Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Paweł Bury.

NASZE NAJSTARSZE CZYLI WCZESNO ROSYJSKIE VINTYGE

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - albo mostki sa juz przez lata pomieszane i np. oba są od tego zegarka tylko inaczej frezowane bo z innego okresu produkcji ? może to robota zegarmistrza ? może brali z magazynu jak leciało ale w to wątpię - ogólnie jakość wykończenia tych mostków pozostawia wiele do życzenia nie sa to idealne konstrukcje (chodzi o precyzje wykonania) przez co działają jak AK47 :lol:

W salut widać że tam sie już przyłożono do spasowania wszystkiego - w złoto ustych widać nierówne frezy czasem schodzące na boki , ślady po frezie , krawędzie mostków nierówne itd...itd.... ALE BADZIEWIE !!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę miał na uwadze :)  na razie jednak zdecydowanie zostają ale taka jest prawda - one były klepane przez lata dla prostych ludzi jako względnie tani zegarek i tak że mają jakieś zdobienia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę miał na uwadze :)  na razie jednak zdecydowanie zostają ale taka jest prawda - one były klepane przez lata dla prostych ludzi jako względnie tani zegarek i tak że mają jakieś zdobienia :lol:

No cóż, tak się po prostu na całym świecie robiło zegarki w latach '40. Chociaż przyznaję że niektóre, najwcześniejsze, Zwiezdy i K-43 z lat '30 i Pabjedy z lat '40 nie miały zdobień. To są rzadkie i cenione (przynajmniej przeze mnie) przypadki.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku u mnie :)

Absolutnie ulubiony dziadziuś Kirow  :wub:

 

Absolutnie się nie dziwię. ^_^

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowa :)

Wyglada naprawdę dobrze ale ma też coś takiego że chce się go brać do ręki co chwilę :)

Cieszy bardzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie rzeście ten zegarek wyczaili łobuzy !!!!!!!! co to za podziękowania ??? co za spisek ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedziec - spisek jest na szerszą skalę :-D

Są też poważne przesłanki że będzie trwał nadal. Niestety więcej powiedzieć nie mogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedziec - spisek jest na szerszą skalę :-D

Są też poważne przesłanki że będzie trwał nadal. Niestety więcej powiedzieć nie mogę :)

Ja bym na Twoim miejscu uważał z tymi spiskami gdyż słyszałem w poranych wiadomosciach że został zatrzymany żółnież który szpiegował na rzecz rosjan, a tu radziecki zegarek, więc żeby nie było dalszych zatrzymań :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za namową Pawła wrzucam od siebie

 

Oto moja wielka radość:
Paweł Bure. W pięknym stanie, w pełni sprawny i kompletny (brak dewizki)

Powstał zapewne między 1890 a 1915 rokiem - carska Rosja i został wyprodukowany przez nadwornego, carskiego dostawcę zegarków. Z tego co wyczytałem to zegarki takie były wręczane w imieniu Cara zasłużonym osobistościom.

Dostałem go od mojego przyjaciela w prezencie :) za co jestem mu dozgonnie wdzięczny.

nt901_IMG_1811.JPG

yr247_IMG_1806.JPG

rv578_IMG_1808.JPG

oi170_IMG_1847.JPG

wm715_IMG_1813.JPG

qa429_IMG_1814.JPG

Na wewnętrznym deklu jest standardowy napis w języku rosyjskim „PAWEŁ BURE – DOSTAWCA DWORU NAJJAŚNIEJSZEGO PANA”.

qx325_IMG_1822.JPG

zl275_IMG_1848.JPG
 

 

JAK TE ZEGARKI PIĘKNIE CYKAJĄ!!!

:D:rolleyes:

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziele !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale cudo !!!!!!!

Ma wszystko co w tym zegarku chciałbym mieć - dedykacja , chatony , zdobiona koperta , te logo i stan w jakim się znajduje

Ty masz go w rekach i powiedz mi on czasem nie był robiony (tarcza i koperta) ???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziele !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale cudo !!!!!!!

Ma wszystko co w tym zegarku chciałbym mieć - dedykacja , chatony , zdobiona koperta , te logo i stan w jakim się znajduje

Ty masz go w rekach i powiedz mi on czasem nie był robiony (tarcza i koperta) ???? 

Tarcza zdecydowanie oryginał, natomiast koperta wg mnie była chromowana. Ale wyszła bardzo, bardzo dobrze. Naprawdę piękna sztuka :wub: Ja się nie przyczepię do niczego i zdecydowanie cieszę się z zakupu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zlatoustowskiego z odnowioną kopertą i na nic bym go nie zamienil

Ten twój to jak na razie najładniejszy K-43 jaki się tu na forum pojawił :wub:

Jęzor mi wisi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro koperta była robiona to i grawer musiał zostać zrobiony teraz tak się jednak obawiam.Te tarcze na zdjęciach wychodzą białe albo pożółkle ta jest srebrnawa.

Jak by nie było bardzo bym chciał mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro koperta była robiona to i grawer musiał zostać zrobiony teraz tak się jednak obawiam.Te tarcze na zdjęciach wychodzą białe albo pożółkle ta jest srebrnawa.

Jak by nie było bardzo bym chciał mieć

Co do graweru to się zgodzę że chyba współczesny, ale tarcza jest srebrnawa z tym że one takie są. Później ciemnieją i szarzeją z czasem gdy nabierają patyny. Jeśli jest odnawiana to robił ją mistrz świata! Ale wg mnie po prostu jest świetnie zachowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.