe, a nie na zasadzie "zgadnij, co widać na obrazku" ;)

postaram się zrobić lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o młoteczek z trzonkiem, to taki system sygnowania powstał ok. połowy lat 20-tych w Szwajcarii i trwał zaledwie 10 lat, pełnego rejestru tych producentów chyba nigdzie nie ma, a pośród tych znanych nie znalazłem numeru 203. Więcej jest znanych producentów sygnujacych się samą głowicą młotka, ale i tam nie znalazłem nr. 203.

 

Jeżeli chodzi o młoteczek z trzonkiem, to taki system sygnowania powstał ok. połowy lat 20-tych w Szwajcarii i trwał zaledwie 10 lat, pełnego rejestru tych producentów chyba nigdzie nie ma, a pośród tych znanych nie znalazłem numeru 203. Więcej jest znanych producentów sygnujacych się samą głowicą młotka, ale i tam nie znalazłem nr. 203

To pewnie nic więcej się nie dowiem o pochodzeniu tego zegarka bo to był jedyny trop:)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje teraz informacji ile mniej więcej to jest warte...żeby wiedzieć to przy targowaniu :)

 

Mniej więcej to ja jeżdże na nartach, czyli mniej na nartach a wiecej na tyłku. :)

Wartość takiego zegarka zależy od kupujacego, np. dla mnie taki zegarek jest nic nie warty.

 

 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje teraz informacji ile mniej więcej to jest warte...żeby wiedzieć to przy targowaniu :)

 

Nie wyceniamy.

Ale jeśli zważysz kopertę i pomnożysz przez aktualną cenę skupu złotego złomu, to będziesz miał cenę minimalną ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej to ja jeżdże na nartach, czyli mniej na nartach a wiecej na tyłku. :)

Wartość takiego zegarka zależy od kupujacego, np. dla mnie taki zegarek jest nic nie warty.

 

Mniej więcej to ja jeżdże na nartach, czyli mniej na nartach a wiecej na tyłku. :)

Wartość takiego zegarka zależy od kupujacego, np. dla mnie taki zegarek jest nic nie warty.

:) no tak zasady...Dziękuje i do miłego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może jeszcze dopiszą dlaczego:

  1. zegarek jest niemodny, mały damski, a obecnie nawet kobiety chcą mieć na przegubie "patelnie"
  2. jako obiekt kolekcjonerski również nie wzbudza zainteresowania z tym popularnym werkiem od Ebauches

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyceniamy.

Ale jeśli zważysz kopertę i pomnożysz przez aktualną cenę skupu złotego złomu, to będziesz miał cenę minimalną ;)

 

Nie wyceniamy.

Ale jeśli zważysz kopertę i pomnożysz przez aktualną cenę skupu złotego złomu, to będziesz miał cenę minimalną ;)

i pewnie tak zakończy swoją Historię anonimowy tik tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pewnie tak zakończy swoją Historię anonimowy tik tak :)

 

Na złom go szkoda!

Ja tylko Ci radziłem, jak ustalić minimum cenowe. Sprzedaj go w całości, a nie barbarzyńcom na przetop


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na złom go szkoda!

Ja tylko Ci radziłem, jak ustalić minimum cenowe. Sprzedaj go w całości, a nie barbarzyńcom na przetN

Na złom też mi szkoda dlatego go jeszcze mam :) a gdzie go sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na popularnym portalu aukcyjnym


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem cyferblat i pod spodem jest inicjał F.B i herb z jakimś egipskim okiem z dwoma nóżkami :) tak jak ta szwajcarska organizacja :) no to chyba mam producenta...w\w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.