Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhotax

Wyginające się teleskopy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Starszy chodzi na grzyby i zawsze pożycza ode mnie kompas (bo już parę razy się zgubił w lesie :D ).

No to gdzieś przez przypadek znalazłem jakiś prosty, tani zegarek z kompasem, ale nie takim malutkim w pasku tylko taki w 'denku' zegarka, tak że otwiera się główny mechanizm i widać na ręce kompas.

 

Po pewnym czasie zauważyłem, że go nie nosi. Okazało się, że nosi...tylko w kieszonce bo...zegarek mu regularnie spadał z ręki :huh:

Nie urywał się, nie odpinał tylko...wyskakiwał z teleskopami :blink:

 

On to tłumaczy tym, że jak jest zegarek ciasno zapięty, zsunięty do nadgarstka, a on gdzieś się podeprze ręką to są takie naprężenia, że się teleskopy...wyginają i wysuwają się z zegarka razem z paskiem.

Ja nosiłem kiedyś ciasno zegarki, ale takiej sytuacji nie pamiętam nigdy. Za to nosiłem przez chwilę ten jego zegarek i rzeczywiście tak się działo :blink:

Czy rzeczywiście jest to kwestia jakości teleskopów i normalne nigdy by się nie wygięły ? A może są o parę "mikrometrów" za krótkie i dlatego tak łatwo się wysuwają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale u mojego syna w adriatice było to samo, wiecznie z tej samej strony wyskakiwał teleskop. na maskownice (do bransolety) wydał już prawie tyle co kosztował  zegarek.teraz założył mu zegarmistrz stalowy i na razie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.