Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhotax

Czym malować wzory na pasku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem kilka tematów nt. robienia pasków i udało mi się wyłapać, że jeśli chodzi o jakieś "wzory" na pasku to albo wytłaczanie, wypalanie (co pewnie jest kosztowne, wykonać stalową 'matrycę' ze swoim własnym "wymyślnym" wzorem) albo proste linie 'rysowane' ściegiem nitki ?

 

A czy można coś ... namalować farbami ? Tzn. widziałem, że malują czymś krawędzie pasków (tak, ze krawędź nie jest jaśniejsza od całego paska i tworzą kolorystycznie jednolitą całość) ale czy to to samo co malowanie różnym kolorem po powierzchni paska. Oczywiście wziąłem na próbę co tam miałem pod ręką — czyli akrylową farbkę modelarską — i malowałem na płaskim kawałku skóry, ale po zagięciu go (tak jakby się owijał wokół nadgarstka) farbka 'popękała'. A że pasek czarny, a farbka biała to te spękania wyraźnie widać :/

 

Czy wystarczy szukać farby, która w nazwie/opisie będzie miała "farba do skór" i to załatwi sprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli chodzi o farby które się wchłaniają i są na alkoholu to tintura tarrago, można nimi patynowac, robić przejścia tonalne. Do dokladniejszych dokładnych malowan lepsze sa tarrago penetrating, color dye, tylko nie można dawać zbyt dużo, ponieważ pokrywają powierzchniowo. Farby możesz kupić na multirenowacja.pl


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod Color Dye.  Po tłoczeniu tymi właśnie robię colory np

img_9325.jpg

 

01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.