Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waski123

Nasze Pabiedy vintage, lata 40-60

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, 

zakładam wątek poświęcony Pabiedom. Moim zdaniem są to piękne i chyba ciągle niedoceniane (nawet tu) zegarki, a które giną w "nowych nabytkach" pośród wypasionych Sław, Poljotów i Łuczy. Różnorodność ich tarcz oraz wskazówek jest imponująca.   

Ideą wątku jest stworzenie pewnego rodzaju katalogu/galerii tego co mamy i na co warto jeszcze zapolować. Dlatego bardzo proszę o umieszczanie zdjęć zegarków z lat 40-60 będących w naszym posiadaniu, po spa (czyli takich, które zakładamy na rękę, lub eksponujemy w gablocie). Jeżeli prezentowany zegarek jest wyjątkowy z kolekcjonerskiego punktu widzenia, bardzo proszę umieszczanie również stosownego opisu, który pozwoli na poszerzenie naszej wiedzy. :)

 

A zatem startujemy! 

post-58041-0-56735600-1391756662_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk 4-56

post-61474-0-67653300-1391756975.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem intencje to chyba powinieneś doprecyzować, że masz na myśli "stare" Pobiedy z lat 50-60, bo inaczej zaraz ktoś tu wjedzie z Pobiedą Pierjestrojka albo z kolorowymi dziecięcymi.

 

Ode mnie na dobry początek słynny i pożądany Завод ТТК-1 czyli Первый государственный завод точных технических камней czyli dopiero od 1954r. Pietrodworec..

 

post-60300-0-76284800-1391771983.jpg

post-60300-0-50663700-1391771981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Gregorian, masz rację i wykrakałeś :D, chodzi o stare Pabiedy, produkowane do końca lat 60 :D, już zmieniłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ukochane bliźniaczki :D

1MCZ

 

post-58041-0-36483300-1391786363.jpg

 

 

i CCZ

 

post-58041-0-82806100-1391786396_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Centalny sekundnik, idealna tarcza i oryginalna koronka:

 

81c5186c0cab235dmed.jpg

 

Wg mnie najładniejszych stylistycznie wzór:

 

0539f52f7a534101med.jpg

 

Ciekawa tarcza, Pobieda ZIM

 

5d2a9212a0d4252amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich najbardziej ulubionych Pobied (z 2MCzZ)

Rzadka i poszukiwana. Niezwykle ciekawie i artystycznie giloszowana tarcza.

 

post-60300-0-33976400-1391804621.jpg

post-60300-0-30177500-1391804623.jpg

post-60300-0-02811300-1391804619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich najbardziej ulubionych Pobied (z 2MCzZ)

Rzadka i poszukiwana. Niezwykle ciekawie i artystycznie giloszowana tarcza.

Niesamowita ta tarcza.

Teraz wiem, czego mam szukać :D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz szukał to lepiej we właściwym ubranku ;)

post-58041-0-22570600-1391807317_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki tam;)

496178d1313789181-back-past-dsc01866nl%5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki tam;)

Dobrze widzę datę na paragonie: 18.I.57?


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna! Mam taką, ale moja wygląda jak po ostrzale z katiuszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna urocza, bardzo rzadka Pobiedka z Petrodworca.

Ładne wskazówki i unikalna faktura tarczy.

 

post-60300-0-59595500-1391819666.jpg

post-60300-0-88308000-1391819663.jpg

post-60300-0-67471700-1391819661.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogactwo Twojej kolekcji zadziwia mnie od zawsze niezmiernie! Zazdroszcze i podążam Twoją drogą. Jeszcze jakieś 10 lat i ... tysięcy i będę miał też taką kolekcję :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogactwo Twojej kolekcji zadziwia mnie od zawsze niezmiernie! Zazdroszcze i podążam Twoją drogą. Jeszcze jakieś 10 lat i ... tysięcy i będę miał też taką kolekcję :angry:

E tam bogactwo. Zbiorek taki.. :)

Tu coś kupię, tam coś kupię... i tak to życie leci ;)

 

A tak już na poważnie - może się okazywać że 10k to wcale nie tak dużo. Dzisiaj na aukcjach za ciekawy zegarek i w dobrym stanie (+ ship) coraz częściej płaci się łącznie, dla uproszczenia ok. 100zł. Czyli za 10k to dopiero 100 "mocnych" zegarków - jak na porządną kolekcję ZSRR to nie jest przecież bardzo dużo. Apetyty zwykle są znacznie większe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A jeszcze wybór jest cieniutki. Jak Ty pokazujesz takie perełki to nawet nie o pieniądze chodzi  tylko o stan... Gdzie taki zdobyć. Bo przecież na alle już dawno nie. Obserwuje cały czas.  Takich jak Twoje to nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka zwykła z tarczą warszawską DSC00410.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki tam;)

496178d1313789181-back-past-dsc01866nl%5

Krzysiek, ja w tej Pabiedzie, zakochałem się jeszcze na Twoim starym blogu  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też swoje przedstawię szanownemu gronu:

do wymiany szkło, ale jakoś ciągle mi nie po drodze.

qt9z.jpg

 

2p8c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ja w tej Pabiedzie, zakochałem się jeszcze na Twoim starym blogu  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:

 

to pewnie pamiętasz i tą:

is6j%255B1%255D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam :-), też piękna ale czarna jakoś bardziej zapadła mi w pamięci. Kurczaki, masz te skarby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co chwilę w różnych miejscach w domu odkrywam kolejne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim 😉
      Postanowiłem założyć nowy temat, jak do tej pory nie trafiłem na forum nic o podobnej tematyce, jeśli coś podobnego jest już to proszę o usunięcie, a jeśli nie to zapraszam do zabawy i chwalenia się swoimi zegarkami o podobnej charakterystyce. 
      Ostatnio udało mi się kupić zegarek Orient Multi calendar produkowany wyłącznie na rynek japoński, w sumie na żywo zobaczyłem pierwszy raz zegarek z takim szkiełkiem i od razu "zaiskrzyło". Na żywo robi piorunujące wrażenie, przez trzy dni nie mogłem oderwać od niego oczu, co spojrzenie, to inaczej wyglądał, dodam, że szkiełko jest fazowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, do tego dochodzi cieniowana tarcza w kolorze butelkowej zieleni ze szlifem słonecznym i Multi kalendarzem w kolorystyce rainbow, wskazówki delikatne, proste plus czerwony sekundnik. Indeksy godzinowe w sumie pięć 😊 w kształcie maleńkich diamencikow. Całość jest zamknięta w kopercie idealnie spasowanej ze szklem w super rozmiarze 37mm i delikatnie ząbkowanej lunecie. 
      P.S dla ciekawości dodam że jest to automacik, który przez trzy tygodnie zrobił +2sek👏
      Jeśli posiadacie coś w tym stylu to serdecznie zapraszam.
      Poniżej kilka fotek tego nietuzinkowego czasomierza.










    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez agat_x1
      Chciałbym skorzystać z szerokiej wiedzy forumowiczów. Otóż chodzi mi o identyfikację mechanizmu oraz lata produkcji zegarka zamieszczonego na tym ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-a-mouser-wojskowy-zegarek-kolekcjonerski-CID87-IDUl04M.html?reason=observed_ad . Nie wnikam, czy to jest zegarek wojskowy czy też nie, lecz interesuje mnie tylko rodzaj werku - na moje niedoświadczone oko chyba ETA 390 (788)?. Proszę o uwagi i Wasze przemyślenia. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.